GlenDronach 14 yo 1996 Oloroso Sherry Butt Cask 202

Odpovědět
sandrider
Znalec
Znalec

GlenDronach 14 yo 1996 Oloroso Sherry Butt Cask 202

Příspěvek od sandrider » 26 led 2014, 13:18

grnob.1996v1.jpg
Moje nejoblíbenější palírna a single cask batch 3 z roku 2010. Ochutnáno loni v květnu a než jsem se k vzorku dostal, byly zbývající lahve pryč :(
[velikost]vzorek[/velikost]
Aroma:vůně je jedním slovem úžasná! Výrazná sladkost (rozinky, švestky, snad datle), v zápětí se objevuje určitá nakyslost (ocet) a lakované dřevo.
Chuť:to co slíbila vůně se objevuje v chuti. Sladkokyselá, rozinky, marmeláda z lesních plodů
Dozvuk:dlouhý, kořeněný, černý rybíz
Shrnutí:skvělá whisky, ředění není potřeba, nehádal bych ani 50 % ABV

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach 14 yo 1996 cask 202

Příspěvek od Marvin » 26 led 2014, 17:19

Také k ní mám své loňské poznámky, tak je zde přidám.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18797
Aroma:Těžká, rozinky, datle, ořechový likér. S vodou: vůně více intenzivní a lehčí, sherry, povidla, melta, koření.
Chuť:Plná, opět rozinky, čokoládové bonbóny s karamelovou náplní. S vodou: sladká bílá káva přechází v těžší chuť sušeného tmavého ovoce a sherry.
Dozvuk:Dlouhá, v závěru hořká káva a pak přejde do čokolády. S vodou: dlouho přetrvávající dozvuk nahořklého karamelu přejde v tmavou 75% čokoládu.
Shrnutí:Oloroso Sherry Butt. Výborná i naředěná. Já měl štěstí a pořídil si celou láhev.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 30 led 2016, 16:37

Barva:
Alkohol:58,3 %
Aroma:Sušené švestky, káva, lakovost, přezrálé třešně srdcovky, hutné sherry, lékořice, skořice. Některé složky se objeví až po naředění vodou, tehdy je vůně sametovější i pestřejší. Celkový dojem je hodně hutný, silný a hřejivý. (91 b)
Chuť:Bez vody mi přišla v chuti tak hutná a silná, hořkočokoládová, že přecházím na ředění. I po naředění vodou, (kdy kapky můžete přidávat spíš po deseti, než jednotlivě), je stále silná a štiplavá. Hodně dřeva, pendrek, sušené švestky, nejsilnější tmavá čokoláda. Ale lehce se ukáže i mírná nasládlost. V dochuti je znát hodně opálené dřevo. (89 b)
Body:90
Shrnutí:Nejlépe hodnocená lahev X. degustace Bratrstva rašeliny. Kupoval jsem ji asi za 1500,- korun, nyní se cena vyšplhala už na v přepočtu 7000,- korun. S ohledem na kvalitu i na cenový vývoj to byl skvělý nákup. A protože s whisky nekšeftuju, tak mě zajímá jen nákupní cena a nedělá mi problém ji otevřít a vypít, naopak, beru to tak, že "teď si otevíráme láhev v hodnotě sedm litrů kluci." Kdo s whiskou kšeftuje, zvedá uměle ceny. Takže nekšeftujte, nebo se z toho zblázníte. :mrgreen:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 09 čer 2016, 14:44

Web:http://glendronachdistillery.co.uk
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glendronach
Barva:
Alkohol:58,3 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Akce:X. degustace Bratrstva rašeliny http://whisky.nethar.cz/bratrstvo/
Aroma:Výrazná, ostrá procenty, olivy sladkoslané, olivy kandované, karamel, sladké povidlové sherry, spíš PX než Oloroso. Časem ještě více sládne. Ve vůni voda přidá kořenité složky a ubere alkoholové ostrosti.
Chuť:Méně sladké PX, kůže, stopy nakouřenosti. Vskutku bych nehádal tolik procent, předchozí 46 % Kilkerran se mi zdál mnohem ostřejší (ale šel první). S vodou více hladivě smetanová, ale stále hutná a chutná.
Dozvuk:Čokoláda, káva, koření, ne zase tak moc dlouhý, leč hodně bohatý. Výborný.
Shrnutí:Velmi dobrá láhev, při přechutnání mi zachutnala ještě o dost víc než na oficiální degustaci, tam jsem ji dal, abych si ušetřil trápení s rozhodováním, na 1. - 3. místo, nyní když porovnám se stejně hodnoceným Kilkerranem, tak ho válcuje. Hutná záležitost, která snese i výraznější ředění. Vůni voda posunula trochu jinam, chuť a dozvuk zlepšila. Gratuluji Hunterovi i Marvinovi ke skvělému nákupu.
P.S.: 14 yo Oloroso GlenDronachu z roku 1996 už jsem jednou v pravěku měl jiné a taky mi hrozně moc chutnalo.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider » 09 čer 2016, 15:45

Nethar píše: Gratuluji Hunterovi i Marvinovi ke skvělému nákupu.
A taky sandriderovi, u Petra ve skladu se tenkrát ještě jedna lahev objevila a stihl jsem zareagovat jako první :)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 09 čer 2016, 16:00

A hlavně gratuluji sandriderovi, který už si myslel, že má smůlu, když tu se na něho okna štěstěny otevřela dokořán a on si láhev pořídil, oči zalité slzami dojetí :mrgreen:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider » 09 čer 2016, 16:25

Děkuji, přesně tak to bylo 8-)

Cyra
New-make
New-make

Příspěvek od Cyra » 30 lis 2016, 20:42

Po delší době se vracím k napsání recenze. Měl jsem možnost ochutnat tento kousek a byl by hřích, kdybych se nepodělil o zkušenost. Za mocný vzorek děkuji Hunterovi. :)
Aroma:Hodně těžká vůně. Uzený tabák, sušené maso v sojové omáčce, zauzené švestky a hrozinky. Spousta koření a soli.
Chuť:Masakr. Sůl. Sladkost v podobě kandovaného ovoce naloženého v marinádě s masem, povidly, vlašskými ořechy a chilli. Vše zauzeno s tabákem.
Dozvuk:Hořkost, ale ne chemická a nepříjemná, ale koření. Orientální koření v kakau. Trochu pendrek, nebo badyán. Také sladkost rozinek i když trochu připálených. Sůl, uzenost.
Shrnutí:Jedinečná, hodně expresivní whisky. Nic pro slečinky a začátečníky. Čekal jsem sherry bombu ve stylu Revival, nebo Allardice, ale tahle je jiná. Brutální, nečekaně nesladká (sůl, maso, tabák), hodně kořeněná. Allardice 18y je proti tomu krásně sladká a hladká a není to jen voltáží. Překvapivě, asi nejdrsnější whisky, jako jsem zatím ochutnal. Zároveň zajímavá a opakuji, jedinečná! Zážitek, na který nezapomenu.

P.S. S vodou v chuti sládne, ale je štiplavější a v dozvuku se kupodivu zvýrazní hořkost.

Odpovědět