GlenDronach Cask Strength Batch 1

Odpovědět
Petr
Guru
Guru

GlenDronach Cask Strength Batch 1

Příspěvek od Petr » 11 kvě 2013, 23:11

Jelikož po festivalu zůstalo něco málo whisky v premiérové lahvi, tak jsem využil možnost v předstihu před oficiálním uvedením na trh porovnat stáčení GlenDronach CS # 2 s GlenDronach CS #1 :shhh:
GDR CS 1-2.jpg
Obě stáčení jsou výsledkem kombinace zrání v sudech po sherry oloroso a Pedro Ximenez.
GlenDronach CS #1 (54,8) :
barva - sytě jantarová,
nos - svěží, čistá, malinko nasládlá, závan koření - hřebíček, sherry, s vodou navíc náznak karamelky, vůně šťávy z hodně tmavé přezrálé třešně,
patro - v sudové síle je poměrně ostrá, zkraje suchá, živá, opět koření-hřebíček, sud po oloroso sherry, s vodou mi přijde lepší - plné tělo, olejnatá, zaplní ústa, sametová, lehce červený grep, zázvor, dostaví se sladkost,
závěr - výrazný, vyvážený, hřejivý, příjemně svíravá (taniny), dlouhý, na konci přijde pocit slanosti
S vodou zesládne, je mnohem pitelnější - otevře se, rozkvete a vynikne bohatost vůní a chutí, které ani nejsem všechny schopen slovy popsat. :doh:

GlenDronach CS #2 (55,2%) :
barva - sytě jantarová,
nos - delikátní, med, vlašské ořechy, sherry,
patro - sladká, pak hořkosladká, plné tělo, olejnatá, je jí plná pusa, živá, tmavá čokoláda, hřebíček, lehounce zázvor?, sladší než #1
závěr - méně výrazný, vyvážený, hřejivý, sladce čokoládový, fíky, datle?, příjemně svíravá (taniny), dlouhý, na konci přijde pocit slanosti
Když se trošce vody dopřeje malinko času, opět prospěje, platí totéž, co u #1.
Přijde mi, že v druhé várce je větší podíl sudů po Pedro Ximenez. Kdo má zálibu ve whisky zrající v sudech po sherry, musí být nadšený. :dance: Digestiv nebo večerní sklenka, jako když vyšije. A potvrzuje se mi, že i NAS whisky může být pěkná pecka, když je z čeho a umí se to namíchat. Viz třeba Aberlour A´bunadh, Glenrothes. V tomto ohledu jsem docela zvědav na novou řadu The Macallan. A jelikož první z ní - Gold, se na festivalu otevřela, jdu si ji nalít! :snooty:
:hand:

sandrider
Znalec
Znalec

Re: GlenDronach CS #1 a #2

Příspěvek od sandrider » 12 kvě 2013, 22:43

glendronach-cask-strength.jpg
Díky Petrovi jsem měl možnost ochutnat obě verze, přidávám tedy svoje poznámky.

Glendronach Cask Strength Batch 1 [wb]
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/36056
Aroma:zvláštní vůně, trochu pichlavá, sladká - rozinky a švestky, tabák, po pár minutách se objevují velmi příjemné rumové tóny. Dále jablka, čokoláda a skořice.
Chuť:Sladká, čokoláda, grep, zázvor
Dozvuk:bylinky, lehce pepř, dlouhý
Shrnutí:výborná whisky, bez ochutnání jsem vzal lahev a jsem velmi rád, že ji mám doma
Velikost:vzorek
Body:bez hodnocení

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach Cask Strength Batch 1

Příspěvek od Nethar » 13 kvě 2013, 08:30

(téma rozděleno na Batch 1 a Batch 2)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 25 kvě 2013, 20:54

Web:http://glendronachdistillery.com/
Barva:
Alkohol:54,8 %
Naslepo:ne
Aroma:krásně bohaté, vínově čokoládové, výrazné medově-ovocné tóny, vanilka, ke konci dřevitá koženost - tady předvádí skutečně pěknou show
Chuť:přijatelně ostrá, kořenitá, sebevědomá a chuťově velmi bohatá
Dozvuk:mocně zahřívá, sladkoořechový dozvuk, víno a kůže
Shrnutí:Vynikající whisky! Po pár dnech abstinence (vlastně kecám, pil jsem rum a portské, ale když to není whisky, tak je to abstinence, ne?) jsem si zase jednou něco nalil a volba to byla vynikající. Moc dobrá whisky, Petrovi děkuji za možnost takovéhle vzorky vyzkoušet!

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 15 pro 2013, 18:22

adventní vzorek č. 15
Aroma:výrazné ovoce, sušená meruňka, přezrálé jablko, švestka, čokoláda
Chuť:k ovoci se přidá koření, stopa čokolády, alkohol je příjemně znát
Dozvuk:pokračuje v chuti, působí takovým plným dojmem
Shrnutí:další GlenDronach, který zachutnal

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 22 úno 2014, 20:51

Barva:
Aroma:Ostrá, sametová, rozinky, čokoláda, ostře kořenitá, skořicová. S vodou zůstává bez výraznější změny aroma. (87 b)
Chuť:Bez vody velmi ostrá, suchá, sametově čokoládová. Voda jí pomáhá, pěkně se rozvine, zesládne, objeví se sherry a rozinky. Dozvuk je dlouhý, čokoládový. (89 b)
Body:88
Shrnutí:I když má víc alkoholu, než Batch 2, je ostřejší, i s vodou je jak břitva (což mi nevadí, naopak se mi to líbí), ale hutnost a výraznost batch 2 u mě boduje ještě víc. Na body je to u mě 90:88 pro Batch 2. Obě jsou však výborné. Petrovi děkuji za zaslání vzorků jak CS1, tak CS2.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 01 zář 2017, 08:09

Objevil jsem ve svých zápiscích ještě pár nezveřejněných poznámek z letošního Whiskyfestivalu.

Toto jsou poznámky ze slepého testu, který nám připravil Senoy. Patří mu velký dík za výbornou ochutnávku.
Barva:
Aroma:Vůně je těžká, hodně do sherry. Povidla (že by vliv PX?). Koření, čokoláda. Ostrost alkoholu, štiplavost, trochu větrová, lívance a fíky. (93 b)
Chuť:Hodně sladká, plná, silná. Sušené švestky. Fíky, datle. Sladce kořenitá, hodně skořice. Celkově jde o výbornou whisky. (93 b)
Body:93
Shrnutí:Alkohol tipuju okolo 55%. Vypadá to na Skotsko, oblast bych dal Highland, pravděpodobně single cask řada od GlenDronachu, věk bych hádal 22 yo. Maximálně, jestli je to chyták, tak by to mohl být ještě Amrut Spectrum.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 07 říj 2017, 20:07

Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek na WF2017, přímo srovnáváno s CS3
Aroma:Poněkud uzavřené. Především červená ovocnost. Malinová marmeláda, datle, čokoláda.
Chuť:Mohutná, přítulná, olejnatá. S vodou se až neskutečně zjemní do ovocna.
Dozvuk:Super, dlouhý, sladký. No sherry, no. Pomeranče, čokoláda.
Shrnutí:Glendronach CS je moje srdeční záležitost, tímto jsem si doplnil resty v batchích, které jsem dosud neochutnal. Ve srovnání s CS3 je CS1 víc ovocná, měkčí, sladší, CS3 je víc pikatně dřevitá. CS1 vs CS3: 91,5 vs 91 za intenzivní sladkost, i když beru, že v jiné chvíli bych výraznější kořenitost trojky ocenil víc.
body:91,5
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 23 čer 2018, 15:29

Hromadná přechutnávka.
Web:https://www.glendronachdistillery.com/
Barva:
Naslepo:ne
Aroma:Parádní, intenzivní, perníkové, švestkové, čokoládové. Hutné, mírně exoticky kořeněné, spíš zatuchle kožené než nějak ovocně svěží.
Chuť:Intenzivní, ne přehnaně agresivní, kořenité sherry.
Dozvuk:Velmi dlouhý, dřevité sherry, hořká čokoláda, moc fajn.
Shrnutí:Konečně jsem si udělal čas a porovnal mezi sebou napřímo batche 1-6. Děkuji za tuto možnost Senoyovi, od kterého mám většinu vzorků. Doposud jsem to tak nějak šmudlil jeden tady, druhý támhle. Vzorky jsou to velmi podobné, a když jich máte šest, brzy z toho zblbnete, přesto tam jsou rozdíly nejenom ty, které si namlouvám, ale i skutečné ;-) Ale ať jsou větší nebo menší, všechno to jsou skvělé whisky a v téhle řadě doposud nešla s nákupem udělat chyba. Projížděl jsem je všechny zároveň víckrát sem a tam a napřeskáčku, zkoušel jsem i přidávat trochu vody (nejdřív pár kapek, potom řekněme lžičku). Za mě nejlepší asi čtyřka, což mě těší, protože shodou okolností mám od ní doma celou láhev (díky skleróze bylo ověřeno až po testu), v závěsu hned jednička. Dvojka a šestka dejme tomu horší, ale jako v rámci téhle řady, furt je to pochoutka. No a tři a pět tak nějak mezi. Ale je to skoro hřích je nějak řadit, pokud nejste opravdu fajnšmekři jako třeba Senoy ;-) nemusíte to moc prožívat, každý batch je trefa do černého. Ten batch umí to a ten zas tohle, hlavní je, že jsem po takovém testu veselý.

Odpovědět