Clynelish 17 yo 1992 Signatory Unchillfiltered

Odpovědět
Shargard
Znalec
Znalec

Clynelish 17 yo 1992 Signatory Unchillfiltered

Příspěvek od Shargard » 09 dub 2011, 18:43

Obrázek

Clynelich 17y 1992 Signatory Unchillfiltered

Palírna ze severní vysočiny, která se nachází kousek od světoznámé Brory, která je vyhledávaná všemi milovníky whisky. Je také patřičně oceněna, neboť palírna již není v provozu. Tzto dvě palírny charakterizuje voskovitost ketrá se dosahuje zvláštním způsobem. Během roku se při pálení ve sběračích úkapu a dokapu vytvoří neškodná bahnita směs, kterou ostatní palírny kromě Clynelishe odstraňují a tím se dosahuje oné voskovitosti. Jetě bych dodal, že vlastník nepropaguje značku hlavně jako jednosladovou whisky, ale do směsí. Především do Walkera. Opět se jedná o kousek od Signatory nefiltrovaný za studena. Jak už jsem zmiňoval, je důležité si zjistit co možná nejvíc informací o lahvi pokud se jedná o nezávislé plňění. V tomto případě to platí desetinásobně. Ještě bych dodal, že tato whisky destilovaná v roce 1992 zrála 17 let v sudech po burbonu.
Aroma:čerstvá tráva,mokré seno? troška kouře, fádní
Chuť:kořenená s ovocem, opět ale fádní
Dozvuk:krátký, vanilka, ovoce, nevýrazný
Shrnutí:Celkově jsem byl hodně zklamaný. Kde je ona voskovitost tak typická pro Clynelish. Rozhodně by ovšem nebylo dobré nad touto značkou lámat hůl. Jde o nezávislé plnění a toto není první přídad kdy byl produkt nepovedený. Jakmile bude možnost přispěchám s recenzí Clynelishe přímo od palírny.
Body:72
Slainte Mhath
Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Clynelish 17 yo 1992 Signatory Unchillfiltered

Příspěvek od Króča » 19 črc 2011, 00:57

Měljsem 14y oficiální plnění.. s voskovitostí se ztotožňuji.. ale v celku to byl pro mne propadák.. díky zkušenosti s 14y nemám zálusk na další počiny této palirny.. snad je to škoda ;)
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 19 črc 2011, 08:08

To já naopak doufal, že 14y to zlepší, ale po tvém příspěvku ji mažu ze seznamu. Škoda
Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 19 črc 2011, 08:17

Tak třeba by ti chutnala, víš jak ;) ale já byl fakt zklamaný a to jsem ani moc neočekával.. prostě taková ostrá whisky, která mne ničím neupoutala :( ale to neznamená, že si své příznivce nedokáže najít :D jí to ale nejsem :roll:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

čolek

Příspěvek od čolek » 01 pro 2011, 19:07

Díval sem se, jestli je na foru Clynelish 14, vlezu sem a dívám se, že króčovi vůbec nechutnala :D Za mě musím říct, že je to jedna z nejzajímavějších nekouřovek, co sem ochutnal. Líbilo se mi, jak byla odlišná, v tomto ohledu mi připomíná Glenkinchie 12y, které sem měl. Musím poprosit kamaráda o další vzorek (snad dá, jeho je to snad nejoblíbenější whisky) a napsal bych o ní pár kovanějších vět.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 01 pro 2011, 19:14

No jestli ti připomíná Glenkinchie, tak to bych měl zase zbystřit, 10y mi chutnala.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

čolek

Příspěvek od čolek » 01 pro 2011, 20:03

Ale ne chuťově, spíš tím, že je v ní něco jiného než v ostatních whiskách. V Glenkinchie to byla hořící tráva, v tomto už nevím, ale bylo to tam! :P

Odpovědět