Dalmore 12 yo

Radek
Profesionál
Profesionál

Dalmore 12 yo

Příspěvek od Radek » 28 říj 2012, 16:23

Tak tuhle whisky jsem pil už před nějakým tím časem a stále jsem nemoh nikde objevit ten pravý obrázek láhve se kterou jsem měl tu čest. Až teď. No nic obrázek jsem tenhle tejden konečně našel, a tak přihazuju stručnou recenzi.
Dalmore_12YO_1l.png
Dalmore_12YO_1l.png (81.18 KiB) Zobrazeno 6092 x
[recenze]s
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/34609
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=dalmore
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Trocha alkoholu a to je vše přátelé..... aroma mě tedy nijak neuchvátilo, ale třeba jsem jenom neměl svůj den.
Chuť:Hmmm... to už je lepší, takové větrem ošlehané sherry.
Shrnutí:No, je to taková milá whisky se sherry charakterem, ale bacha, není to sherry ze Speyside ale sherry odněkud ze severu, líp to asi nedokážu popsat. Jen mi vrtá hlavou že jsem nic necítil.....
Body:84
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

kml

Re: Dalmore 12 yo

Příspěvek od kml » 24 úno 2013, 18:09

Já bych ji hodnotil jako velmi dobrou. Barvu má tmavou, ale to je karamelem, kterým ji barví. Aroma je sladké, sladové a asi i ovocné. Chuť je vyvíjející se. Začíná sladce po sladu, mění se na hořko-sladkou po citrusech, kořeněná. Dozvuk je dlouhý. Jedna se o jemnou, chuťově výraznou a mnoho vrstevnou whisky. Dobrá ke kávě, doutníku. Mám za to, že verze 43% je o něco lepší. Ale je to už delší doba než jsem tuto verzi pil.

nok

Příspěvek od nok » 10 bře 2013, 23:56

Dvanáctiletá Dalmore má poměrně dobré hodnocení a vy i tady píšete že jste s ní spokojeni, ale mě vcelku zklamala. Čekal jsem v ní víc charakteru, přiznám se, chutná mi Islay styl, ale nemám problém pokud je whisky příjemně zakulacená - abych to tak řekl tímto termínem. Přijde mi v chuti plochá. Na nose je trošku ostřejší - je cítit alkohol a sladové vůně. V chuti drsná není a hodně se zjemňuje, přesto že je trošku štiplavá zpočátku. V dozvuku už ani žádný alkohol necítím jako kdybych nebyl na 40% vypálený destilát. Možná že chutě jsou tak vyvážené, že jedna z nich nedokáže vyčnívat a já si jí po tomto způsobu nemohu užít. Kapku sherry - jo dá se říci, hodně taková medovo-máslovo-sladový bonbón, ale kterej hned zmizí, v ústech přetrvá příjemný pocit po ušlechtilém destilátu, ale žádná chuť. Myslím si, že dozvuk je extra krátkej. Abych to shrnul své pocity - domnívám se, že je to průměrné daily dram pití, když z láhve rychleji ubívá, tak mi to tolik nevadí (příklad s Ardbeg - doslova mě sere že pamalu mizí). Chybí mi charakter, který by vyzvedl nějakou dominantní chuť, dozvuk krátkej a celkově plochá. Kdybych v ní necítil příjemný slad a štiplavost nebo ostrost highland stylu, tak bych si i řekl že je to třeba nějakej lepší Jameson - třeba Jameson Gold Reserve, zkrátka bezcharakterní blend. Ve většině případů blendu si totiž myslim, že charakter nemají. S bodováním bych to viděl, že by se rozhodně neměla dostat přes 80 bodů. Je to slušná whisky, není vůbec špatná, ale za tu plochost bych to tak viděl na 78-80

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 25 bře 2014, 20:50

Barva:
Aroma:Vůně je výrazná, ostře kořenitá (hlavně skořice) a zároveň marcipánově nasládlá. K tomu se přidává pomerančová kůra, rozinky, čokoláda a slad. Fajn, hlavně ten marcipán se mi tam líbí. (85 b)
Chuť:Opět ostré koření (skořice, hřebíček). Štiplavá, pomerančová, hořkočokoládová, ale i nahořkle dřevitá, v dochuti jsem měl občas až takový slivovicově peckový dojem. (83 b)
Body:84
Shrnutí:Měl jsem vzorek od Milleho (díky!) a jsem s touto Dalmorkou spokojen, hlavně ten marcipán ve vůni mě oslovil, v dochuti trochu ztratila kvůli nahořklosti, ale není to nic hrozného, naopak mi přišla jako příjemná singlemaltka, navíc koukám že je i za dobrou cenu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 09 dub 2014, 12:00

Barva:
Aroma:Výraznější vůně podobně jako u předchozí Oban DE. Ořechy, trochu koření a takové ty sherry tóny.
Chuť:Jo tak tady si vybavuju starší Dalmore Cigar Malt, opět ta čokoládovitost, kterou mám rád.
Dozvuk:Opět čokoláda a vůbec taková sladká.
Shrnutí:Ochutnáno v Marpeku jako čtvrtý panák v pořadí. Na poznámky jsem byl víc a víc línej :-) ale pamatuju si, že mi fakt chutnala, i když ten předešlý Oban dostal o jedno malinké plus navíc :-)

bred
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od bred » 18 čer 2014, 08:45

Aroma:shery,shery,shery, ovocie typu čierna ríbezľa
Barva:
Body:86
Chuť:perfektná vyvážená chuť medzi USA bourbon sudmi a shery Oloroso sudmi, vidno že páni sa vyznajú, skvelá ťažká horká čokoláda, káva
Dozvuk:stredný až kratší, jemný, horká čokoláda, dozvuky kávy
Shrnutí:veľmi dobrá whisky, získala si ma svojou výraznou chuťou a krásnou shery vôňou, odporúčam

Botana
Znalec
Znalec

Příspěvek od Botana » 30 dub 2015, 15:50

Aroma:Sladkost, pečené kaštany, slad, koření (spíš takové hořké koření), hřebíček
Chuť:Slad, znovu to hořké koření, hořké dřevo.
Dozvuk:Kratší, hořkosladký.
Shrnutí:No, tuto si už znovu nedám, rád bych ale ochutnal její starší verze, snad to bude u nich lepší.

ja.runa
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od ja.runa » 27 srp 2015, 07:42

dalmore.jpg
Barva:
Aroma:výrazné. hladké. tabák Amfora. vanilka.
Chuť:čokoláda. ale ne hořká, spíš mléčná. a znovu ten tabák.
Dozvuk:sladký, ale hodně..hodně krátký.
Shrnutí:kdo má k dobré kávě rád čokoládový bonbon, ať si místo něj dá radši tuhle "Dalmorku"

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 04 pro 2015, 23:37

Dnes večer mě čekalo velmi příjemné porovnávání tří Dalmorů - 12 yo, 18 yo a King Alexander III. Dvanáctka je dvanáctka, recenzi právě vkládám. Osmnáctku mám celou láhev a moc mi chutná, recenze vzorku z festivalu tu je, až později řádně postoupím s lahví, aktualizuju ji s podrobnostmi. King Alexander III je ještě exkluzivnější záležitost, zrál v sudech po víně, madeiře, sherry, marsale, Kentucky bourbonu i portském. Můj předpoklad byl, že skončí seřazené podle ceny, ale nedopadlo to tak. Dvanáctka se mi zdá opravdu nejslabší, hlavně vůní, chuť je povedená a dozvuk dokonce velmi povedený. King Alexander ale končí až za osmnáctkou, protože se mi jeví nepříjemně nahořklý v chuti. I když nebylo to naslepo a osmnáctku mám rád :-) Popravdě si trochu pohrávám i s myšlenkou, že ten dozvuk dvanáctky je tak krásně čokoládově příjemný, že mi možná chutná i ona víc než Alexander. Jenže on je zase, mám-li znít moudře, komplexnější, to by chtělo více vzorků (posílejte jako obvykle na moji degustační adresu - Pod Stolem 11150).
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/36685
Web:https://www.thedalmore.com/
Barva:
Naslepo:ne
Aroma:Kořeněné Highlands. Čerstvě nařezaná prkna, prach ještě ve vzduchu. Kokos a suché sherry. Aroma je výrazné a na linky bohaté, leč proti osmnáctce takové neotesané, drsné, není to úplně můj styl, hlavně ta ostrá dřevitost, tu nemusím, v osmnáctce ji nahrazuje jemná sladká koženost.
Chuť:Hodně olejovitá, kožená, sladké sherry, miliardy cizokrajných koření.
Dozvuk:Čokoláda, dřevo, višně v čokoládě, tak akorát hořkosladká.
Shrnutí:Škoda té trochu neotesané vůně (s obsahem otesaného dřeva). Jinak je zajímavá a dozvuk je přímo vynikající.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 18 dub 2016, 17:20

GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... olomouc-6/
Aroma:Nádherná plná vůně (typoval bych velmi kvalitní míchanou whisky), je plná ovoce sladká až medová. Téměř ztracená je stopa vanilky. Dále je zde náznak povidel a pomerančové marmelády. Komplexní a příjemná.
Chuť:je jemná výrazně ovocná (převážně jablka) příjemně sladovitá lehká, ale výrazná s příjemnou sladkostí a nápadnou chutí pomerančové marmelády, jistá smetanovitost. Úplně zlehka se projevuje koření.
Dozvuk:Po jemném koření a třešních je tam jistý náznak dřevité hořkosti, která kazí jinak velmi příjemný dojem a komplexnost celku. Jsou snad i whisky, kde mi tohle sedí, ale tady ne.
Shrnutí:Velmi dobrá whisky za rozumný peníz. Příjemné vůně, perfektní chuť a trochu otravná hořkost v dozvuku. Nemusíte ji mít doma, ale zařadil bych ji mezi základní vzdělání v oboru.
Body:82

Odpovědět