Loch Ness

Odpovědět
Petr KomáreK
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Loch Ness

Příspěvek od Petr KomáreK » 17 srp 2019, 00:32

Loch Ness 40%
lochness00.jpg
lochness00.jpg (40.49 KiB) Zobrazeno 525 x
Loch Ness je single Malt whisky z oblasti Highland bez udání stáří a palírny původu. Jako výrobce je uvedena společnost The Loch Ness Whisky Company Ltd. z Edinburgu.
Koupil jsem ji cca v roce 2005 v jednom Duty Free Shopu celkem levně (na dražší láhev mi v tu chvíli už nezbývalo).

Aroma je voňavé až parfémované, sladké, vanilkové, po chvíli se tam začnou o slovo přihlašovat citrusy, čerstvě oloupaná kůra tmavých pomerančů, ale celkově působí trochu umělým dojmem líbivosti. V chuti je ovšem celkem prázdná, působí zcela rozpačitým dojmem, navzájem se přebíjející nevýrazné chuti. Tak prázdně a nijace, že ztracíte chuť něco hledat. Dokončení je alkoholové-lihové až acetonové, jako by ukazovalo, že jde o levný supermarketový produkt, skoro v logice - přece to nevylejem, v levném supermarketu se to určitě prodá. Alespoň plusem je, že si na nic nehraje, netváří se jako něco víc, než je. Kdyby to ale vůbec nestočili, tak by svět nebyl o nic ochuzen (možná by mu bylo lépe).

Je to taková obyčejná blondýnka, dobře, ale nepřehnaně nalíčená, že jí to přidává na kráse. Na první pohled vidíte, že je to mladá obyčejná nenafoukaná holka. Po pár prohozených slovech zjistítě, že má v hlavě úplně prázdno. Nemá v hlavě nic dobrého, ale ani nic špatného, prostě tam není nic. Když se zcela neslušně zeptáte "Jste dole stejná jako nahoře?", tak vám zcela belezstně odpoví "Myslíte jako vylízaná?".

Jenže co s takovouto lahví? Já to pít nebudu. Někomu to dát, to by mi stud nedovolil. Nabízet návštěvám taky ne. Udělat zcela předraženou ochutnávku "Whisky, které jste pít nechtěli"? Zkusit předestilovat? ....

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... =loch-ness
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... nd-malt-dt
Naposledy upravil(a) Petr KomáreK dne 30 srp 2019, 10:41, celkem upraveno 2 x.
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz

nidan
Profesionál
Profesionál

Re: Loch Ness

Příspěvek od nidan » 17 srp 2019, 09:04

doporučuji high ball a nebo nějaké drinky, tak se zbavuji nepitelných věcí já (teda až po tom co ani návštěvy nezabrali :lol: ) ;)

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 17 srp 2019, 16:15

Petr KomáreK píše:
17 srp 2019, 00:32
Loch Ness 40%Jenže co s takovouto lahví? Já to pít nebudu. Někomu to dát, to by mi stud nedovolil. Nabízet návštěvám taky ne. Udělat zcela předraženou ochutnávku "Whisky, které jste pít nechtěli"? Zkusit předestilovat? ....
Předestilovat lahev asi nemá moc smysl. Možná přidat k něčemu, ale dobrý kvas bych tím neředil. A co jinak?
1. vaječňák
2. na ořechovku nebo višňovku je už pozdě, ale je plno jiných věcí, co se dají naložit. Třeba ostružiny, borůvky, hloh, trnky, šípky, ale i jablka, hrušky, no, skoro všechno :lol: Receptů je nespočet a na vyzkoušení všech by nestačil ani tanker lihu :ugeek:

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 17 srp 2019, 17:12

Normálně to nabídni na výměnu vzorků. Určitě se někdo najde kdo do toho půjde.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Odpovědět