Wolfburn 3 yo Aurora Sherry Oak

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Wolfburn 3 yo Aurora Sherry Oak

Příspěvek od Hunter » 05 kvě 2017, 18:27

Wolfburn_Aurora_zpswc81kc3i.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/86072
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Čerstvé, citrusově svěží a zároveň medově nasládlé aroma. K tomu se přidává i travnatost, sláma. (85 b)
Chuť:Chuť dobře ladí s vůní. Dřevíčko, lehce bourbonový šmrnc, vanilka, kořenitost. (85 b)
Body:85
Shrnutí:Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Mládí je na jazyku znát, tělo je poměrně tenké, ale celkově jde vzhledem k věku o solidní whisky, sherry sudy jí, zdá se, pomohly, určitě mám z Aurory lepší dojem, než z prvního plnění palírny nazvaného Hand Crafted.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Wolfburn 3 yo Aurora Sherry Oak

Příspěvek od Nethar » 10 kvě 2017, 12:59

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/86072
Web:http://wolfburn.com/
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Akce:Whisky Festival 2017
Aroma:Mezi doposud vypitými vzorky z festivalu si stojí ve vůni hodně dobře - živá ovocná sladká vůně.
Chuť:V chuti jemná, trochu karamelu. Taková až vodičková.
Dozvuk:Po polknutí zaštípe, nadávkuje vhodnou porci dřevitosti.
Shrnutí:Zvažoval jsem, jestli vůbec ochutnávat, protože na tu první NAS jsem chválu moc neslyšel. Ale nakonec jsem do ní šel a vyplatilo se. Doporučuju to udělat jako já, tedy s nízkým očekáváním, pak budete příjemně překvapeni. Na ten věk je to povedené. Radši se nebudu dívat, jak moc se povedla cena, protože tuším :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 10 kvě 2017, 14:31

první NAS myslíš Hand Crafted ?? to by měla být 3yo, já jí měl na WF a mě tada jela hodně, typický bourbon vanilkový bombónek :) to já rád

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 10 kvě 2017, 14:40

Myslím tu "3 yo" NAS, co byla loni na festivalu. Já ji neměl.
Vlastně i letos tam byla vedle ní.

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 10 kvě 2017, 14:42

nějak tomu nerozumím a rád se nechám poučit:) prosím proč to je NAS a ne 3yo? měl sem za to že je to první offiko plnění od Wolfburnu když opomenu ty spirity před tím:)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 10 kvě 2017, 14:48

Tys neposlouchal na slepé degustaci? ;-)
No já tomu taky nerozumím, asi se za ten věk styděj a museli by zlevňovat. Ale kde vidíš na lahvi trojku? Je to NAS, i když je jasné, kolik jí je let.

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 10 kvě 2017, 14:52

Tipoval bych, že kvůli tomu, že na láhvi ani krabici prostě údaj o věku nenajdeš, tudíž No Age Statement. To, že všichni ví, že ten z 2016 je vlastně 3yo neznamená, že to tak bude i s releasem v dalších letech (2017, 2018 atd.), pokud ho vydají pod stejným jménem (obdoba Machir Bay, kde ze začátku se to dalo vysledovat). Tam už to může být 4 nebo 5yo, nebo taky pořád jen 3yo a tudíž se budeme držet NAS, když nám to výrobce nechce prozradit / stydí se za to ;-)

P.S. Nethar byl rychlejší, ale když jsem po letech stvořil příspěvek, mazat už ho nebudu :-)

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 10 kvě 2017, 14:54

On v tom je trochu zmatek i kvůli whiskybase. Původně ta hnad crafted byla na WB jako bez udání věku, když jsem ji vkládal na fórum, ale teď už je tam jako 3 yo. To samé aurora, ofiko na lahvi nikde 3 yo není, ale na WB je taky jako 3 yo.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 10 kvě 2017, 15:00

WB v tomhle není oficiální zdroj, spíš prostě posbírané informace z komunity. Víme, že to tak je, tak to tak napíšeme. Jiný příklad je třeba SMWS - oficiálně se nikde nic neřeklo a na lahvi to pochopitelně není, ale neoficiálně "každý ví", že například palírna číslo 7 je Longmorn - na WB figuruje normálně jako Longmorn. A jako je to správně, ale proto taky třeba u whisky roku je to trochu zmatené v kategorii bez udání věku a s udáním věku a každý si to může řadit podle sebe - buď dle oficiální kategorizace nebo dle WB nebo vlastně i prostě jak chce ;-) (třeba jak jsem říkal na slepé masterclass - whisky destilovaná 1.1.2000 a lahvovaná 1.2.2010 je 10 yo, ale oficiálně je to nejspíš NAS, dokud ta desítka na lahvi není, i když tam jsou ta data).

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 10 kvě 2017, 17:27

jezis to je ale bordel :lol:

Odpovědět