GlenDronach 15 yo Revival

Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/g ... o-a-18-yo/
Aroma:Čokoláda oříšky a kakao jsou velmi výrazné. Dále je zde tabák do vodní dýmky, dřevo, jemné koření a pendrek a celé to dokreslují a stmelují výrazné tóny vanilky, sherry a pomerančů.
Chuť:Dle vůně jsem se těšil, až se napiji. V očekávání, co to bude zač. Jestli to bude tak dobré jako to voní. Ale čekal jsem úplně jinou chuť. Je silná, dřevitá, kořeněná člověk by u takového nášupu dřeva a koření čekal jistou dávku hořkosti, ale ta co se dostaví je sotva tak destilovaná. S tímhle množstvím dřeva a koření to bez hořkosti asi nejde. Vlhký tabák a sherry jsou podpůrné složky chuti. Mám pocit velmi slaboučké slanosti, která to celé dělá elegantnější.
Dozvuk:Jak jsem psal výše tak tohle se bez lehké hořkosti neobejde, ale tady whisce docela sluší. Dozvuk je šťavnatý a do sucha přechází až za docela notou dávku času. I zde se jakoby projevuje lehoučká slanost.
Shrnutí:Chuťově velmi silná whisky drzá jako patnáctiletá holka a silná jako dřevorubec. Zde bych o koupi uvažoval. Jen vlastně neznám příležitost, kdy bych na ni měl náladu. Mám strach, že by stála na baru a já si nalil něco jiného. Kdyby ale byla jediná, dal bych si ji s chutí.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od lalos »

Info:V průběhu prosince jsem ochutnal 7 různých Glendronachů napříč celým portfoliem, Teď jsem se dostal k tomu, hodit moje předvánoční zážitky na papír.
Tohle je ještě původní Revival zrající vsudech po Oloroso Sherry, rád jsem se k ní ještě dostal. Letos (2018) se v core range objevila znova, s tím rozdílem, že teď je to kombinace PX a Oloroso.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/70065
Web:https://www.glendronachdistillery.co.uk
Alkohol:46 %
Barva:Burnished – nebarveno - nefilrováno
Velikost:Vzorek z WF2018
Aroma:Oproti současně testované 12 yo Sauternes je to pecka. Sladká, kořenitá. Rum, sušené ovoce, červený bezový sirup, křížaly, vánoce.
Chuť:Slaďounká, medová. Hřebíčkové víno, dřevo, vařená jablka s rozinkami, možná povidla.
Dozvuk:Lehce vodový, čekal jsem větší bombu. Koření a dřevo a k tomu lehká, snesitelná hořkost.
Shrnutí:Je výborná, sladká a těším se na srovnání s novou edicí. Pořád jí ale něco málo chybí, asi ten nevýrazný, nahořklý dozvuk. Ale jinak…..skvělá whisky.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
LuckyLoser
Znalec
Znalec
Příspěvky: 366
Registrován: 09 led 2018, 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od LuckyLoser »

Nevíte jak je to s dostupností této whisky? V říjnu mělo vyjít nové plnění, ale zatím na něj nemůžu nikde narazit.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od nidan »

zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od zombice »

Dostupnost je zatím asi slabá, na WB jsou všehovšudy 4 odkazy, jeden z nich jsou zde známí holanďani, kde je za 100 éček, stejně jako Parliament... Na Master of malt je vyprodanej a na whiskyexchange taky nic.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od Kobalt »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53536
Alkohol:46 %
Poznámka:Miniatura navíc ke vzorkům Glendronachů.
Aroma:Silné sherry, víno, rozinky, sladkost, zatuchlé dřevo, červené víno, brusinky.
Chuť:Sladká, ovoce, víno, svařák, staré dřevo, koření, brandy, trocha trpkosti a svíravosti, jemná.
Dozvuk:Hřejivá, sušší víno, staré dřevo, svařák, brandy, sladká svíravost, silný.
Shrnutí:Výtečná whisky s extrémním vlivem sherry, silná a výrazná.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od LukeD »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/43391
Alkohol:46 %
Velikost:Celá lahev
Aroma:Absolutní ex-sherry klasika. Mléčná čokoláda s lískovými oříšky, datle, třtinový cukr, třtinová melasa a mléčná karamela (Toffifee). Rovněž lehce zatuchlina. Leštidlo na nábytek. Nějaké ty bylinky, hlavně libeček. Celerová a petrželová nať. Snad i špetka kopru.
Po přidání vody se vůně výrazně změní. Mokré piliny, med, vonná tyčinka. Zavařená jablka.
Chuť:Výrazný alkohol. Velmi silně pomerančová kůra. Podivná laková pachuť. Lískový ořech, (mléčná) čokoláda, dřevitost. Karamelový likér, karamelky. Zázvorový čaj. Třtinová melasa.
Přidání vody utlumí výraznost alkoholu. Vařená kořenová zelenina. Pomeranč s medem. Citronové želé. Pampeliškový med.
Dozvuk:Přetrvává pomerančová kůra. Celkově hořko-kyselé a spíše suché. Stále výrazný alkohol. Kakaové boby i kávové zrno. Taniny.
Po přidání vody houstne. Pomerančový jam. Hrachová kaše, vařená čočka. Vařený celer. Kakao.
Shrnutí:Nechápejte mne špatně, není to špatná single malt, ale na základě Ralfyho chvalozpěvu a jeho vyhlášení Glendronach 15yo Revival whiskou roku jsem přeci jen očekával víc. Vůně mě baví o něco málo více než chuť.
Počátek lahve byl navíc spíše odstrašující, relativně nezajímavý a jednorozměrný. Čas a postupná "oxidace" naštěstí opět odvedly dobrou práci.
Body:86
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od J.K.Ch »

Revival z roku 2019
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/127242
Alkohol:46 %
Aroma:Sherry v první řadě, koření, dřevo, hutnější těžší a příjemně sladká vůně. Čokoláda, slaný karamel, vanilkový krém a jablkový kompot. Lehce kůže. Balzamikový ocet
Chuť:Pořádná sherry whisky, mléčná čokoláda. Ovoce.
Dozvuk:Jablka, hřebíček, badyán, sherry. Lehký náznak kořenité hořkosti. Ne však nepříjemný.
Shrnutí:Velmi příjemná mladší sherry bomba. I nový release je povedený. Nemám teď bohužel možnost přímého srovnání se starším vydáním, ale tohle mi velice chutná.
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od Žiži »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/127242
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek (4 cl)
Aroma:sladce ovocná (zralé a kandované ovoce), ořechy, čokoláda, sladké medové tóny se špetkou soli
Chuť:bohatě ovocná s trochou dřeva a koření, ořechy, čokoláda, trocha medu a soli, působí spíš sladce
Dozvuk:docela dlouhý, zpočátku sušené ovoce, po chvíli se přidají ořechy, pozvolna přechází do lehké dřevité suchosti s náznakem ovoce
Shrnutí:výborná whisky, vliv sherry sudů je tu pořádně znát, výrazně ovocná a docela sladká, zároveň je tu i trocha slanosti, všechno je tu pěkně sladěné, příjemné
Body:87
midlo
New-make
New-make
Příspěvky: 145
Registrován: 20 úno 2022, 10:04

Re: GlenDronach 15 yo Revival

Příspěvek od midlo »

Glendronach 15

Rok ochutnávky:2022
Velikost:Celá lahev (zatím třetina)
Dojem:Skvělá čistě ovocná whiska. Bere si to nejlepší z dvanáctileté (velmi příjemný styl ovocnosti) a akcentuje to. Chuť je plnější, sladší (ale v dobrém stylu!), ovocnější (pryč je dřevitý nádech, který trochu kazil ovocný dojem u dvanáctileté). Jakoby byla 12ti letá jen demoverzí toho, čím je patnáctiletá. Chtěli vám ji naservírovat, ale nevyšlo to, a u 15 leté máme to, čím chtěla dvanáctka být ale nemohla - výtečnou čistě ovocnou whiskou. Příjemná, chutná, ve vůni jsou žlutá a červená jabka, perník, trošku povidel, maliny, rybíz (červený i černý), angrešt, jahody. Chuť je sametová, výrazně lepší s odstupem než po otevření nové lahve, odpovídá vůni, navazuje na to nejlepší z dvanáctileté (stejná whisky) ale nechává za sebou nepříjemnou sušší dřevitost dvanáctileté. Je příjemně pitelná, není jednoduchá ale zajímavá a docela komplexní. Je méně intenzivní a zvláštní než též skvěla Aultmore 13 Sherry cask, ta má v sobě víc perníku a jeho nuancí, ale Glendronach je pitelnější. Pecka, mohla by být trvalou a klidně jedinou čistě ovocnou whiskou v báru, roky. Vykopla dvanáctku, která zas vykopla Aberlour 12, Glenallachie 12, a dřevitější Glengoyne 12. Zbývají jen dvě otázky: je lepší než Macallan? A je lepší než 18ti letá Allardice? Něco mi říká, že na první otázku nebude jednoznačná odpověď a na druhou, že 18ti letá bude jiná whisky - ještě intenzivnější a ještě s dalšími ovocnými tóny. Ale mezi těmi příjemně pitelnými, a vzhledem k ceně Macallanu můžou obě otázky zůstat nezodpovězené. A teď mínus: mohla by být malinko, malinko intenzivnější. Nemůžu se zbavit dojmu že ve vší té sametovosti je trochu utlumená.
Body:90
Odpovědět