Edradour 12 yo 1997 Sassicaia SV

Odpovědět
Shargard
Znalec
Znalec

Edradour 12 yo 1997 Sassicaia SV

Příspěvek od Shargard » 28 zář 2011, 17:35

Přechutnáno, všechny poznáky pečlivě zapsány a můžeme se vrhnout na další recenzi. Dnes si vezmeme do parády malinkatou plaírnu z Vysočiny - Edradour a konkrétně se podívame na kousek Edradour 12y 1997 Sassicaia straight from the cask. Zrání v prvních deseti letech probíhalo v sudech(hogsheadech) od bourbonu a další 2 roky v sudech od italského červeného vína Sassicaia. No a jak to dopadlo se dozvíte za chvíli.

Edradour 12y 1997 Sassicaia straight from the cask (56,4%)
Obrázek
Aroma:bez vody: jednoznačně poznáte,že tahle whisky dozrávala v sudech po červeném víně - to aroma tam prostě jě, ještě než se dostaví alkoholová pichlavost i když ne tak velká jak bych čekal, zaznamenáte jahody, ostružiny a nějaké koření, náznak sladkosti také nechybí, jemná nakyslost angreštu?
s vodou: pichlavost mizí a přidává se vůně květin, která lehce překrývá ovoce a více sladkosti
Chuť:bez vody: štavnatá, sametová, takový sladko nakyslý tón - dost mi připomíná angrešt , lesní plody- přes obsah alkoholu nejsem schodný určit jaké, lehká dřevitost což mi není vůbec nepříjemné, ba noapak
s vodou: určitě angrešt a ostužiny, oříšková čokoláda, lehce kořeněná
Dozvuk:delší, sušší, trochu dub , slabě hořká čokoláda a ovoce, které postupem času dominuje
Shrnutí:Škoda že tahle whisky má slabinu v dozvuku. Né že by tam bylo vyloženě něco co by mi vadilo, ale uvítal bych více délky a rozhodně mnohem více intenzity. I přesto se jedná o výbornou whisky z vysočiny a série Straight from the cask mi zatím dělá radost - viz dříve recenzovaný Sauternes finish, který dopadl skvěle.
Body:84
Doporučení:K uzenému sýru by to mohla být skvělá záležitost

A příště si popovídáme o nejrašelinatější whisky na světě a to o Bruichladdich Octomore ve verzi 03.1
Slainte Mhath
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Edradour 12 yo 1997 Sassicaia - Straight from cask

Příspěvek od Hunter » 28 zář 2011, 18:09

Tož uchutnal bych, co si budem nalhávat. No a na Octomorku jsem teprve zvědavý, to bude asi pěkná brutalita :D
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 28 zář 2011, 18:36

To se narve plná flaška rašeliny a zalije pár kapkami jakékoliv whisky :lol: Také jsem zvědavý.
A díky za tuto recenzi, Edradourek vypadá dobře.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 29 zář 2011, 07:18

Pěkná recenze a hlavně lahvinka..děkujeme :clap: Tato destilérka mne po zkušenosti s 12y Caledonií mile vábí a to i přes "mírné zklamání", které mi právě zmiňovaná přinesla :shifty: ovšem série Straight from the cask vypadá celá k nakousnutí :happy-smileygiantred:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Re: Edradour 12 yo 1997 Sassicaia SV

Příspěvek od J.K.Ch » 27 bře 2019, 08:14

Srovnávána s Gaja Barolo 1995.
Aroma:Vůně je velmi pevná. Probleskují opravdu nepatrné stopy kouře. Působí sušeji a spíš méně sladce nez Gaja Barolo. Tóny červeného vína a lesní ovoce.
Chuť:Chuť je intenzivnější i když méně plná a méně vrstevnatá sladkost je zde nižší. Je výraznější, dřevitá se stopami suchého sektu a
tóny koření ji dobarvují.
Dozvuk:Suchý a velmi příjemný dozvuk. Lehce pepřovitý s výrazným dřevem, ale bez hořkosti.
Shrnutí:Výborná whisky ale Gaja Barolo mě nadchla víc.​

Odpovědět