Tullibardine 1993 Sherry Wood

Odpovědět
Króča
Profesionál
Profesionál

Tullibardine 1993 Sherry Wood

Příspěvek od Króča » 13 bře 2016, 14:29

Tullibardine 1993 sherry wood finish.jpg
Další účastník X. degustace Bratrstva rašeliny.
Aroma:višně v čokoládě s velmi jemným rašelinným podtextem dopňuje zuhelnatělé dřevo..po delší době ve sklenici se mi zdá vůně poněkud slaná :think:
Chuť:poměrně suchá s likérovými pralinkami, sušenými švestkami a připáleností..
Dozvuk:nugát, čokoládové cookies, lakované dřevo a kandované ovoce
Shrnutí:vůně je taková uzavřená, jakoby nesmělá, což lehce kazí výsledný dojem z této whisky, který je jinak moc dobrý a zajímavý..na degustaci ode mne dostala 85 bodů a třetí místo, což ji zůstalo i po domácím přechutnání..na festu bych se rád podíval produkci Tullibardine více na zoubek :)
Body:85
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Tullibardine 1993 Sherry Wood

Příspěvek od Hunter » 13 bře 2016, 21:29

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/20616
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Zajímavé aroma. Jeho profil je těžší, mísí se zde hutné sherry s borovým lesem, dokonce jsem zaznamenal i slivovicové tóny ve stylu Gold Cocku, dále pryskyřice, sladkost ovoce, leštěnka, karamel a trochu "smarádeček", myšleno ale v dobrém. (87 b)
Chuť:Plná, výrazná v chuti, působí silněji než na 46%. PX je tu znát, dodává zde těžkou ovocitost, čokoládu a hutnost. Táhlá a uhlazená v dochuti. (89 b)
Body:88
Shrnutí:Poprvé jsme ji společně s "bratry" ochutnali během naší společné degustace na podzim 2015 v HK. Líbila se mi už tam, ale doma jsem pak s odstupem času přechutnal dovezený vzorek a hodnocení ještě zvedl. Nádherně sladěná, nadprůměrně dobrá whisky, stejně jako Kilkerran 6. Króča dobře vybral.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Tullibardine 1993 Sherry Wood

Příspěvek od Nethar » 20 dub 2016, 14:46

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/20616
Web:http://www.tullibardine.com/
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Velmi výrazná sladkost, svěží ovoce, typově jako portské, nejdřív švestková sladkost, pak svěžejší kyselost. Sladkost lučního medu, krásná vůně.
Chuť:Vyvážená a lahodná, ostřejší, ale správně nadávkovaná, příjemně kytičková.
Dozvuk:Sladce čokoládový dozvuk, koženitě čokoládová ovocněmedová sladkost :-) Ale přitom to není vysloveně nějaká přeslazená whisky, to svěží ovoce to vyvažuje.
Shrnutí:Króčova láhev z X. degustace BR. Při přechutnávce jsem neporovnával s předchozími poznámkami, takže zajímavé shody: Vůně - švestičky, chuť - ostrost, dozvuk - čokoláda. Moc dobrá whisky.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět