Glenturret 16 yo 1985 SV

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
New-make
New-make
Příspěvky: 197
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Glenturret 16 yo 1985 SV

Příspěvek od Petr KomáreK »

Glenturret 16-ti letá Signatory Vintage 1985 Cask No.117 12.7.1985/12.2.2002 58,4%
gt01.jpg
gt01.jpg (49.72 KiB) Zobrazeno 853 x
Tuhle whisky jsem potkal poprvé na ochutnávce v roce 2005 a pak ještě dvakrát v roce 2006. Byla pro mě velikým překvapením a to velmi příjemným překvapením. Poprvé to byla jen jedna z možných whisky k ochutnání, pak už jsem chodil cíleně na ní. Vůně byla "vánoční", velmi bohatá, hodně příjemná, droždí, lehce rozinky, vanilkové rohlíčky, nadchnula mě na první přičichnutí. Chuť se nesla v duchu vůně, jemná, muškátový oříšek, karamel a v dokončení zase převažovalo droždí. Nadchla mě svojí vůní natolik, že si jí stále matně pamatuji, ale jistě si pamatuji, že to byla láska na první přičichnutí.

Bylo to jak okouzlení krásnou ženou v krásných šatech, co ji potkáte u baru a ona vám dá to nejlepší ze sebe. Když odcházíte, tak se na ní stále díváte, stále cítíte tu její vůni a její chuť. Láká vás myšlenka vrátit se k ní a ty chvíle si zopakovat, ale máte strach, že podruhé tak brzy po sobě by to už nebylo ono, že by se ztratilo to kouzlo (po žádné ochutnávce jsem si nešel přidat, lákalo mě si tu whisky dát znovu, ale měl jsem strach, že chuťové a čichové buňky by už mohly být ovlivněné jinými whisky a dojem by mohl být jiný). A pak se do baru vracíte, doufáte že tam na vás ta krásná žena bude čekat a opět vám dá ze sebe vše. A ona tu je a opravdu zase dá. Při druhé návštěvě, při třetí také.
gt03.jpg
gt03.jpg (39.76 KiB) Zobrazeno 853 x
A kdyby to byla pohádka, tak bych tam za ní mohl chodit dodnes. I když kdo ví, když má člověk něco moc jisté, stále dokola a stále stejné, tak to přestane být vyjímečné. Pohádka to není a tak potřetí bylo naposled. Pak už tam nikdy nebyla. Teď tu stojím jak sedm trpaslíků nad sklěněnou rakví. Polibek k oživení a znovu naplnění nepomohl. A tak můžu na tu krásnou, skoro neznámou (až tak moc jsme se nestihnuli seznámit) pouze vzpomínat.
Ještě ji můžu zkusit najít znovu. Nebo její sestru, třeba to mají v rodině a bude taky tak krásná. Což ovšem může být i hloupý nápad.

text tak trochu pokračuje u její sestry Glenturret 20-ti letá Signatory Vintage 1985 - viewtopic.php?f=19&t=4315

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... glenturret
https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/5116
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html

Odpovědět