Bladnoch 1992 Berry Bros & Rudd

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Bladnoch 1992 Berry Bros & Rudd

Příspěvek od Hunter » 30 říj 2013, 17:59

bladnoch1992_zps26310eea.jpg
Dnes si představíme whisky z nížiny, Bladnoch, a to v nezávislém plnění od Berry Bros & Rudd. Lahev jsem koupil přes Nethara na německé Whiskyauction.com. Jedná se o whisky bez udání věku, destilováno v roce 1992, plněno v roce 2005, ze sudů číslo 748+749. Typ sudu: refill bourbon.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/5139
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Je to vůně spíše lehčího typu, ale o to je ostřejší. Slupky z grepů, citrusovo-travnaté tóny, alkohol, trocha ředidla, dubu a snad i hořké čokolády. (84 b)
Chuť:Chuť nečekaně nasládlá, ovocná, čokoládová. Máslové sušenky, květiny a med. V dochuti grep, nasládlé dřevo, krémová a travnatá. Krémovatí jako když si do některých whisky v sudové síle
přidáte pár kapek vody. (86 b)
Body:85
Shrnutí:Na ochutnávce Bratrstva rašeliny jsem hodnotil 83 bodů, ovšem s každým dalším přechutnáním jsem víc a víc spokojen, hlavně s chutí. Skóre se tak ustálilo na pěkných 85b.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Kiwi
New-make
New-make

Re: Bladnoch 1992 Berry Bros & Rudd

Příspěvek od Kiwi » 23 pro 2013, 21:21

Barva:
Slepy vzorek:Ne
Velikost:Vzorek
Aroma:Bez vody: Sladší, ovocnější, listí na podzim, trocha jehličí, jakoby to celé bylo obalené v čemsi co nedokážu pojmenovat, celkově méně výrazné, ale zajímavé
5 kapek vody: Lehké, svěží, malinko ovocné (citrusy), ale vystupuje i alkohol
Chuť:Bez vody: Nasládlá, maličko kouře, těžko se mi chytá, jednotlivé složky nejsou příliš výrazné
5 kapek vody: Nevýrazná, trocha grepu a trávy
Dozvuk:Bez vody: Středně dlouhý, dřevo, jehličí, maličké stopy nahořklosti (ale jen malinko), po nějaké době jakási vařená paprika či co
5 kapek vody: Nahořklý, více jakoby udušený
Shrnutí:Bez vody: Ne špatná, ale pro mě těžce chuťově uchopitelná, jiná než ty co jsem pil doteď
5 kapek vody: S vodou méně dobrá kvůli snížení výraznosti chuti a nahořklému konci

Cyra
New-make
New-make

Příspěvek od Cyra » 14 bře 2014, 20:50

V rámci výměny vzorků s Hunterem, jsem ochutnal další Lowland.
Aroma:Lehčí, ale celkem výrazné. Trochu pichlavé. Citrusy, tráva, bílé víno, guma a nasládlý smetanový krém. Manželka v tom cítí siláž :shock: :D .
Chuť:Opět lehčí. Nasládlá se špetkou soli. Také lehce peprná. Hroznové bílé víno. Celkově řekl bych, vyvážená chuť. Při delším převalování je ostřejší a suchá.
Dozvuk:Tráva, hodně suché bílé víno. Docela dlouho a štiplavě doznívá. Na konci se opět decentně připomenou citrusy – grep, ale ne moc hořký.
Shrnutí:Zajímavá whisky. Jakoby to dozrávalo v sudu po bílém víně. Byl to druhý vzorek (po Auchentoshan Select) z nížiny, který jsem ochutnal a musím říct, že tuto oblast rád prozkoumám podrobněji. Má to něco do sebe.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 25 bře 2014, 22:56

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/5139
Web:http://www.bbr.com/
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:lehká, ovocná, jednoduchá, ale docela milá, po prvním polknutí pak přišla alkoholovitější a sladší
Chuť:sladká, ale i těch 46% je znát
Dozvuk:slabý intenzitou, sladkost, mírně nahořklý
Shrnutí:na VIII. degustaci Bratrstva rašeliny u mě předposlední místo, pil se mi lépe než Glenturret, ale nějak extra neoslnil
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět