GlenDronach 18 yo Allardice

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: GlenDronach 18 yo Allardice

Příspěvek od Króča » 29 zář 2011, 07:46

Finta s brčkem je výborná věc ;) pochytil jsem to před "drahnou" dobou na YTB od jednoho českýho maníka, co to prej viděl u nějakýho anglána taky snad na YTB a potom to předváděl sám právě na nějakým tom posezení s těma flashkama či co :whistle: Jsem za to rád :mrgreen:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

nok

Příspěvek od nok » 30 dub 2012, 21:22

Vůně je opravdu neuvěřitelná, naprosto mi startuje chuťové pohárky a rozevírá zornice, ale škoda jen že chuť se vůni nevyrovnává, jak už tu bylo zmíněno a já to cítím vskutku stejně. Rád bych zmínil, nevím jestli to tu bylo někde řečeno, ale je důležité (aspoň já se tak domnívám) napít se řádného doušku. Myslím že není správné si jenom ucucnout, kdy whisky poválíte na špičce a pak to přes patro fouknete na konec jazyku a výsledkem je nejvýraznější hořkost. Sám se napiju "pořádně" a celý doušek rozliju po celém jazyku.. no a u Allardice je to výbuch chuťových pohárků, slanost, hořkost, sladkost a alkoholová štiplavost se krásně snoubí.
Body:86

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 02 kvě 2015, 12:26

info:Lot 2
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/11784
Web:http://glendronachdistillery.com/products/18year.php
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek WF2015
Aroma:hutné, sladké, med, sladké sherry. objevuje se dřevo, ořechy, tabák, třešně (b.2/3)
Chuť:začne sladce a pak nastoupí dřevitě - naštěstí bez hořkosti a svíravosti. pikantně kořenité. úplně vidím od sherry rozmočené sudy. kandované pomeranče, čokoláda (b.3/4)
Dozvuk:sladký, marmeládový (b.1/2)
Shrnutí:krásná tmavá barva. prvotní dřevo v chuti se mi nezdálo, ale po druhém napití OK. spokojenost (b.1/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 15 lis 2015, 10:18

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/11784
Web:http://glendronachdistillery.com/products/18year.php
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Čokoláda, přezrálé ovoce.
Chuť:Čokoláda naložená v rumu, trochu medu a stopy moučkového cukru.
Dozvuk:Těžce sladký.
Shrnutí:Velice dobrá whisky.
Body:87
Poznámka:Ochutnáno v Marpeku.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 23 bře 2016, 21:22

Naslepo:Ano
Vzorek:Ano
Barva:
Aroma:První úder je rumovo koňakový. Potom poměrně velká sladkost je vystřídána švestkami, ale spíše hutnými povidly s trochou alkoholu. Velmi pěkná vůně, u které se dá strávit hodně času
Chuť:opět sladkost, švestky a trochu koření. Škoda, že mě whisky neobdarovala stejně jako ve vůni. Nicméně pěkná je hutnost chutí
Dozvuk:Delší, postupně usychá. Opět výrazná chuť povidel, koření, čokoláda a trochu hořkosti
Shrnutí:Velmi pěkné aroma a hutnost chutí. Tady výčtem kladů končím. V chuti a dozvuku už mě whisky nijak výrazně neoslovila. Po zjištění o jakou se jedná whisky jsem byl poměrně zklamán, že whisky neukázala větší hloubku, rozmanitost a komplexnost chutí. Vzorek celkem potěšil, ale celou lahev bych si určitě nekoupil
Body:84
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 07 led 2017, 19:33

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79023
Barva:
Aroma:Úžasně bohaté aroma, takové zklidněnější sherry monstrum. Rozinky, čokoláda, sladké sherry pedro ximénez, je tu i kořenitost (hlavně hřebíček a skořice) a lesní med. (92 b)
Chuť:Opět sladké sherry PX, lesní med, čokoláda, v dochuti pak skořice, jen lehce opálený sud, rozinky, hřebíček, jemná větrovost. Chuť je s vůní bravurně sladěná. (92 b)
Body:92
Shrnutí:Po více než šesti letech se mi díky výměně vzorků s Cyrou (díky!) naskytla možnost opět přechutnat tuto sherry krásku. Podle kódu na lahvi se jedná o mladší plnění z roku 2015. Samozřejmě jsem se nedíval, jak jsem ji tehdá hodnotil a udělal jsem zbrusu novou recenzi. A dopadla výborně, to, co mi tenkrát vadilo v dochuti (přemíra opáleného dřeva), jsem tentokrát v ochutnané půldecce vůbec nenašel. Parádní whisky a skvělý výsledek. Sice mi vše připomínalo PX, ale zraje v sudu po sherry Oloroso.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 03 bře 2017, 20:06

[barva][/barva]
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53531
Web:
Velikost:vzorek
Aroma:sladkokyselkavé, silně sherry, sušené tropické ovoce, liči, skořice, záblesk třešní, hřebíček, ořechy, pomeranče
Chuť:sladká sherry bomba, koření, hřebíček, skořice, ovoce, hořká čokoláda, vše perfektně vyvážené
Dozvuk:sušší, kořeněný, sladký s náznakem kyselkavosti, ovocný, skořice, hořká čokoláda
Shrnutí:Vzorek z Mikuláše. Tímto děkuji Petrovi. Tohle je úplně super whisky! Pochutnal jsem si. Dlouho jsem neměl takovou komplexní a bohatou záležitost

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 31 kvě 2017, 12:16

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/g ... o-a-18-yo/
Aroma:Po dvojici předchozích whisky působí tato ve vůni docela umírněně. Zdaleka to není taková výrazná vůně. Vůně je natolik komplexní, že se v ní obtížně oddělují složky tak, aby šly jednoduše popsat. Sherry se ovšem nezapře stejně jako třešně naložené v alkoholu podobné těm z bonboniéry Mon Cheri i s tou mléčnou čokoládou. Rozinky, ovoce citrusy, káva, červené víno, dřevo, ale vše jen tak nějak probleskuje a zase se schovává.
Chuť:Chuť je opět velmi silná plná, sladká, kořeněná s tóny dřeva a opět jistou zde už jen stopovou dávkou hořkosti. Čokoláda, rum a sherry to vše příjemně podbarvují
Dozvuk:I zde dozvuk připomíná bylinný likér. Avšak do dozvuku se přidává rum, sherry a čokoláda. Je opravdu šťavnatý a bohatý.
Shrnutí:Vzhledem k ceně mě víc zaujala patnáctiletá verze. Tahle whisky je lepší a umírněnější, ale také znatelně dražší.
Body:87

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 31 kvě 2017, 12:22

No, bohužel bejvávalo. Dneska je 18 zhusta levnější než 15, takže kdo si nenasyslil v době, kdy to bylo opravdu znatelně naopak...
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 31 kvě 2017, 12:25

No jo, to jsme nestihl vysledovat. To se tedy dějí věci. To je tak když člověk doplní starší zápisky.

Odpovědět