Dalmore 12 yo

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalmore 12 yo

Příspěvek od joy » 28 zář 2016, 21:39

[alkohol][/alkohol]
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/36685
Velikost:vzorek
Aroma:slad, suché sherry, trocha citrusů a něco zemitého, hrozinky, čokoláda
Chuť:sladká, sherry, zase něco zemitého, trocha koření (hřebíček, skořice)
Dozvuk:čokoláda nasládlost, dřevitost a trocha nahořklého kakaa
Shrnutí:Až na ten nahořklý závěr celkem dobrá whisky. Znám sice lepší kousky, ale nebyla špatná

inerc
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od inerc » 18 úno 2017, 00:27

Tak sa pozrime co sa skryva v tejto typicky gycovej dalmore flasi a karamelom bohato dofarbenom obsahu :)
Alkohol:40 %
Barva:
Aroma:Na prvy pokus slabota, treba ju nechat rozvynut, najlepsie na chvilu zakryt. Potom to je uplne iny level. Pekne sladko korenista, skorica, klincely, badyan. K tomu v pozadi ovocie, vanilka, medova sladkost, plna, je tam toho vela.
Chuť:Velmi sladka az smotanovo zamatova s prijemnym drevom, ovocnost len jemna
Dozvuk:Korenisty, sladky a drevitost alebo skor ceresnove ci slivkove kostky. Pomerne kratky
Shrnutí:Bal som sa toho gycoveho imidzu, ale nie je to zly tovar. Sladke koreniste pohladenie. Niecim vynimocnym ma ale neoslnila.

lochness
Znalec
Znalec

Příspěvek od lochness » 06 bře 2017, 12:12

Zohnal som litrovú Dalmore 12 yo v starom plnení (43%) , ktorá vraj bola lepšia než súčasná produkcia.
Obrázek
rád by som ju porovnal so súčasnou verziou ale tú momenálne nemám a kupovať celú flašku sa mi nechce.
Nemá niekto vzorku na výmenu?
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica

buddha.ps
New-make
New-make

Příspěvek od buddha.ps » 20 čer 2017, 11:24

Barva:
Aroma:sladké, sušené hrozienka
Chuť:sušené hrozienka, neskor kandované datle či figy
Dozvuk:stredne dlhý a znovu sladký, stále hlavne hrozienka
Shrnutí:tak po Dalmorke som siahol na základe tunajších recenzií cielene, pretože som dúfal že prebije moje každovečerné chute na sladké (pravidelne nasledované vysatím zásob dobrot pre deti; príčina to mojej guľatosti). Proste alkoholizmus poráža žravosť, typická situácia win-win. No, sladká je dosť, vlastne až príliš a to je podľa mňa najväčší problém tejto whisky - nedostanete nič než tú sladkosť ktorá už pri druhom napití može byť protivná (v mojom prípade to tak bolo). Metaxa doliata vysokoputňovým tokajským (teda s presladených plesnivých bobulí hrozna), to je to čo mi Dalmorka pripomína najviac. Jediná situácia kedy si viem predstaviť požitok z tohoto tlamolepu je pri vychutnávaní kvalitného ostrejšieho tabaku.

buddha.ps
New-make
New-make

Příspěvek od buddha.ps » 12 zář 2017, 21:28

pri dlhšom popíjaní sa mi v chuti a hlavne dozvuku objavuje i nepríjemná hrokosť :cry:

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 25 črc 2018, 23:32

Info:Během tohoto týdne jsem měl možnost ochutnat Dalmore Luceo a Dominium a nějak jsem se nemohl smířit s pro mě poměrně jednoduchou sladkou chutí obou. Vyrazil jsem teda do zlínského koktejlového baru Retro ochutnat základní verzi.
Tato základní „dvanáctka“ zrála prvních devět let v sudech po bourbonu a následující tři roky část dozrávala v sudech po oloroso sherry Matusalem (stejně jako Dominium)
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/36685
Web:https://www.thedalmore.com
Alkohol:40 %
Barva:Deep Copper – barveno - filtrováno
Velikost:Vzorek ve zlínském Retro baru
Aroma:Jasné náznaky sherry, ale tak nějak maskované za vanilku a exotické koření. Rozinky a datle plus něco lehce rušivého, jako grain nebo takového něco sprostšího.
Chuť:Tady už vystupuje sherry více a doplňuje se s nahořklostí a kořenitostí. Nejlíp to vystihuje asi čokoláda Mon Chéri, hořká čokoláda a višně. Lehce pikantní chilli, trošku vodovější.
Dozvuk:Středně dlouhý a lehce kořenitě nebo tonikově nahořklý.
Shrnutí:Ve vůni slabší, v chutí je fajn. Lehce hořčí konec by možná někomu mohl vadit, po zkušenosti s Luceo a Dominium mi ale vyhovuje, protože z ní vystupuje mnohem více chutí, než jen sladké sherry. V cenové relaci základních core whisek se určitě neztratí. Lahev asi nekoupím, zkusím zainvestovat alespoň do 15yo, dvanáctka je ale fajn nenáročné pití, které můžu doporučit.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

ktulu
New-make
New-make

Příspěvek od ktulu » 07 led 2019, 19:43

Ačkoli by se mělo hledět na mok samotný, nejdříve bych rád vytknul lahev – elegantní, jednoduchá a líbivá. Zaručeně si ji ponechám, přestože její obsah mne příliš neoslovil. Vůně pro mě zůstává podivně nečitelná (moje čichové ústrojí nepatří k nejvyvinutějším), nicméně mám pocit, jako bych přivoněl k misce s oříšky. Konkrétně k lískovým. Což trochu evokuje myšlenky na pečení vánočního cukroví. V chuti převládá sherry (při následné degustaci možná i višňová marmeláda) a dřevnatost. Chvíli to až působí, jako by se v ústech převalovala hromada pilin. Co je nejlepší na této whisky je dozvuk, který je příjemný, dlouhý a drží si svou šťavnatost. Při vychutnávání a nesystematickém uvažování o kvalitách této whisky se moje mysl přesouvá na hranice lesa, kde je zřetelně cítit jehličí. Rozhodně stojí za vyzkoušení. Na druhou stranu opětovné pořízení nemám v plánu. Možná starší ročníky. 82
Per aspera ad astra.

Odpovědět