Edradour 2003 Burgundy Cask Batch 1

Odpovědět
Króča
Profesionál
Profesionál

Edradour 2003 Burgundy Cask Batch 1

Příspěvek od Króča » 18 říj 2013, 10:44

Tak se "konečně" dostávám k restům ze VII. degustace Bratrstva rašeliny :doh:
Edradour Burgundy.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/22949
velikost:láhev
naslepo:ne
Aroma:při prvním přivonění registruji hlavně nugát, po chvíli začínají vystupovat jahody, černý rybíz, kulaté vínové tóny a snad něco mírně připáleného nebo gumového
Chuť:prvotní dřevo doplňuje předzvěst z vůně doplněná lehce pikantním kořením..při delším podržení na jazyku je ta guma už zřetelnější,ale nepůsobí rušivě
Dozvuk:mandle a za nimi se stále drží lehké ovocné a nově cukrové příchutě, zanechává mírně mastný dojem
Shrnutí:vůně je velmi příjemná a pro mne asi nejlepší z toho co tato whisky nabízí.. chuť je vzhledem ke stáří vcelku jemná a kultivovaná..finish velmi krásně doznívá a hřeje.. Myslím že tohle se opět v Edradouru povedlo :clap: na degu jsem zařadil na třetí místo a celkově jsem nadmíru spokojený
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Edradour 2003 Burgundy Cask

Příspěvek od Nethar » 18 říj 2013, 14:02

Pro zajímavost vkládám svoji několik dnů/týdnů starou recenzi s tím, že přechutnávka dopadla drasticky, důvod neznámý. Na oficiální degustaci to byla paráda, u mě první místo.
Web:http://www.edradour.com/
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Při přechutnávce z nějakého důvodu katastrofa. Zapáchá jak zkažená zapařená šunka. Tohle má být ta sladká vůně? Tohle si z oficiální degustace nepamatuju. Kůže, sladkost. Naprosto rozdílné staré zápisky jsou: výrazná sladkost, borůvky, hodně medu, káva, moc dobrá.
Chuť:Mírně pikantní, koženě nasmrádlá, tady docela válí (v pozitivním smyslu). Zde se se starými zápisky v podstatě shoduji.
Dozvuk:Ne, s tímhle vzorkem se muselo snad něco stát, vrací se ten divný pach, toužím po mnou nenáviděném Ledaigu. Na konci trochu zahořklé. Už se mi párkrát stalo, že přechutnávka dopadla jinak, ale takhle dramatický rozdíl ještě nepamatuju. Pochybuju, že to je tím, ale lahvičku raději vyhazuju. Z oficiální degustace: zatím nejdelší dozvuk z testovaných (šla asi čtvrtá), super dozvuk, pepř štípe na jazyku.
Shrnutí:Při přechutnávce jedna z nejhorších whisek, co jsem kdy pil. Nemyslím že by byla nějak nekvalitní, ale prostě mi vůbec nesedí. Ale nechci ji tím nějak moc nadávat, protože tohle bude fakt něčím jiným, na degustaci byla jiná. Chyba je dost možná i na mém přijímači a dnes s degustacemi raději končím. Vždyť na oficiální degustaci jsem ji šoupnul na první místo ze všech testovaných!!!
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 18 říj 2013, 14:31

Poslední dobou sis toho na sebe (jako v degustaci) nabral moc. Nedá se u toho furt sedět... i žít je třeba!! :idea:
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 18 říj 2013, 14:32

Ba ne, musím přitvrdit :mrgreen:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 18 říj 2013, 14:52

Tipnul bych to na špatně vymytou/vysušenou vzorkovnici. Stačí fakt nepatrně málo čehokoli (detergentu, starýho vzorku apod.) a katastrofa je na světě. Ono ne náhodou jsou ty "fenoly" v nakouřených whiskách cítit už v koncentraci jednotek či desítek ppm (pro méně znalé = parts per million), tj. takových 50ppm, což už je hodně nakouřená whisky znamená, že těch fenolů je tam obsahově 0,005% !!! Kolik je to mikrolitrů v celé láhvi si jistě spočítáte sami ;-)

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 20 říj 2013, 18:45

Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Nakysle ovíněné borůvky, švestky a povidla. Hřejivý dojem. Čokoláda, bábovka čerstvě vytažená z trouby. Parádní vůně, to se mi moc líbí. (88 b)
Chuť:Příjemně nakyslá, štiplavá, velmi suchá chuť, v dozvuku se mísí silná suchost s opáleným dřevem a dotekem červeného vína. (86 b)
Body:87
Shrnutí:Na degustaci jsem hodnotil 86b, při přechutnávce jsem body ještě zvýšil, asi to bylo tím, že na rozdíl od Nethara jsem neměl kontaminovanou lékovku :D
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět