Glen Garioch 12 yo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Glen Garioch 12 yo

Příspěvek od Hunter » 08 kvě 2012, 19:39

Dvanáctiletý Glen Garioch zraje ve dvou typech sudů, v amerických sudech po bourbonu a ve španělských sudech po sherry. Není přibarvovaný ani nebyl filtrován za studena.

Glen Garioch 12y
glengarich12y.jpg
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glen-garioch
Web:http://www.glengarioch.com
Barva:
Alkohol:48 %
Aroma:Šťavnatě medová, ovoce, slad, ořechy, vřes, ale i lakové tóny v druhé vlně, zřejmě promlouvá alkohol. Vůně je opravdu pohodová a docela výrazná. (85 b)
Chuť:První dojem je nasládlý, ale na jazyku je vzápětí vystřídán ostrostí a dřevem, dost hutný dojem, tohle není žádný řídký čajíček. V dozvuku štiplavě kořenitý, táhlý, odeznívá jen pomalu. (85 b)
Body:85
Shrnutí:Zkoušel jsem ji i s vodou (3 kapky na malý panák). Vůni to nijak nepomohlo, ale chuti ano, zesládla. Takže bych si vychutnával vůni neředěnou, a před napitím teprve přidal pár kapek vody. Za relativně málo peněz (880,-Kč) celkem hodně muziky. V Excalibru dokonce za pouhých 729,-.To už je skvělý nákup. Můj první ochutnaný Glen Garioch rozhodně nezklamal. Za vzorek děkuji Króčovi.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Glen Garioch 12 yo

Příspěvek od Króča » 11 čer 2012, 00:51

Konečně se dostávám k doplnění několika starších recenzí..Tuhle láhev jsem dopíjel při nedávném a zaslouženém debaklu naší reprezentace..
P1220077.JPG
Glen Garioch 12y
Aroma:poněkud zastřenější a alkoholovější.. převážně dřevo s trochou rašeliny.. lze objevit také nezralé ovoce (broskve a nektarinky) které se vyznačuje jistou nakyslostí..oříšková mléčná čokoláda by taky byl k mání.. s vodou mizí alkoholový odér,projevuje se více ovoce a dřevo je výrazněji lakované
Chuť:opět nejvíce dřeva..k tomu malinko kouře, čokolády a lehce pikantního koření.. s vodou se více projevuje kouř a dřevo se stává kyselejší
Dozvuk:zaštípne a chuťově výrazně zesílí..dřevo stále drží pevně otěže, ale není nepříjemné.. rašelinně-kouřové spektrum je zde výraznější než před tím..nugát, černá čokoláda.. s vodou se opět objeví nezralé ovoce a kyselost
Shrnutí:velmi výrazná whisky..převážně dřevěná v patřičně ostrém plášti.. pro me nijak zajímavý kousek, který mne příliš nebavil..možná kdyby v chuti přidala něco sladkého,tak mohla u mne dopadnout lépe..pro mne lepší bez vody
Body:80
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 11 čer 2012, 10:06

Možná, kdyby sme Rusáky porazili 4:1, tak by lépe chutnala. Takhle ti asi zhořkla na jazyku. Ale vážně, mě tenhle Garioch hodně zaujal, a není to porvé, co sis koupil lahev a nakonec chutnala víc mě, než Tobě. :doh:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 15 říj 2012, 21:22

Tak jsem vyhrabal další ze starých vzorků, abych se po degustaci Bratrstva rašeliny naplno pustil do podzimního ochutnávání. Za tenhle kousek děkuji Króčovi.
[alkohol][/alkohol]
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18385
Web:
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Tak tohle je velmi osobitá vůně, za to jsem vždycky rád, když mi nějaká whiska připadá nová. Snoubí se zde ve velmí umírněné podobě "olomoucké tvarůžky" z Jury, jehličí a parfémovitá ovocnost. Po delší době mírně nakyslá, ale ne citrusově jako spíš tak nějak okurkově (okurkový lák).
Chuť:Přiměřeně sladká, po chvíli "válení" kořenití.
Dozvuk:Sladkonahořklý dozvuk s pikantně zaštipujícími jehličkami.
Shrnutí:Výrazná a sympatická whisky ve vůni, chuť a dozvuk trochu ztrácejí, ale i tak si celkově tato láhev (tento vzorek) vede velmi dobře. S Hunterem se tedy shodnu v tom, že nám chutná a přijde zajímavý, s Króčou zase v tom, že je lepší bez vody. Pohodová whisky na nenáročné večery s kamarády.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

lochness
Znalec
Znalec

Příspěvek od lochness » 14 srp 2016, 22:43

Dnešný nákup v Travel Free, litrovka s 48voltami, bohužiaľ prifarbovaná karamelom (na flaške to nie je ale na krabici vzadu dole to priznávajú)
Velikost:celá flaška
Naslepo:nie
Aroma:Jemné náznaky sherry suda, starý drevený nábytok, zrelé sladké tmavé ovocie
Chuť:Zaštípe, drevo vystúpi do popredia veľmi rýchlo.
Dozvuk:Dozvuk veľmi dlhý, bohužiaľ nie veľmi príjemný na jazyku. S pár kvapkami vody sa dramaticky zlepší, drevo ostáva ale už nevadí.
Shrnutí:Zasa ďalšia whisky, ktorá lepšie vonia ako chutí. Toto asi nebude môj favorit, pri cene 35e/989Kč za liter v Travel Free však môžem odporučiť priaznivcom drevitých whisiek.
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 16 kvě 2017, 10:42

Podnik:Pivotečka Plzeň
Velikost:vzorek
Aroma:Hutná, silná, sušší. Hořká čokoláda, sladké dřevo, sušené ovoce, med.
Chuť:Výrazná, pichlavá, hutná, sušší s přechodem do sladka. Dřevitá, kořenitá, sladké sušené ovoce.
Dozvuk:Medová a kořenitá, sladce dřevitá.
Shrnutí:Medovědřevitá Highland, výrazná, dobrá.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Cyra
New-make
New-make

Příspěvek od Cyra » 13 lis 2017, 19:25

Aroma:Citrusově travní (skoro až náznaky nějakého Auchentoshanu),Tvarohový koláč s ovocem. Přitom výrazné sherry – povidla, med, tmavá čokoláda a spousta koření. Občas zapůsobí trochu ostře alkohol, ale jinak nádherná vůně.
Chuť: Hodně výrazná. Sladko slaná. Přitom ale disponuje máslovitou texturou. Překvapivě výrazně „šeřená“. Sušené švestky, kakao, pepř a stopa kouře.
Dozvuk:Úderný a ostrý. Podíl sherry i bourbonu v pozoruhodné symbióze. Sladkost i sůl, kakao, pomeranče se špetkou vanilky, pepř, dřevo i stopy kouře v pozadí. Bohaté, plné a komplexní.Ostřejší./dozvuk]
Shrnutí:Opomíjená a podle mě docela neprávem podhodnocená whisky. Taky jsem ji dloho přehlížel. O to větší překvapení. Některé podobně zrající whisky (bourbon/sherry) jsou většinou spíše zakulacené do homogenní „jednochuti“, ale tady to neplatí. Zde jsou celkem jasně cítit vlivy obou druhů sudů a dají se „číst“ krásně samostatně a ve výsledku je to přitom spojené do opravdu fungující harmonie chutí i vůní. Vynikající poměr cena/ výkon

Odpovědět