GlenDronach 14 yo 1994 Oloroso Sherry Puncheon Cask 2311

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

GlenDronach 14 yo 1994 Oloroso Sherry Puncheon Cask 2311

Příspěvek od Nethar » 30 zář 2011, 17:53

GlenDronach 14y z roku 1994, sud číslo 2311, obsah alkoholu 58.5%, Oloroso Sherry Puncheon, 596 lahví.
glendronach2311.jpg
glendronach2311.jpg (21.48 KiB) Zobrazeno 2498 x
Aroma:moc příjemná vůně, oříšková čokoláda, je sladká, ale jenom tak decentně, dobře se k tomu voní, dobře; druhý vzorek s vodou (nakonec jsem skončil u docela velkého ředění) umlčuje oříšky a vyzdvihuje pomeranče, citrony, snad jakési květiny. Těžko říct, co je lepší, možná ta druhá varianta s vodou, protože už není tak alkoholově agresivní a dá se vychutnávat pohodlněji
Chuť:samozřejmě, jsem to já, nejsem zastáncem 100% obsahu alkoholu (nebo tak nějak), to víme. Ale když s tím budu dopředu počítat, rozehraje se mi v ústech neskutečně krásné představení. Je to tak nádherně sladké, to se jen tak nevidí. Nemyslím intenzitou, ale stylem. Protože se postupně prožírá skrz jazyk, přehazuju ji sem a tam a tím jenom podporuji tu parádu. Sladké, oříškové, silné, ale dobré. S vodou (i velké ředění vůni a whisce jako takové neuškodilo) pro mě pitelnější, smetanová, nasládlá, i když už trochu tišší než původně
Dozvuk:po polknutí žádná hořkost! Ani ten nejmenší náznak. Pusu mám sice rozleptanou (nevím, kolik má moje tvář vrstev, ale minimálně jedna je určitě pryč), ale to mi nebrání vychutnávat si dozvuk. Hloupé se opakovat, ale je to stále stejná ucelená písnička - čokoláda, ořechy, vanilka, přiměřená sladkost. Mám vzorek nadvakrát, druhou část piju nejdříve druhý den... ne, to nejde, hned si dolívám zbytek!
Shrnutí:říkal jsem si, že by mohla být dobrá a aroma to potvrdilo. Sudové síly se já bojím a potvrdilo se to taktéž, velmi silné (nezvykle i na sudovou sílu), skutečně by mi nevadilo, kdyby mi někdo vrátil moje tváře zpět a příště bylo toho alkoholu méně, nicméně byla moc dobrá, stálo to za to. Podruhé jsem postupně přidával vodu, až jsem skončil u neobvykle vysokého ředění (upíjel jsem, tak těžko říct přesně, ale bylo jí hodně), což jindy nemívám ve zvyku, ale zde se mi to vyplatilo a pohrávám si s myšlenkou, že bych si tuhle láhev koupil, pokud se objeví za rozumnou cenu. Když budu ředit, bude skvělého pití ještě více! Skvělá a vyvážená od začátku do konce, což se mi stává výjimečně
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Re: GlenDronach 14 yo 1994 Cask 2311

Příspěvek od Shargard » 30 zář 2011, 18:50

No a je tady. Nethar s taky jeou za čas utrhne a dí slušné bodování. Napsat černou křídou do komína :lol: . Skvělá práce. Jdu si něco nalít abych nemusel polykat tak na sucho
Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 30 zář 2011, 21:01

WOW :o toliko bodů se od pana domácího vážně často nevidí.. taky si jdu nalít ;) byť dnes jen burčák :D
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 01 říj 2011, 01:30

Ech... to jsem vážně tak přísnej? :cry:
Je to tak, jsem! A budu! ;) :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 03 říj 2011, 07:56

Tak si už asi umíme vybrat, s hodnocením 90+ se nám roztrhl pytel, to je fajn. Pěkná lahvinka...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět