Fettercairn Fior

salam15
Profesionál
Profesionál

Re: Fettercairn Fior

Příspěvek od salam15 » 05 říj 2014, 20:12

Další vzorek od Petra, jemuž tímto děkuji. K Petrově diplomové práci doplním, že nynější kapacita palírny je 2,3 mil. litrů čistého alkoholu a palírna má 14 dunnage skladů (aspoň dle Malt Whisky Yearbook 2013, za který děkuji Netharovi). Údajně existuje i exkluzivní plnění pro Tesco zvané Fettercairn Fasque (mladší whisky než Fior). Ale dost chlubení se znalostmi z vypůjčených knih a děkování ostatním členům fóra a přistoupíme k recenzi.
Aroma:Lehký kouř je dominantní vůně, jinak svěží, příjemná ale nenáročná vůně. Trocha gumy a oříšků.
Chuť:Sladká, karamelová s trochou rašeliny a konec výrazně dřevitý, nicméně nehořký.
Dozvuk:Krátký až střední
Shrnutí:Tohle je velmi příjemné překvapení, není to nikterak komplexní whisky, ale je vyrovnaná a moc dobrá. Mít lahev doma na každodenní pití je můj plán někdy v blízké budoucnosti.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 18 dub 2015, 17:50

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/17061
Alkohol:42 %
Velikost:vzorek
Aroma:sherry sud maličko zatuchlý. v pozadí rašelina a decentní jód. nahnilé tropické ovoce, švestky se skořicí, ořechy (b.2/3)
Chuť:rašelina, dřevo, špetka jódu. nakyslá ovocnost, citrusové a pikantní. přitom hutné a sladké (b.3/4)
Dozvuk:středně dlouhý, hřejivý. sladký se závanem kouře a až na úplný konec trochu dubu a hlíny (b.1/2)
Shrnutí:tmavá barva. celkově sladěná a uhlazená. co nabízí ve vůni, dá v chuti. spíše ovocná whisky šmrncnutá rašelinou. hodně mi chutná. znamenám si. děkuji Petrovi za vzorek. (b.1/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 05 kvě 2015, 20:47

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/17061
Velikost:vzorek WF2015
Naslepo:ne
Aroma:Cítím jahody..... to mě trochu znervóznilo, neb ten den jsem je cítil už několikrát.... no, teda skoro pokaždý, až jsem měl obavy jestli nemám své jahůdkové dny. Takže jahody.
Chuť:Náznak čokolády, ale rychle prchá z jazyka pryč. Tak rychle, až mi vytanul na mysli termín ejaculatio praecox..... náznak žvýkacího tabáku macerovaného v rumu značky Red Man.
Dozvuk:Extrémně krátký, v podstatě okamžitě vysublimuje.
Shrnutí:Vlastně neni špatná, ale ta chuť by se mohla alespoň chvíli zdržet.
Body:82
Výše zmíněný žvýkací tabák značky Red man:
Red man.jpg
Red man.jpg (11.22 KiB) Zobrazeno 1712 x
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

inerc
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od inerc » 18 úno 2017, 20:54

Tak toto je kusok kde na prvy pohlad pani nesetrili karamelom, tak sa nan pozrime.
Barva:
Aroma:Plnsia, sladkaste stare drevo, citrusy, cokolada, nieco ako prezrete hrozno... a karamel
Chuť:Drevo s... karamelom. Pomaranc s brusnicou. Niekde uplne daleko trochu dymu, po chvili trochu korenista.
Dozvuk:Kratucky, drevo a trochu nahorkly...karamelovo nahorkly.
Shrnutí:Mam pocit ze tato whisky ma nieco, co zatienuje jej dobre vlastnosti. Neviem ci to bude tym karamelom, nejak som si to s nim zasocioval a mam za to ze keby nebol vobec pouzity tak je to niekde uplne inde.

buddha.ps
New-make
New-make

Příspěvek od buddha.ps » 26 bře 2019, 20:14

Barva:
Aroma:ostružiny, povidla, mokrá koža
Chuť:nasladlá, exotické korenie, obilné tóny
Dozvuk:stredne dlhý, nasladlé obilné tóny, potom čerstvé ihličie a "blato", ale to všetko vcelku ploché a nevýrazné
Shrnutí:slušný kúsok, určite stojí za vyskúšanie, ale jedna fľaša mi bude zrejme stačiť na celý život

Odpovědět