GlenDronach Cask Strength Batch 3

Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Znalec
Znalec
Příspěvky: 800
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

GlenDronach Cask Strength Batch 3

Příspěvek od xenopus »

glendronach_CS3.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/46110
Alkohol:54,9 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek na WF2017, přímo srovnáváno s CS1
Aroma:Sladké, oproti CS1 víc minerální a víc štiplavé. Sherry, fíky, švestková povidla.
Chuť:Velmi intenzivní, hladká. Rozinky, sušené fíky, vlašské ořechy.
Dozvuk:Bomba, super, prostě sherry šmrncnuté pikantním kořením. Dále pomerančová kůra, čokoláda, troška skořice.
Shrnutí:Vynikající záležitost, sudovka Glendronachu prostě nikdy nezklame. CS1 vs CS3: 91,5 vs 91 za intenzivní sladkost, i když beru, že v jiné chvíli bych výraznější kořenitost trojky ocenil víc.
Body:91
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9597
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach Cask Strength Batch 3

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/46110
Web:https://www.glendronachdistillery.com/
Barva:
Alkohol:54,9 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Zase je to hodně podobný styl jako předchozí batche, ale přijde mi intenzitou spíše slabší než jednička (tedy na úrovni dvojky), není to tak sladké, na úkor perníčků a čokolády spíš víc té kůže a kamínků, zatím mají batche klesající tendenci (i když jsme pochopitelně stále ve skvělém nadprůměru). Citrusy. Sherry (to asi nemusím psát).
Chuť:Zase na ta procenta docela pitelná jako jednička, nasládlá, hezky kořenitá.
Dozvuk:Moc pěkná čokoláda, nějaké ovoce, jak mě moc neoslovila ve vůni v rámci první trojky, dozvuk je naopak nejlepší, pak si vyberte, že jo.
Shrnutí:Konečně jsem si udělal čas a porovnal mezi sebou napřímo batche 1-6. Děkuji za tuto možnost Senoyovi, od kterého mám většinu vzorků. Doposud jsem to tak nějak šmudlil jeden tady, druhý támhle. Vzorky jsou to velmi podobné, a když jich máte šest, brzy z toho zblbnete, přesto tam jsou rozdíly nejenom ty, které si namlouvám, ale i skutečné ;-) Ale ať jsou větší nebo menší, všechno to jsou skvělé whisky a v téhle řadě doposud nešla s nákupem udělat chyba. Projížděl jsem je všechny zároveň víckrát sem a tam a napřeskáčku, zkoušel jsem i přidávat trochu vody (nejdřív pár kapek, potom řekněme lžičku). Za mě nejlepší asi čtyřka, což mě těší, protože shodou okolností mám od ní doma celou láhev (díky skleróze bylo ověřeno až po testu), v závěsu hned jednička. Dvojka a šestka dejme tomu horší, ale jako v rámci téhle řady, furt je to pochoutka. No a tři a pět tak nějak mezi. Ale je to skoro hřích je nějak řadit, pokud nejste opravdu fajnšmekři jako třeba Senoy ;-) nemusíte to moc prožívat, každý batch je trefa do černého. Ten batch umí to a ten zas tohle, hlavní je, že jsem po takovém testu veselý.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6360
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach Cask Strength Batch 3

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/46110
Barva:
Alkohol:54,9 %
Aroma:Ostrá, laková, jasně sudová vůně, s jen lehkým sherry závanem. Dřevo, trocha rozinek a krémové čokolády. V přímém srovnání s CS4 je čtyřka jasně lepší, mnohem více sherry. (84 b)
Chuť:Dřevitě krémová, laková, sherry je v chuti znát trochu víc, než ve vůni, tam to bylo slabé. Rozinková nasládlost. (85 b)
Body:85
Shrnutí:Ochutnána v přímém dvoukolovém srovnávacím testu s CS4. Trojku mám otevřenou celou láhev, čtyřku jsme měl velký vzorek od Cyry, ale mám doma i celou láhev, kterou nechám pár let ještě uležet a pak uvidíme, jestli se věk projeví tak pozitivně, jako tomu bylo u jedničky. Tam jsem v premiéře hodnotil 88, ale s odstupem tří a půl roku pak 93. Možná se někdo bude podivovat nad tím, že přece whisky zraje jen v sudu a v lahvi už ne, ale je to k polemice. Ač tedy nezraje, tak určitě "stárne", prostě něco se s ní v té lahvi samozřejmě děje. Ale to jsem odbočil a bylo by to na jiné, delší, povídání. Za mě je z pěti ochutnaných GD CS (1-5) tato CS3 jasně nejslabší.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět