GlenDronach 14 yo Virgin Oak Finish

Odpovědět
čolek

GlenDronach 14 yo Virgin Oak Finish

Příspěvek od čolek » 11 črc 2011, 13:13

Obrázek

• destilována v roce 1996, stočena do lahve v roce 2010
• zrání ve velkých sudech (puncheons) ze španělského dubu a stařena v nových sudech z amerického dubu
• 46 % alkoholu / 0,7 l
Aroma:čerstvé piliny, spousta zralých banánů, velmi jemné, dub, čokoládová tyčinka (9 b)
Chuť:významná sladkost, lehčí (8 b)
Dozvuk:karamela, croissant s vanilkovo-rumovou náplní, slad, lehce ohořelý dub
Shrnutí:Nedá se říct, že by mě obě whisky překvapily, protože jsem od nich čekal nadprůměrný výsledek. Moscatel dodává whisce krásné tóny meruněk a broskví v alkoholu a možná proto má výrazně hřejivý charakter. Virgin Oak na druhou stranu působí lehčím „chladnějším“ dojmem s vůní čerstvě posekaného dřeva a opravdu silnou vůní banánů, která se mi hodně líbí. Každá má tedy jiný charakter, ale pokud bych si měl mezi nimi vybrat, zvolil bych 14yo Virgin Oak Finish, protože mi její projev přijde originálnější (ty banány!) a celkově líbivější mým chutím (nebo alespoň mé momentální náladě).
Body:86

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach 14 yo Virgin Oak Finish

Příspěvek od Hunter » 11 črc 2011, 13:25

Když čtu takovéto recenze, měl by ze mně I.P.Pavlov radost...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

čolek

Příspěvek od čolek » 11 črc 2011, 13:42

Je pravda, že jsem na ni dostal chuť :D Ale až večer, nebudu to přehánět :)

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 11 črc 2011, 17:13

Vidím, že se nám tu rozmohl Glendronach a na tenhle jsem dostal taky chuť. Hned si jdu něco nalít :D
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 24 říj 2011, 17:30

Barva:
Aroma:Ve vůni vyzrále ovocitá, hodně dřeva, s lehkým dotekem nasládlosti.
Chuť:trochu zaštípe, kořenitá sladkost, která přechází výrazně do dubového dřeva, se střední hřejivou dochutí. Ve vůni mi přišla příjemnější než v chuti, kde jsem se neměl moc čeho chytit.
Shrnutí:Pro mě nejméně zajímavý GlenDronach, které jsem zatím ochutnal.
Body:80
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 14 lis 2011, 15:00

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/17051
Aroma:sladké, s mírným vínově nakyslým podtextem, nějaké ovoce. Voní hezky, ale nemyslím si, že si ho budu z nějakého důvodu za pár dní pamatovat
Chuť:karamelová, olejovitá, přiměřeně ostrá
Dozvuk:mile nasládlý, bez dřevité hořkosti, které jsem se vzhledem k sudům trochu bál
Shrnutí:dobrá whisky, která nezklame a určitě bych se nezlobil, kdybych měl více než jeden vzorek, na druhou stranu za této situace na ni velmi rychle zapomenu, protože ničím konkrétním z mého pohledu nevyčnívá
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 05 kvě 2012, 16:01

Někdy na podzim jsem obdržel od Petra „sadu“ celkem deseti minivzorků whisky.. DĚKUJI..
začátkem února jsem se tedy pustil do jejich namátkového ochutnávání a koncem března bylo hotovo.. lahvičky byly popsány jen čísly a konkrétní seznam jsem měl k dispozici bokem na papírku, takže jsem testoval vždy na slepo.. jelikož se pomalu ale jistě blíží „okurková sezóna“, nastal čas doplňovat zápisky z chlastacího deníčku neboli „tasting book“ i sem na fórum.. když k tomu teď čtu předchozí recenze ostatních, jsem někdy mile překvapen ;)
Aroma:čokoláda, čerstvé švestky (nebo tak nějak),taky mírně lihová
Chuť:nejspíš višně v čokoládě, výrazně sladká
Dozvuk:tady se už nejsilněji projevuje dřevo, sbíhají se mi sliny a občas cítím kouř
Shrnutí:čokoládově sladká whisky bez výraznějšího dojmu
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 29 bře 2016, 20:36

[alkohol]46%[/alkohol]
Vzorek:Ano
Na slepo:Ano
Barva:
Aroma:sladká pečená jablka, zelená jablka, troška kyselosti, karamelky, nepatrněalkohol a mýdlo
Chuť:Zpočátku štípe. Potom přichází hořkosladká chuť, trochu ovoce a koření, dřeva a mohutné hořkosti
Dozvuk:Delší, perlivý s trochou koření, slladkosti, koření
Shrnutí:Glendronach se mi zatím spojuje s ne příliš pozitivními zkušenostmi. Více hořké jsou snad už jen švédské kapky, ale i ty jsou chutnější. Nepamatuji, že bych někdy pil tak hořkou whisky a musím se přiznat, že jsem vzorek nedokončil.
Body:75
Obrázek

Odpovědět