Oban 14 yo

Uživatelský avatar
Mille
Znalec
Znalec
Příspěvky: 265
Registrován: 10 črc 2012, 20:24
Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od Mille »

[b]OBAN 14[/b]
Aroma:krasna vune ovoce, kvetin a snad trocha medu
Chuť:jemna, prijemne nasladla, ovocna
Dozvuk:stredni, sladky
Shrnutí:skvele pitelna, prijemna, vyvazena

Dal jsem si ji k doutniku a vysledna kombinace = GREAT SATISFACTION!
Mille
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od zyki »

adventní vzorek č. 5
Aroma:ovoce, travnatost
Chuť:trochu medu, dřevo, mírný kouř
Dozvuk:směs čokolády, kouře a ovoce, vše takové lehčí
Shrnutí:dobrá, ale zdá se mi taková špatně zapamatovatelná, rád jsem ochutnal, po láhvi netoužím
Uživatelský avatar
jumbo
Znalec
Znalec
Příspěvky: 251
Registrován: 20 lis 2013, 19:15
Bydliště: Ostrava

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od jumbo »

Velikost:více vzorků
Aroma:sladká, ovocná, pomeranče
Chuť:plná, pomeranče a jejich příjemná nasládlá hořkost
Dozvuk:krásný, dlouhý, malilinko kouřový, olejový
Shrnutí:další z těch, u kterých bylo první setkání nemastné neslané a při dalším setkání jsem byl unesen, moc dobrá, výrazný dozvuk, za ten to stojí, po další ochutnávce bych určitě zařadil lahev do fronty pro nákup
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/39
Web:http://www.discovering-distilleries.com/oban/
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Aroma:ostré. silné co do intenzity. ovocné, sušše dřevěné, zatuchlý sud, ořechy, závan rašeliny. úplně mi nesedí (b.2/3)
Chuť:suchá, dřevitá, lakovaný nábytek. pak přechází do kysela až nakonec celkem zesládne (b.2/4)
Dozvuk:krátký. sladce dřevitý, pikantní, pepřový (b.1/2)
Shrnutí:není špatná, ale mým favoritem se nestane. styl mi nesedí. na můj vkus hodně dřevitá. nic výrazného. sušší (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... ban-14-yo/
Alkohol:43 %
Aroma:Slad, sůl, med, kyselé ovoce, příjemná čerstvost a možná náznak travnatosti a kouře.
Chuť:Výrazně dřevitá, svěží příjemně zaštipuje, lehce kouřová chuť snoubící se s karamelem.
Dozvuk:Příjemně dlouhý dozvuk, jemný a příjemně kořeněný. S náznaky soli.
Shrnutí:Tuhle whisky mám velmi rád. Příjemná chuť úžasná vůně a rozumná cena. Až je mi líto, že hladina v láhvi je už dost u dna.
Body:81
Uživatelský avatar
spyna
Znalec
Znalec
Příspěvky: 778
Registrován: 15 bře 2016, 10:37
Bydliště: České Budějovice

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od spyna »

obnob.14yo.jpg

Oban 14 yo

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/39
No:29
Alkohol:43 %
Slepý test:NE
Velikost:láhev
Aroma:Hutné ovocně sladové tóny, citrusové sušenky, trochu soli a lehce vystupující alkohol. Po nějaké chvilce alkohol ustupuje a přidávají se lehké dřevěné tóny. Při otevřené sklence ztrácí vůně brzy na hutnosti ovoce, což je jí na škodu.
Chuť:Docela lehká a svěží ovocně-medová marmeláda, nějaké kytičky, postupně přidává trochu dřevitosti (ale opět té pozitivní stavějící sladkost do správných mezí, nikoli přidávající hořkost).
Dozvuk:Pokračující sladká marmeládovost s trochou pálivosti. Jinak středně dlouhý a taktéž poměrně svěží.
Shrnutí:Po Clynelish 14, který mi nesedl a přes několikeré pokusy se s ním stále nemohu sžít, jsem měl z dalšího zástupce Highlandu trochu obavy. Ale ono to s touto oblastí tak špatné nebude... Tahle whisky mi naopak sedla velice dobře. Svěží, sladší, opět spíše taková letní, v dobrém slova smyslu "sluníčková". K nadcházejícím teplým letním večerům perfektně se hodící.
Uživatelský avatar
inerc
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 24
Registrován: 15 pro 2016, 17:49

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od inerc »

Alkohol:43 %
Barva:
Aroma:Velmi prijemna ovocno citrusova sladkasta mohutna, kvetinky, hrozienka, figy, v pozadi more
Chuť:Zo zaciatku jemna, vela sladkasteho ovocia, trochu vanilky ale pridava sa aj drevitost, nie prilis vyrazna, prijemna.
Dozvuk:Stredne dlhy, korenisty a drevnaty, prijemne kakaova znesitelna nahorklost
Shrnutí:Za mna lahko nad priemerom, jemna, ovocna, na lahsie pitie. Bomba to nie je ale z Highlands patri medzi tie co mi chutili viac.
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od buddha.ps »

Barva:
Aroma:med, lesné plody, smotana, škorica
Chuť:ostrá,nasladlo drevitá
Dozvuk:ostrý sladko-drevitý
Shrnutí:po veľkom očakávaní vcelku sklamanie, respektíve nuda. Nijak výrazná, nič čím by zaujala, ale zároveň ani nesklamala. Ale nie je to tá dokonalá vyváženosť chutí akú som našiel v niektorých kúskoch (HP, Strathisla), skor nevýraznosť všetkých zložiek; nenachádzam tam nič podľa čoho by si ju mal človek zapamätať. Po dopití novú fľašu kupovať nebudem
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od buddha.ps »

Reagovať sám na seba je trochu smutné, ale svedomie je silnejšie než vrodená skromnosť - mám dojem že chudák Oban je ďalší komu som ublížil a treba veci uviesť na pravú mieru - keď sa blížim ku dnu fľaše, pripadá mi výborný, decentný a vyvážený.
A to som s recenziou čakal než sa ním trochu prepijem, ale asi fakt budem musieť písať hodnotenia až pri dopíjaní posledných kvapiek :?
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oban 14 yo

Příspěvek od Kobalt »

Velikost:Degustace 27.12.2017, vzorek 2
Alkohol:43 %
Aroma:Jemňounká, med a sladké dřevo. Po intenzivním GC docela změna
Chuť:Sladká, jemná, hořké dřevo, voskový med.
Dozvuk:Ostřejší a do sucha, dřevo, pryskyřice, jehličí, medový vosk.
Shrnutí:Pohodová whisky, hořkodřevitá s medem, přízemní highland. Ohromen nejsem.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět