Glencadam 12 yo Portwood Finish

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Glencadam 12 yo Portwood Finish

Příspěvek od Nethar » 25 říj 2013, 19:12

glencadam12.png
glencadam12.png (86.42 KiB) Zobrazeno 1389 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18251
Web:http://www.glencadamwhisky.com/
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Sladké, čokoládové, spíše výraznější ale i ostřejší, vanilka, voňavka, jablka a přechod k dalšímu ovoci.
Přechutnávka 2018: Pěkné, ovocné, spíše svěžejší, kyselejší. Jablko, brandy, rozinky v rumu. Časem více dřeva. Buchtičkové.
Chuť:Ostrá, pikantní, hezky dřevitá, spíše kořenitá než ovocná.
Přechutnávka 2018: Pěkná kořenitě ovocná, příjemně dřevitá, ale i hladká, bohatá.
Dozvuk:Sladký, čokoládový, kořenitý, někde mezi dřevem a umělou hmotou.
Přechutnávka 2018: Dřevitě drsná, hořká čokoláda, pěkný bohatý dozvuk, hutný.
Shrnutí:Povedený kousek. Ovocně kořenitá whisky oslazená portským. Ceny v obchodech se bohužel dost liší, ale viděl jsem i kolem 900 což by jistě stálo za zvážení.
Přechutnávka 2018: Příjemně voní i chutná.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

vobr
New-make
New-make

Re: Glencadam 12 yo Portwood Finish

Příspěvek od vobr » 05 kvě 2014, 10:45

Barva:
Alkohol:46 %
velikost:0,7 l
Aroma:Příjemná -nejdřív ovoce, poté kořenitá směska (hřebíček, pepř?), občas probleskl citron - ale jen náznakem. A dřevo...
Chuť:Oproti vůni mi přišla trochu méně výrazná (nebo mám už prostě očazený jazyk) - ovoce s náznakem koření přecházela postupně do jemné dřevitosti. Občas zaštípala, ale nic drastického
Dozvuk:Docela dlouhý a intenzivní, odpovídá víceméně vůni, trochu se zvýrazňuje dřevo, ale bez hořkosti
Shrnutí:Překvapilo mě, jak málo recenzí a celkově i zmínek o téhle whisce tady je. Přijde mi přitom jako velmi dobrá a pitelná a když uvážím za kolik jsem jí pořídil (900,-Kč), rozhodně nelituju. Chutnala mi a není důvod, abych si jí zase někdy nepořídil.

Odpovědět