Dalwhinnie 15 yo

Uživatelský avatar
jumbo
Znalec
Znalec
Příspěvky: 251
Registrován: 20 lis 2013, 19:15
Bydliště: Ostrava

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od jumbo »

Další z prvních láhví, co jsme koupili...
Velikost:více vzorků
Aroma:hodně ovocná, trochu květinová, plnější než Balvenie 12, méně výrazná než Cragganmore 12, ale je cítit dost ostrý alkohol
Chuť:plná, jemňoučce hořká, turecký med, asi květiny
Dozvuk:hodně výrazný, spousta koření, úžasná hořkost, skvělý dozvuk, daleko výraznější než u Cragganmore 12
Shrnutí:Plná, komplexní. Aroma nejslabší, ale zbytek moc dobrý, hlavně dozvuk, ten je úžasný.
Tady bych si dovolil poznámku: jak už jsem zmiňoval ve vlákně o míchání, tento kousek jsme zkusili smichat 1:1 s Cragganmore 12 a vyšla z toho skvělá blended malt whisky. Bohužel to bylo jen na malého panáka a nějak jsem nezvládl si udělat poznámky, ale zapamatoval jsem si jednu věc - určitě si to namíchám ještě někdy znovu! :)
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od Jerry1 »

Protože ani jednu whisky nemám doma, využiji příležitosti na WF a vyzkouším. Díky za tip.
Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od Kiwi »

A jumbo ktera ti chutnala vic ve srovnani v Cragganmore?
Uživatelský avatar
jumbo
Znalec
Znalec
Příspěvky: 251
Registrován: 20 lis 2013, 19:15
Bydliště: Ostrava

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od jumbo »

Já jsem nějak dostal slabost pro Cragganmore 12, něco na ní je, co mě strašně přitahuje. Takže pro mě je vítěz Cragganmore.

Ale v přímém porovnání pro mě byly obě na stejné úrovni, jen jedna bodovala v okouzlující vůni (Cragganmore 12) a druhá ve výrazném a dlouhém dozvuku (Dalwhinnie 15).
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od Jerry1 »

Jerry1 píše:Protože ani jednu whisky nemám doma, využiji příležitosti na WF a vyzkouším. Díky za tip.
Na WF dle plánu namícháno, ochutnáno - a nic, nezaujalo. Uznávám, že blend těchto dvou jemných whisky to měl těžké díky přítomnosti hutnějších vzorků, takže pokud zkoušet, rozhodně na začátku ochutnávky.
xpitrsx

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od xpitrsx »

Dalwhinnie 15 yo

Alkohol:43 %
Barva:
Body:80
Aroma:Med, Nějaké sladké nahnilé ovoce
Chuť:Med, kouř, zemina i dřevnatost. Trochu olejnatá
Dozvuk:Celkem dlouhotrvající je cítit kouř i pepřová štiplavost já cítil i vlašské ořechy
Shrnutí:Má první single malt ze začátku jsem byl trochu zklamaný čekal jsem krapet výraznější chuť, ale nakonec jsem se k ní propil opravdu mi zachutnala a nejspíš se k ní i v budoucnu vrátím.
Herr Schlank

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od Herr Schlank »

[alkohol]43%[/alkohol]
Barva:
Aroma:jemne maslová s náznakom citrónovej kôry, karamelové cukríky
Chuť:mierne štipľavá, horec, trochu dymu a vanilky
Dozvuk:stredne dlhý, kožený opasok, tabakové listy a nakoniec sladké drievko
Shrnutí:Whisky, ktorá ma prekvapila. V aróme sľubovala sladkosť a jemnosť ale chuť a hlavne dozvuk priniesol úplne niečo iné, a to mi chutilo. K tejto whisky sa určite rád vrátim.
Body:85
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od Radek »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/301
Alkohol:43 %
Naslepo:ne
Aroma:Kyselé citronové bonbony, nepříliš výrazné ale osvěžující.
Chuť:Oproti vůni výrazně fádnější, mírná hořkost oříškového charakteru.
Dozvuk:Oříškový, dokonce jde citronově do sladka.
Shrnutí:Pil jsem jí hned po jedné japonce (tím myslim japonskou whisky, aby nedošlo k omylu).... a přišla mi dost podobného charakteru, nicméně je o poznání lepší.
Body:77
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od Kiwi »

Dalwhinnie 15 yo

Barva:
Alkohol:43 %
Velikost:Celá lahev
Aroma:Bez vody: na můj vkus dost trčí alkohol, jinak tradiční Highland – sladkost, jablka, maličko jehličí, celkově hlavně ovocnost
S vodou: opět dost trčí alkohol (okena), aroma je celkově slabší, ovoce ustupuje, i když nádech je tam pořád
Chuť:Bez vody: dost sladká, opět ovocná, jablka, ořechy, troška dřeva, angrešt
S vodou: chuť je řidší, štiplavější, méně výrazná (jablka, meruňky, broskve), působí víc obilně
Dozvuk:Bez vody: dlouhý a hodně sladký, opět v duchu aroma i chuti
S vodou: také vcelku dlouhý a sladký (ovocně), více dřevitý
Shrnutí:Bez vody: poměrně dost ovocně-sladká whisky, která ale nijak neoslní; přestože Highland-Speyside moc nemusím, tak z těch co jsem zatím měl tak asi jedna z nejlepších
S vodou: nevím, jestli s těmi experimenty s vodou nepřestanu, protože se zase jedná o whisky, která mi s vodou chutná méně
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

.
GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... nie-15-yo/
Alkohol:43 %
Aroma:Velmi výrazné, suché, slabě fenolové, slabě rašelinové. Je medová a jakoby prolínající se s lehce přezrálou broskví a vodním melounem.
Chuť:Pozoruhodně jemná, dlouhotrvající vývoj chutí, aromatická, stopy vřesového medu ustupují sladkosti pokosené trávy a sladu, která sílí až po náhlý příval jemného rašelinného kouře. Snad náznak nakladeného hermelínu.
Dozvuk:Středně dlouhý medové tóny s jemným náznakem rašeliny.
Shrnutí:Je velice jemná, vyvážená, ale řekl bych méně zajímavá. Ale to jsem začal od chuti. Vůně je zajímavá velice. Tuhle jsem postavil do duelu se zástupcem highlands Clynelich 14 Yo. Dalwhinnie je o rok zakulacenější a o ty 3% alkoholu jemnější. Avšak Clynelich 14 Yo mi přejde jako zajímavější pití co se týká chuti a dozvuku. Nos by “mluvil” pro Dalwhinnie
Body:79
Odpovědět