Dalmore Valour

Odpovědět
Duthoron
Znalec
Znalec

Dalmore Valour

Příspěvek od Duthoron » 26 led 2015, 08:48

2015_1.jpg
2015_1.jpg (10.01 KiB) Zobrazeno 3004 x
V předvánočních slevách v Travel Free stála tahle krásná litrová lahev 824,- Kč, tak koukněme na její obsah:[alkohol]40 %[/alkohol]
Aroma:Přezrálé tropické ovoce, cukr.
Chuť:Nahořklá, trochu olejovitá, čerstvé jeřabiny nebo nezralé brusinky a štiplavý alkohol.
Dozvuk:Přetrvává jeřabinová trpkost a alkohol.
Shrnutí:Kdyby stála polovinu byl bych asi shovívavější, ale takhle je to docela zklamání a do žákovské jí píšu velkou pětku. Druhou půlku lahve budu dopíjet jen z vrozené šetrnosti :( .

Mirek
Znalec
Znalec

Re: Dalmore Valour

Příspěvek od Mirek » 26 led 2015, 13:14

Toddy to spraví...tam se to ztratí :)
Ještě, že jsem na to neskočil...Dalmore mě obecně nijak nevzala u srdce, až na Cigar Malt, to by šlo...ale 12 yo a 15 yo žádná hitparáda.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 17 lis 2015, 14:07

Měl jsem vzorek v Marpeku a taky mě zklamal.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 25 dub 2016, 09:33

V rámci příprav na festivalovou slepou masterclass jsme s Netharem poštou obdrželi od Petra každý sedm vzorků o objemu 100 ml, které jsme také naslepo ochutnávali, abychom byli ve stejné kůži, jako později účastníci naší řízené ochutnávky. Vzorky jsme si rozdělili na třetiny. První jsme ochutnávali každý sám a sepsali jsme si poznámky. V druhém kole jsme si udělali s Netharem společně přes Skype ochutnávkovou "videokonferenci".
Zpracované výsledky jsme pak poslali Petrovi e-mailem a poté nám byla odtajněna identita všech sedmi vzorků. Výběr byl následně zúžen na pět vzorků, takže jsme vyřadili dvě whisky ( Old Pulteney Noss Head a Glenlivet The Master Distillers Reserve), přičemž jsme vybrali takové, aby byl výběr z našeho pohledu zajímavý, a uvítali jsme v sestavě dvě whisky (Glenfarclas 105 a Laphroaig QA cask), kolem kterých byly na fóru trochu rozporuplné reakce, což je do slepého testu vhodné, protože naslepo by se mohly "odfiltrovat" případné předsudky. Vkládám zde tedy postupně své zápisky z ochutnávek. Každou jsem tak měl nejméně 4x, třikrát doma, počtvrté pak na masterclass.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/41466
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Vůně hodně ořechová, přijde mi docela blendová, ale v těžším, příjemně plném stylu. Trocha ostrosti alkoholu, těžce ovocitá, laková. (82 b)
Chuť:V chuti opět blendová. V chuti je to ještě znatelnější, ve vůni to bylo na cestě mezi blendem a single maltkou. Ta chuť je sice v blendovém stylu, ale působí starší (hádal bych nějaký aspoň dvanáctiletý blend, nebo něco staršího, jako když seženete nějaké blendy v aukci třeba ze sedmdesátých až osmdesátých let). Vůně se mi sice líbí víc, ale celkově mi přijde tato whisky v pohodě. V chuti jemnost, ořechy, dřevo, trochu lakovosti a starého dřeva. V dochuti "staře dřevitá". (81 b)
Body:82
Shrnutí:Můj tip je nějaký White Horse, nejspíš nějaký starší, vím, že Petr si na ně potrpí a má je rád.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 25 dub 2016, 09:40

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/41466
Web:http://www.thedalmore.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=dalmore
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Impregnace na boty, rybízová marmeláda. V druhém kole ne tak nasmrádlý, sladší, hutnější, sherry styl (v úplně prvním kole hutnější smrádek, olomoucké tvarůžky a Jura styl, vlhký plesnivý les, houby a trochu švestek). Klasická dřevitost, plná single malt, citronová kůra, grep, zatuchlost, kůže.
Chuť:V prvním kole až lesní "ledaig to nemusím" styl. Ale zároveň poměrně řídká. Tipuju málo procent alkoholu. Pak hebká, trochu medu, smetanově hladí.
Dozvuk:Dozvuk se mi líbí, sladce až skoro čokoládově doznívá. Zůstává velmi hezký sladký pocit v ústech s trochou tabáku v krku. Mírně dřevitonahořkle zaštipuje. Nasládlá, jednoduše přimočará v dozvuku.
Shrnutí:Se základní řadou jsem byl spokojený, tak jsem chtěl před nějakým časem zkusit vzorek Valouru, ale nezachutnal mi. Díky slepé ochutnávce od Petra dostal druhou šanci a tentokrát uspěl.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 24 led 2018, 22:51

Info:3 druhy sudů: nejdříve A.O. ex-bourbon, pak 30 yo Matusalem oloroso sherry a nakonec Port pipes. pro travel retail
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/78573
Web:http://www.thedalmore.com
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:zatuchlejší sherry. nahnilá jablka. maliny, tmavé dřevo, bylinky, mokrý karton. nejvýraznější z testované trojice. (b.1+/3)
Chuť:vysušující dřevitost, začíná drhnout. až jako grappa. pikantní, tmavý kakaový prášek, višňový likér. (b.2/4)
Dozvuk:větrový, pikantní. sládne. višně v čokoládě. dřevo. (b.1/2)
Shrnutí:slepý trojboj z něhož se vyklubala 3x Dalmore. všechny ovlivněny sherry. jsou si podobné a zaujaly tak nějak stejně. záleží, co má kdo rád: Valour (sušší, sherry, dřevo), Luceo (ořechová, polosladká s čokoládovým dojezdem) a Dominium (sladší, ovocně kořenitá). (b.0/1)
Body:4+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 07 dub 2018, 11:31

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/78573
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z WF 2017
Aroma:Průměrně intezivní, poněkud zatuchlé, docela lihové. Koženost, postarší dřevo, zpočátku i zahnívající jablka, podrost jehličnatého lesa po dešti.
Chuť:Hladká, docela šťavnatá, svěžejší, přímočará. Dřevo, ořechy, květinové tóny.
Dozvuk:Docela žere jazyk svou dřevitostí, spíš jednodušší - především dřevo. Trocha čokolády s pomerančovou kůrou, stopa rozinek a to je tak vše. Nakonec valeriánské kapky.
Shrnutí:Na jazyku, především v dozvuku, je na mě až moc agresivní, na to, jakou paletu chutí celou dobu nabízí. Jinak ale velmi dobrá.
Body:83
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět