Tullibardine Port Finish

Odpovědět
Króča
Profesionál
Profesionál

Tullibardine Port Finish

Příspěvek od Króča » 30 zář 2013, 10:36

Abych nezahálel, tak přidávám další láhev z poslední (VIII.) degustace Bratrstva rašeliny
Tullibardine Port Finish.png
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/29128
velikost:láhev
naslepo:ne
Aroma:první přičichnutí nabízí solené arašídy, posléze se objevují náznaky vína, lehce rašelina a zemitost.. časem mírně sládne a jinak působí vcelku suchým dojem
Chuť:zprvu nasládlá, posléze dává najevo jakousi kouřovitost a stále suchá
Dozvuk:lehce dřevěný, mírně slaný (opět ty arašídy), nezralé broskve a kouř..taky pěkně hřeje
Shrnutí:vcelu zvláštní a neotřelá whisky.. představoval jsem si ji kvůli tomu portskému jinak (ovoce, sladkost atd).. vliv sudů po portském mi ihned připomněl styl, který se projevoval u Ballechin Port Finish.. suchost se mi tady líbí a moje zmínky o kouřovitosti nebo rašelině prosím nebrat, jako nějaký silný a dominantní prvek, ale spíše jako takový jemný a nenásilný podkres.. v rámci degu jsem obodoval 83+ a zařadil ji na třetí místo.. obecně bych ji viděl jako pěkný nadprůměr a jsem s tímto nákupem spokojený, což je myslím to nedůležitější ;)
Naposledy upravil(a) Króča dne 30 zář 2013, 11:02, celkem upraveno 1 x.
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Tullibardine Port Finish

Příspěvek od Nethar » 30 zář 2013, 10:49

Web:http://www.tullibardine.com/
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Zvláštní vůně, směs voňavek a jakési nasmrádlosti. Odmyslím-li si nějaké to výjimečné PX, tak mi většinou víc voní a chutná portské než sherry, ale u těch whisek jim jak se zdá často zanechává tuhlenctu "nasmrádlost", což nemusí být na škodu, to já jenom že jsem všímavý :-) Upečený chléb.
Chuť:Šmakuje mi, ostřejší.
Dozvuk:Sladký dozvuk, dlouze zůstává.
Shrnutí:Ona "nasmrádlost" (zní to možná negativně, ale nemyslím to tak) je svérázná a těžko se mi po vzorku odhaduje, jestli bych si na ni zvykl a miloval ji nebo by mi nakonec lezla na nervy. To nám prozradí Króča, až láhev vyprázdní :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 30 zář 2013, 10:57

Króča se zařekl, že bude s množstvím vypité whisky brzdit, tudíž bude (nejspíš ;) ) trvat, než ji vyprázdním :D osobně s ní ale problém nemám :whistle:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 30 zář 2013, 11:08

Aha, promiňte, spletl jsem si vás s jedním mým kamarádem :mrgreen:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 30 zář 2013, 11:34

Mno však víte jak, na jeden zátah maximálně 2 až 3 Króčovy degustační unce,více už opravdu ne.. přeci jen nejsem už nejmladší :lol:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 05 říj 2013, 14:36

Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Při první ochutnávce byla vůně hodně zvláštní, víc než do portského mi přišla rašelinová, navíc lehce sýrová až tvarůžková. Při druhé ochutnávce byla nasládlejší, jemnější, hřejivě kořenitá. Sýr ustoupil, dojem se zlepšil. Po tvarůžkách jako by se slehla zem. (84 b)
Chuť:Chuťově je naprosto v pohodě, vliv portského už je tu zřejmější (oproti vůni). Zprvu dost sladká, lehce kořenitá, skořicová, postupně vysychá, ale i v dochuti je to směs sladkého a suchosti, příjemně štiplavá. (86 b)
Body:85
Shrnutí:První mé setkání s palírnou Tullibardine dopadlo velmi pozitivně, pošmákl jsem si, navíc tahle lahvinka přidává i punc originality svým trochu zvláštním projevem v aroma. Sladké vyznění v chuti je příjemné. Po přechutnání jsem upravil body z 84 na 85. Mít ji celou lahev, nezlobil bych se. Dobře to Króča vybral.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět