Bladnoch 18 yo

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Bladnoch 18 yo

Příspěvek od Nethar » 23 úno 2011, 19:42

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Bladnoch 18 yo

Příspěvek od Nethar » 28 kvě 2011, 12:03

Aroma:kyselé ovoce - angrešty, citrony, grepy; luční tráva, pribináček
Chuť:bez vody příliš ostré a silné, než abych něco rozpoznal; sladkokyselý pepř
Dozvuk:jemný dozvuk spíše sladších tónů narozdíl od nakyslého aroma
Shrnutí:velmi příjemná nížinná whisky, netradiční vůně vyčnívá v celkovém hodnocení

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 28 kvě 2011, 12:39

Zajímavý, zajímavý. Budu se muset na nížinu podívat trochu blíž. Zatím mnou celkem opomíjená oblast. Hodně mě zajímá již dnes uzavřený Rosebank. Taky Glenkinchie mi vrtá v hlavě a taky Auchentoshan . Ostatně málokterá whisky mi v hlavě nevrtá :lol: . Pěkná recenze
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 17 črc 2011, 19:52

Jak říkají Monty Pythoni- "A nyní něco úplně jiného".
Aroma:Nakyslá, sladová, angreštová (Nethar to trefil, opravdu tam je).Poněkud lehčí styl, než preferuju, ale velmi příjemná. (81 b)
Chuť:Na jazyku zprvu krásně hebounká, sametová, přesto hutná a nádherně šťavnatá, napřed se nezdá, že má 55% alkoholu, ale s menším zpožděním se síla projeví, a to pořádně, přechodem do štiplavosti.Velmi vyzrálá, vyvážená chuť.Pochutnal sem si moc (89 b)
Body:85
Nádherný kousek, který mi společně s Balblairem 1997 ukázal, že by bylo chybou se upínat jen ke Speyside a ostrovu Islay, chce to jen hledat.
Pokud budete mít možnost, rozhodně ji zkuste, stojí to za to.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 17 črc 2011, 20:00

Na tuhle jsem byl hodně moc zvědavý, jak u tebe dopadne, protože vím, že je to úplně něco jiného než běžně pijeme. Mám radost, že tě také zaujala! :dance:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 17 črc 2011, 21:06

Takovéhle milé překvapení, to já můžu...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 11 úno 2012, 18:28

Opět díky Netharovi a jeho štědrému daru jsem okusil svůj první Bladnoch a hned na začátek slušnej nátěr. Tady to je
Aroma:bez vody: Ovocné pecky, trochu ředidla, vanilka, obilí a slabě ořechy. Vůně spíše uzavřenější takže je třeba hledat
s vodou: Diametrální rozdíl pocjopitelně směrem kupředu. Intenzivní obilno ovocná vůně s trochou vanilky a lehkým aroma nahnilého obilí a mýdlové vody
Chuť:bez vody: Sladkost náhle střídá pichlavá kyselost a alkoholovitost - tohle není příjemný. Po chvíli intenzita vadne. To je ale způsobeno umrtvením jazyka a v ústech zbývá hustá tekutina
s vodou: Slaďounká vanilková zmrzka s cereáliemi a trochou koření
Dozvuk:bez vody: krátký, alkoholový a hořkosladký - jazyk se ještě nevzpamatoval - tady to chce vodu
s vodou: vanilka, koření a rychle konec
Shrnutí:Při první degustaci jsem měl pocit, že mě Nethar chce asi zabít, protože bez vody je to pro mě na hranici pitelnosti, ale s příchodem životodárné, a jak se později ukázalo i whisky prospěšné, tekutiny se situace zásadně obrátila a večer se stal hned příjemnějším. Nutno dodat, že s vodou jsem opravdu nešetřil a nebál se whisky naředit o třetinu. Velmi pozitivní zkušenost, za kterou Netharovi ještě jednou děkuju.
Obrázek

Odpovědět