Glenturret 20 yo 1985 SV

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
New-make
New-make
Příspěvky: 199
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Glenturret 20 yo 1985 SV

Příspěvek od Petr KomáreK »

Glenturret 20letá Signatory Vintage 1985 Cask No.132 12.7.1985/30.8.2005 55,2%

gt02.jpg
gt02.jpg (45.85 KiB) Zobrazeno 925 x

text částečně navazuje na Glenturret 16 yo 1985 Signatory - viewtopic.php?f=19&t=4314

V roce 2007 jsem našel sestru mé lásky z baru. Narodila se ve stejný den, ale na svět přišla o 3,5 roku později (je o 4 roky starší). Voní velmi podobně - sladce, příjemně, vánoční cukroví - vanilkové rohlíčky, droždí, trochu ovoce. Pár kapek vody jí ještě pomohlo. V chuti je ostrá a pálivá, kořeněná, sice v pozadí se lehce hlásí náznak sladkosti, muškátového oříšku, ale opět přebit tou ostrostí, možná tam dřevo pustilo moc tříselnosti. Dokončení zůstává ostré, celkem krátké a opět jen s lehkou vánoční chutí. Nenašel jsem v ní, co jsem chtěl a hledal. Nenadchla by mne ani bez toho mého očekávání (navíc velmi těžko se srovnává se vzpomínkou), ta ostrost a pálivost mi vadí a zabíjí to. Ale zkusit jsem to musel.

Je poznat, že je to její sestra. Jemné rysy tváře to prozrazují. Nemá na sobě ale ty krásné přiléhavé šaty, co dávají na odiv její křivky, ale džíny a koženou motorkářskou bundu. Ostrým pohledem sleduje okolí. Tušíte, že to asi nebude stejné a také není. Tohle je starší ostrá holka. Bylo bláhové věřit tomu, že sestra mé lásky bude stejná. Vlastně to bylo úplně špatně. Šel jsem do toho s očekáváním a že jsem zklamán, je hlavně moje chyba. Ona nemůže za moje očekávání. Ale stejně jsme si nesedli. A tak u ní pouze můžu zavzpomínat, jak měla fakt hezkou sestru.

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... glenturret
https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/2538
Naposledy upravil(a) Petr KomáreK dne 10 srp 2020, 21:47, celkem upraveno 2 x.
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html

Uživatelský avatar
Petr KomáreK
New-make
New-make
Příspěvky: 199
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenturret 20 yo 1985 SV

Příspěvek od Petr KomáreK »

přeochutnání:


Ve vůni na mne opět dýchly vánoce. Vanilkové rohlíčky, vůně droždí, krásně do sladka, jak je krásně provoněná komora, kam se chodí nenápadně před vánoci mlsat. Přidávají se lehce oříšky a mísa s ovocem, v pozadí pak lehce nakyslé tóny, které když jsem našel, tak mi přebily vánoční. Vánoční cukroví odválo a nastoupilo výrazné ovoce až po těžké citrusy, těžkou vůni po pomerančích, kdy už vás ani tolik nelákají k ochutnání. A když ta odvane, tak nastoupila sladkost jablek a s ní se opět vrací vánoční vůně. Příjemně překvapila tou hrou vůní. Kdo si počká, ten se dočká (i když popravdě řečeno, kdybych to současně nepsal, tak bych už nečekal).

Nastala doba k ochutnání, už se tam všechny ty vůně začaly míchat dohromady a i tak je to zajímavé, ale už ne tolik hravé. Zatímco vůně mě krásně naladila, tak v chuti jsem dostal slušnou ťafku. Směs ostrosti, štiplavosti, lehké kyselosti, a když to člověk všechno vydrží a ještě chvíli hledá, tak tam lehce proběhnou i ty sladké vánoční tóny, ale ne tak, jak bych je podle vůně čekal. Při dalším ochutnání jsem byl už více připraven a nacházím tam ovoce - sladká jablka, až po sladké tóny těch rohlíčků a to vše rámované lehkou kyselostí. Prvotní dojem nebyl moc dobrý, ale chtělo jí to dát trochu času, trochu více se jí pověnovat a nenechat se odradit prvním dojmem. Dát jí šanci. Dokončení se po té výrazné chuti trochu ztrácí, je to dlouhé, pomalé doznívání chuti. Celkově bych jí nehodnotil až tak vysoko, vůně navnadila více a určitým stylem, nakonec i překvapila svou bohatostí a měnivostí. I když, už jsem čuchal voňavější. Chuť už tak bohatá a zajímavá nebyla. Připadla mi spíše drsnější a nevyvážená, chyběla jí určitá ucelenost a vyrovnanost.
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html

Odpovědět