GlenDronach 20 yo 1989 Pedro Ximinez Sherry Puncheon Cask 3315

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

GlenDronach 20 yo 1989 Pedro Ximinez Sherry Puncheon Cask 3315

Příspěvek od Hunter » 23 kvě 2012, 18:49

Další z pestré nabídky GlenDronachů řady Single Cask. Tuto řadu má na svědomí Master Distiller Billy Walker, který každoročně vybírá pár sudů, které jsou vhodné k vydání jako GlenDronach ‘Limited Release’. A díky tomu, že v palírně jsou uskladněny sudy datované až k roku 1968, je zde obrovský výběr sudů různých objemů - barrel, hogshead, puncheon nebo butt.
Dnes představený kousek nebyl v sudu po sladkém sherry Pedro Ximénez jen finišován, ale strávil v něm celý svůj proces zrání, což činí více než 20 let. Destilován 9. listopadu 1989 (pěkné datum, škoda že ne o osm dní později, byl by tím pro nás ještě zajímavější) a stáčeno v červnu 2010.

Glendronach 20y 1989 Pedro Ximinez Sherry Puncheon Cask 3315
Glendronach20y1989PedroXiminezSherryPuncheonCask3315.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/16918
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glendronach
Barva:
Alkohol:53,2 %
Aroma:Úchvatná vůně, při které se mi nesbíhají sliny obrazně, ale doslova. Takhle nadšený z vůně GlenDronachu jsem byl u Allardice 18y. Rozinky, belgické pralinky, káva, marmeláda, povidla. Vůně je sladká až sladkokyselá, zdá se, že tu špetku nakyslosti jí dodává alkohol, který je zde vzhledem ke své síle velmi kultivovaný. Tohle je učiněný koncert ve skleničce... (94 b)
Chuť:Tousty, opálené dřevo, po sladkosti z vůně ani stopa, velmi suchá, čokoládová, prostě sherry. Vyzrálá, hutná a plná.V dozvuku opálené dřevo, ten sud a taniny z dubu prostě cítíte na jazyku, a to velmi velmi dlouho. (88 b)
Body:91
Shrnutí:Aroma je ( pro mě) nad chutí, škoda, že se ta nádhera ve vůni nedokáže plně přenést i do chutě, ale to je jen drobná výtka, spíš osobní postřeh. Skvělá whisky...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

sandrider
Znalec
Znalec

Re: GlenDronach 20 yo 1989 Pedro Ximinez Sherry Puncheon Cask

Příspěvek od sandrider » 23 kvě 2012, 21:22

To je ale rychlost ;) Tahle by mi zdá se chutnala minimálně stejně jako 3315. A koupit se dají další 14 - 20 leté, máme co prozkoumávat :)

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach 20 yo 1989 Pedro Ximinez Sherry Puncheon Cask 3315

Příspěvek od J.K.Ch » 25 kvě 2017, 09:22

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/t ... -z-wf2016/
Aroma:Fíky, datle a výrazný vliv sherry Pedro Ximenéz jsou základní složky chuti. Rozinky, čokoláda a pekanové ořechy vůni dokreslují.
Chuť:Třtinový cukr a sherry Pedro Ximenéz se včetně datlí fíku a rozinek přenesl i do chuti. Navíc se přidávají tóny ostružin.
Dozvuk:Je spíše delší, kořeněné tóny v něm pomalu přebírají vládu nad sladkým ovocem a dřevo se prakticky neprojevuje.
Shrnutí:Není co dodat tohle je to nejlepší co jsem pil. Mírně děsivá cena a obtížná dostupnost jsou ale trochu problém.
Body:92

sandrider
Znalec
Znalec

Re: GlenDronach 20 yo 1989 Pedro Ximinez Sherry Puncheon Cask 3315

Příspěvek od sandrider » 26 kvě 2017, 09:12

Měl jsi vzorek z festivalu?

Odpovědět