Glen Garioch 15 yo Sherry Cask Matured

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Glen Garioch 15 yo Sherry Cask Matured

Příspěvek od Hunter » 05 črc 2016, 17:56

glen-garioch-15-year-old-sherry-cask-matured-whisky_zpsygnr4wdt.jpg
glen-garioch-15-year-old-sherry-cask-matured-whisky_zpsygnr4wdt.jpg (30.11 KiB) Zobrazeno 903 x
Patnáctileté plnění pro Travel Retail, zrálo v sudech po sherry oloroso.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/72508
Barva:
Alkohol:53,7 %
Aroma:Čokoládová, sherry, hodně hřejivá, citrusově pichlavá, až do přezrálého (možná až lehce nahnilého) ovoce. Dokonce jsem zacítil i závan kouře. S vodou se charakter vůně změnil do překvapivě koženého a čokoládového, ve stylu karibského rumu!? Zajímavé, to je opravdu netypický posun. (87 b)
Chuť:Hmmm...Rozinky, čokoláda, skořice. S vodou luxusně zesládne, plná přezrálého ovoce. Tohle je až bombastická sherry chuť! Pomerančová marmeláda, v dochuti opálený sud, bez jakékoliv hořkosti. (93 b)
Body:90
Shrnutí:Měl jsem vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2016. Tahle sherry kráska velmi zaujala, bravurní kousek. Chuťově blízká třeba GlenDronachu 14 yo 1996 cask 202.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Glen Garioch 15 yo Sherry Cask Matured

Příspěvek od xenopus » 25 bře 2017, 20:47

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/72508
Alkohol:53,7 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z WF2016, lahev č. 10:50 147 L152209
Aroma:Hodně sladce dřevité, z prázdné lahvičky jsem po vylití do Glencairnu cítil téměř čisté sherry. Opálené dřevo, zajímavý mix nedozrálých hrušek a zralého ovoce (citrusy), trocha koření a soleného másla. Bohužel také až nepříjemně výrazné ředidlo a trocha plastovosti - oboje ale během několika minut odeznělo.
Chuť:Plná, olejnatější, ale přesto i výrazně dřevitě suchá. Sladká - ananas, meruňky; máslo, sladká kořenitost (muškátový oříšek, skořice), rozinky.
Dozvuk:Sladký, dlouhý. Prostě sherry. Troška čokolády a tabáku.
Shrnutí:V přímém srovnání s Glen Garioch Rennaisance 51,9 % byla tato rozhodně lepší. Na můj vkus je příliš dřevitá (na sherry whisky), ale beru, že by mi třeba jindy mohla ta kombinace sherry sladkosti a pikantní suché dřevitosti vyhovovat více. I proto, že na rozdíl od GG Rennaisance tu není nic, co by mě v chuti rušilo. Vůně navnadí, chuť dojem ještě zesílí, to je vždycky ta lepší varianta.
Body:87
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět