Clynelish 14 yo

Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Clynelish 14 yo

Příspěvek od tornado »

Clynelish 14 yo

Alkohol:46 %
Velikost:láhev
Aroma:Kouř, trochu zámečnická dílna
Chuť:K lehce nahořklé sladkosti se pozvolna přidá decentní kouř jemně obohacen grilovacím kořením.
Dozvuk:Olejový, hřejivý po koření, trochu suchého kouře
Shrnutí:Pro mě příjemné pití, určitě stojí za vyzkoušení. Každému ale asi nesedne. Oproti většině v supermarketech sehnatelných whisky má specifický osobitý charakter.
Petr.D
Znalec
Znalec
Příspěvky: 575
Registrován: 21 pro 2011, 13:19
Bydliště: Brno

Re: RE: Re: Clynelish 14 yo

Příspěvek od Petr.D »

joy píše:A Petre, mas to jako samostatnou papricku nebo v nejake smesi/omacce? Ja ted doma mam z my-chilli omacku s jolokiou a morugou a docela dobra perda. I kdyz tedy maji jeste silnejsi smes. To jsem potom 20 minut citil jen ziletky ;).
Samostatnou papričku mám sušenou Carolinu Reaper , čerstvá Moruga byla skvělá :angry-extinguishflame: ,
Omáčky se semínky CR , Naga Jolokia a TSM , k tomu ještě prašky a vločky, vše pouze pro otrlé.
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"
Petr.D
Znalec
Znalec
Příspěvky: 575
Registrován: 21 pro 2011, 13:19
Bydliště: Brno

Re: Clynelish 14 yo

Příspěvek od Petr.D »

J.K.Ch píše:Petře D. tak zkus v Golden Nepal Phal, nedojedl jsem ho a dalšího sousta jsem se upřímně bál. Dojíst zbytek, který jsem si nechal zabalit mi trvalo 3 dny. A to jsem na ostrá jídla opravdu zvyklý.
Dík za tip, chodím do Triggru a to je hned vedle
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"
Petr.D
Znalec
Znalec
Příspěvky: 575
Registrován: 21 pro 2011, 13:19
Bydliště: Brno

Re: Clynelish 14 yo

Příspěvek od Petr.D »

Clynelish ve mě, nakonec, zanechal příjemnou vzpomínku.
Vyměnil jsem ho totiž za flašku slivovice a šišku tlačenky :lol:
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Clynelish 14 yo

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/38229
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek WhiskyShop
Aroma:nasládlé, lakované, trochu alkoholové. med A.O. dřevo, pryskyřice, tlející jehličí, pouze lehká ovocnost. příjemná a ničím negativní (b.2/3)
Chuť:zvláštní lakované dřevo. sladkost, med, skořice a jehličky (b.2/4)
Dozvuk:nasládlý, kořenitý, hřejivý (b.1/2)
Shrnutí:konečně doplněna mezera v základním vzdělání. není špatná, ale do celé lahve bych se nehrnul. taková zimní kořeněná whisky na zahřátí (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
inerc
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 24
Registrován: 15 pro 2016, 17:49

Re: Clynelish 14 yo

Příspěvek od inerc »

Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:V popredi bourbonovitost s prezretym ovocim, nieco malo dymu, kov a more, vcelie plasty.
Chuť:Silno olejnata, spociatku nevyrazna, neskor asi vplyvom 46% vybehne med s ovocim a naznak dreva.
Dozvuk:Drevo sa dostava do popredia, korenisty zaver s medom, trval celkom dlho, na konci citim vyrazne sol.
Shrnutí:Vona slabsia ale inak som si pochutnal. Nevsedne olejnato-voskovo-slane jednoduchsie potesenie.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Clynelish 14 yo

Příspěvek od Nethar »

Přechutnávka po letech v novém balení.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/114097
Web:https://www.malts.com
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Travnaté, trochu nakyslé aroma. Cukrově skořicové podtóny. Dřevo a ovoce, drogerie.
Chuť:Dřevitě olejnatá chuť, maže se na jazyku, ale zároveň je znát ostrost alkoholu. Jde skoro až do jakési kouřovitosti.
Dozvuk:Ovocně pepřová, spíše sušší a dřevitější.
Shrnutí:Není to špatné, má to svůj vlastní nevšední styl, ale pro mě to spíš nebude.
Maroked
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 20
Registrován: 03 pro 2014, 21:43

Re: Clynelish 14 yo

Příspěvek od Maroked »

Velmi zajímavá whisky a proto bych ji doporučil všem kdo chtějí zkusit něco nevšední. Z pohledu začatečnika mně opravdu mile překvapila a musim říct že chuť i aroma je úplně něco jiného než jsem měl možnost do te doby ochutnat. To svičkove aroma opravdu zajímavé a musím říct že mi docela sedla. 🙂
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Clynelish 14 yo

Příspěvek od Kobalt »

Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Aroma:Příjemná, jemná, lehčí, zemitost, lehká slanost, stopy ovoce, zatuchlé obilí, ořechy, méně sladký med.
Chuť:Plná a jemná, velmi hladká, stopy dřeva, čokoláda a obilí, hodně ořechy, vosk, nesladký med, dřevo a med.
Dozvuk:Obilí, stopa čokolády, docela výrazný, dřevo, med, ořechy.
Shrnutí:Můj druhý Clynelish, s časem mi přijde trochu jako takový medový (a voskový) Highland styl. Klidně bych si dal znova.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Clynelish 14 yo

Příspěvek od Žiži »

Taková ta voskovost a medovost v chuti je myslím pro Clynelish typická. Zatím jsem to našel ve všech Clynelish, které jsem kdy ochutnal.
Odpovědět