GlenDronach 12 yo Original

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

GlenDronach 12 yo Original

Příspěvek od Nethar »

Ochutnávky Bratrstva rašeliny proběhly naslepo v rámci experimentu popsaného zde: http://whisky.nethar.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=382
Barva:
Aroma:sladkokyselá - mix meruněk, jablek a mnou stále více oblíbené rebarbory (že už bych si někde konečně natrhal?), při intezivnějším nadechnutí až příliš alkoholově nakyslá; zpočátku mi moc nevoněla, ale po pár chvílích jsme se spřátelili, suché sherry; když jsem se vrátil po delší době zpátky od čísla 6 k tomuto číslu 5, rozeznal jsem ještě čerstvé jahody a trávu, snad i lehčí med
Chuť:zpočátku kořenitější a velmi slušně nakročeno k hnusné hořkosti, ale strach byl zbytečný, po pár vteřinách prudká stopka a jako by návrat zpět, chuť příjemná, cizokrajně kořeněná, nasládlá, i když pravda dřevitá
Dozvuk:máslově sladký, příjemný, ale žádná velká síla ani délka; ve sklence zbývá krásná sladkost, jen ten cukřík zblízat, kdyby šlo
Shrnutí:na zvláštní aroma jsem si rychle zvykl. Přestože to není whisky, kterou bych charakterově vyhledával, je určitě moc dobrá a zaslouží si podle toho hodnocení
V rámci experimentu: 81 bodů
Króča

Re: Neznámý vzorek č. 5

Příspěvek od Króča »

Aroma:zprvu meruňkly, které ale záhy zmizely, poté podbízivá sladkost, mokré dříví, trochu rašeliny a vše podbarveno lehkým kouřem
Chuť:co to??? ani bych nevěřil že piju destilát, alkohol zde není vůbec znát :roll: je obrovsky hladivá, mírně olejová, ale bez hustoty a mastnoty :think: , stopy lékořice (pendreky), rašeliny a kouře
Dozvuk:velmi zvláštně nasládlé, ale velmi jemné, čerstvé dřevo, závan praženého obilí a pod tím vším se stále drží lékořice, která je jemná ale trvá a trvá.
Shrnutí:kdyby mělo zůstat u vůně,tak bych si možná tipnul i blended.. hodně mi na nose připoměla Ballantinku (taková zvláštní "studená" rašelinovitost), měla taky v sobě něco velmi podobného, co znám u blended.. fakt nevím :think: , ve vůni disponuje charakterem, který mi přišel také ostrovní nebo pobřežní..ačkoli lékořici moc nemusím, tak tady mne zaujala.. velmi překvapila v chuti a ve finishy.. čekal jsem něco výrazného a přitom jsem vždy po napití chvíli neveřícně čekal co bude, protože tento vzorek se zprvu na jazyku vůbec neprojevoval..i přesto se mi jeho popíjení začalo záhy líbit, ikdyž uchvácen bych zřejmě nebyl ani u celé láhve
Voda:tady byla zbytečná - nikam tenhle vzorek neposunula
Body:82
TIP:peated verze nějaké běžné unpeated whisky :)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Neznámý vzorek č. 5

Příspěvek od Hunter »

Barva:Žluto zlatavá barva.
Aroma:Nasládlá vůně s ovocnou kyselostí.Ve vůni nejslabší z celé testované šestice, v absolutním měřítku ale špatná není.
Chuť:Celkově do hořkosti, ale zároveň se ozve i určitá nasládlost. O téhle nevím, co si myslet, buď nový sud, nebo nový sud a pak dokončení v sudu po nějakém bílém vínu? Trochu zvláštní, ale určitě ne špatná.
Body:80
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Neznámý vzorek č. 5

Příspěvek od Petr »

GlenDronach 12 YO Original, 43 %, zrání - kombinace oloroso a PX sherry.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Neznámý vzorek č. 5

Příspěvek od Nethar »

Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: GlenDronach 12 yo Original

Příspěvek od Žiži »

Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:sherry, zralé až přezrálé ovoce, slabé medové tóny, trocha koření, čokoláda, sladká
Chuť:sherry, ovoce, koření, dub, suchá, sametová chuť
Dozvuk:středně dlouhý, ovoné tóny a koření, suchý
Shrnutí:velmi ovocná whisky doplněná trochou koření, příjemná, ředění je zbytečné
Body:83
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: GlenDronach 12 yo Original

Příspěvek od zombice »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/9096
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glendronach
Alkohol:43 %
Barva:
Velikost:vzorek
Aroma:Sametově čokoládová, sherry, ovoce - rybíz a jiné trochu kyselejší, lehoulince kouř.
Chuť:Zpočátku slanější, pak čokoláda, dřevo, trochu koření.
Dozvuk:Hořká čokoláda, která postupně zesládne, nepatrný náznak kouře.
Shrnutí:Na základ hodně slušný :-)
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: GlenDronach 12 yo Original

Příspěvek od zyki »

Velikost:minilahvička
Aroma:meruňky, bílá čokoláda
Chuť:převažuje koření, sladkost v pozadí
Dozvuk:koření pokračuje, je zjemněno smetanovou hladkostí
Shrnutí:dobrá, zajímavá, celou láhev zatím neplánuji
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: GlenDronach 12 yo Original

Příspěvek od Radek »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/9096
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glendronach
Alkohol:43 %
zrání:oloroso a Pedro Ximenez
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Sladká umělá hmota... jj tuhle vůni znám z vojny v Liberci (Lipo Liberec).
Chuť:Dvojsložková - na špičce jazyku voda a dál pak těžké sherry. Ta druhá část je velmi zajímavá.
Dozvuk:Silný a krátký.
Shrnutí:Na to že je to základní verze tak určitě velmi zajímavá whisky. Především v dozvuku.
Body:82
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: GlenDronach 12 yo Original

Příspěvek od Duthoron »

Ochutnávka a vzorek od Pedra (lákám ho sem na fórum už od jara):
Alkohol:43 %
Aroma:Sherry, slaďoučké sultánky, čokoláda a přezrálé fíky.
Chuť:Sladká, ovocná, červený pomeranč v karamelu a olej.
Dozvuk:Kratší, s trochou pepře doznívá to přezrálé ovoce.
Shrnutí:Vtipálkové tvrdí, že GlenDronach je spíš sherry než whisky a nĕco na tom bude :-) Ale ať je to co je to, je to velmi dobré pití (takže známka 2). Zařazeno do užšího výbĕru pro nákup celé lahve.
Odpovědět