Dalwhinnie 15 yo

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od Nethar »


Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od Nethar »

Aroma:silný med, shnilý meloun (to je náhodou pochoutka), tomel japonský (začínám být profík, co?), bylinkový čaj
Chuť:na jazyku ostře kořeněná, sladká a docela znatelně kouřová, trochu hořká
Dozvuk:spíše sladce kouřový než ovocný
Shrnutí:příjemně vonící whisky se spíše neutrálním závěrem, řádící se k dle mého neutrálnímu Cragganmoru a podobným
čolek

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od čolek »

No teda nevím, jaká je shnilý meloun pochoutka :D Měl jsem tu čest jednu letní brigádu strávit v Tescu na úseku ovoce a zeleniny a každý den jsem musel přebrat desítky kilo shnilých melounů, pochoutka bych tomu neříkal :lol:

Medová, kořeněná a kouřová zní trochu jako Highland Park, Cragganmore mi přišel docela květinový.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od Nethar »

Shnilý meloun je vynikající pochoutka pro labužníky :-D No dobře, no... jen že tu vůni neberu ve whisce jako zápor :-)

Dalwhnnie má asi blíž k Highland Parku než Cragganmoru, ale co jsem myslel je fakt, že furt je to takový trošku toho, trošku toho, aby se neřeklo, ale pro mě je to prostě styl whisky, co dám někomu ochutnat a řeknu: "Podívej, tohleto je whisky." Pak mu teprve dám třeba Aberlour a řeknu: "A takhle silně to může vonět" a pak mu dám Lagavulin a řeknu: "A takhle silně to může taky smrdět" ;-) A to nejenom ve vůni, ale i v dalších charakteristikách. Taková neutrální na vynulování buněk před ochutnávkou ;-) Ale nemám jí to za zlý, já jsem taky jenom všední člověk a přesto skvělej ;-)
čolek

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od čolek »

Chápu asi co tím myslíš, taková "veskrze nijaká". Zajímalo by mě, jestli Distillers Edition ji nějak vylepší. Ale asi mě jenom utvrdils v tom, že mě ta palírná ani neláká :)
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od Radek »

Nechtěl by někdo konečně zrecenzovar Cragganmore.... já bych jí taky ohodnotil jako neutrální :lol:
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od Nethar »

Pusť se do toho, já svoji už dopil :-)
http://whisky.nethar.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=19
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od salam15 »

Vidím, že ohledně Dalwhinnie se tu všichni shodnete. S určitou chuťovou neutralitou (i když nejsem ještě příliš vypitý degustátor) souhlasím, ale vidím ji jako určitý klad, pokud je (jako u Dalwhinnie) dobře zvládnutá.

Ale abych jen obecně nemlel a přispěl i konkrétním hodnocení:
Aroma:sladká, med, latté (17 b)
Chuť:opět med, jemná až smetanová chuť postupně se prohlubující v jemnou kouřovitost (20 b)
Dozvuk:dlouho trvající, jemně kouřový (22 b)
Shrnutí:nepříliš výrazná vůně a zpočátku i chuť se promění v pěkný dozvuk (20 b)
Body:79
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od Žiži »

Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:slabší rašelinový kouř, medové tóny, včelí vosk, trochu olejová, sušené bylinky/seno
Chuť:kouřová a kořeněná suchost ale i slabé medové tóny, sušené bylinky
Dozvuk:středně dlouhý, rychle odeznívající medové tóny přecházejí do suché kořenitosti, sušené bylinky, kouřový
Shrnutí:patří mezi šestici Cassic Malts, velmi dobrá whisky z vysočiny s trochou rašeliny, kouře a medovým charakterem, při ochutnávání potřebuje trochu víc času aby se projevila, ředit nemá smysl
Body:80
Uživatelský avatar
vobr
New-make
New-make
Příspěvky: 84
Registrován: 24 črc 2013, 08:09
Bydliště: Praha

Re: Dalwhinnie 15 yo

Příspěvek od vobr »

[alkohol]43%[/alkohol]
Barva:
Aroma:snažil jsem co mi chřípí stačilo, ale jediné na co jsem přišel je "ovocně-medové". Příjemné, voňavé...
Chuť:sladkoslaná, při delším povalování na jazyku mi hořkla
Dozvuk:výrazně dřevitý a dlouhý. Občas štiplavý.
Shrnutí:No, jsem trochu v rozpacích jak se vyjádřit. U téhle whisky jsem byl v rozpacích po celou dobu, než jsem lahev vyprázdnil. Určitě je pitelná, ale nějak jsem nenašel nic, čím by mě výslovně zaujala. Řek bych, že kdyby mi jí někdo nabídl, nebo v hospodě nalil, vůbec bych neprotestoval a s chutí se napil. Ale celou lahev si už asi nekoupím. Nicméně nelituju, nebylo mi s ní špatně.
Odpovědět