Glenmorangie The Cadboll

Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Glenmorangie The Cadboll

Příspěvek od josé » 24 čer 2018, 22:06

GMcadboll.jpg
GMcadboll.jpg (14.81 KiB) Zobrazeno 976 x
Info:další v řadě Legends Edition (Duthac, Tarlogan, Tayne), travel retail, sudy po francouzských vínech Muscat a Sémillion
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/105962
Web:https://www.glenmorangie.com/
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Aroma:to je moc dobré. dokonce úžasné. sladké dřevo, ovocnost, sušené meruňky, mango, banán, vanilka, jasmín. občas lihově blýskne, ale dám (b.3/3)
Chuť:sušší pikantní dřevo, trochu lakované. přesto sladká. hřeje, slad. koření - skořice, hřebíček, vanilka. (b.3/4)
Dozvuk:odeznívá kořením, dřevo tak akorát, bez hořkosti. připomene se sušené ovoce z vůně. (b.1+/2)
Shrnutí:sladší, ovocná. pro GM mám trochu slabost a rád zkoumám jejich nové pokusy. tato se mi velmi líbí. cenově jsme zase poskočili o něco výše než bylo zvykem u předchozích v sérii. (b.0/1)
Body:7+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Mirek
Znalec
Znalec

Re: Glenmorangie The Cadboll

Příspěvek od Mirek » 25 čer 2018, 14:29

...další v řadě Legends Edition (Duthac, Tarlogan, Tayne)...

A Dornoch, ať to máme komplet.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 25 čer 2018, 20:04

Dornoch nepatří do Legends řady. už i třeba proto, že to nemá napsáno na krabici ani lahvi.
A new malt whisky from #Glenmorangie. First in the Legends Collection. Glenmorangie Duthac. - Twitter 8.4.2015
kdy je Dornoch v prodeji už od listopadu 2014. jako důkaz stačí a nebo mám zavolat Billovi?
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Mirek
Znalec
Znalec

Příspěvek od Mirek » 25 čer 2018, 21:04

Zavolej, já se s ním nebavím... :)
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 19 bře 2019, 06:55

Aroma:Velmi silná, velmi plná a velmi ovocná, s tóny medu a velmi decentního koření, vanilka a mazanec i s rozinkami. ​
Chuť:Nasládlá, vesměs příjemná avšak s patrnou hořkostí. Máslové sušenky, rozinky, ale po ovoci z vůně skoro ani stopy. Alkohol je jemný.
Dozvuk:Tady už je bohužel hořkost citelnější, ale krom ní je dozvuk šťavnatý a jemně jahodový.​
Shrnutí:Whisky, která skvěle voní a zbytek už je slabší kvůli té drobné hořkosti. Ale celkově dobrý.​

Torrez
New-make
New-make

Příspěvek od Torrez » 24 dub 2019, 20:27

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/105962
Alkohol:43 %
Velikost:Vzorek 0,05l
Aroma:Kořeněná, lehce nasládlá líbivá vůně. Vliv bourbonu, později trochu zatuchlého dřeva, mírně síra a vanilka.
Chuť:Značně nahořklá, bourbon, síra i v chuti. S vodou zasládne a zlepší se.
Dozvuk:Lehčí, klasika. Sladový a také pěkně sládne.
Shrnutí:Tohle na mě kupodivu nefunguje. Vybíral jsem si ji jako lahůdku a kde nic tu nic, celkem zklamání. Porovnával jsem s Duthacem a ten mi sedl více. :|

Odpovědět