St. Magdalene 24 yo 1978 DL OMC

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 662
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

St. Magdalene 24 yo 1978 DL OMC

Příspěvek od Petr KomáreK »

St. Magdalene 24 letá Douglas Laing Old Malt Cask 6.1978/12.2002 50%
stmagdalenerdl24y01pk.jpg
stmagdalenerdl24y01pk.jpg (30.27 KiB) Zobrazeno 2640 x

Tmavá, jantarová barva. Aroma jemné, komplexní, zaoblené. Opálené karamelové dřevo, posekaná tráva mísící se s čerstvým dřevem. Později mi to začalo připomínat lakované dřevo starého nábytku v zámecké místnosti. Tím vším stále prostupuje těžká karamelová sladkost s trochou ovoce - jablek. Nástup chuti se nese v duchu sladkého karamelu a čokolády, ale ten je smeten silnou vlnou rašeliny a trpkosti/pálivosti. Ta vlna je tak silná a překvapující, že dalším chutím již nedovolí se projevit. Je jí dozvuk přechází do závěru, kde cítíte jak pomalu, pomalu odeznívá. Dokončení je výrazně suché.
Přeochutnáváním zvažuji, zda tu vlnu nezařadit až do závěru. Pak bych chuť hodnotil jako sladkou karamelovou, čokoláda, tráva. Není až tak zajímavá. Dokončení se nese v duchu překvapivé a silné rašeliny, doprovázené trpkostí, dlouhé, pomalu odeznívající zakončené výraznou suchostí. To dokončení, ta nečekaná vlna jí dělá zajímavou a vyjímečnou.
Je to dobré a zajímavé pití, občas jsem opravdu příjemně překvapen tím co doma neotevřeného najdu. Raději nekoukám, ze kolik by se to dalo prodat, protože pak by bylo riziko, že bych o takovýto zážitek přišel a to by byla škoda.

Pěkná, zralá ženská. Dlouhé černé vlasy, dokonalé postavy, vyzařuje z ní ženskost, dospělost a zkušenost. Ví co má, co může nabídnout, ví co chce, ale nepůsobí to dojmem, že bez jachty a pár desítek miliónů na účtu nemáte šanci. Chce upřímost. Nepotřebuje peníze, má je. Je krásná, nepotřebuje dělat hezký doplněk nějakému milionáři. Když se s ní bavíte, tak je to fajn, ale vlastně nic mimořádného. Kdyby nezaujala svým vzhledem, tak svojí společností by to nezachránila. To se ale změní v závěru, najednou se v ní probudí dračice. Jakoby si pomyslela, chci tě, možná jsi to nepochopil, možná si netroufáš, možná si nesmělý, tak to beru do svých rukou. Ta dračice v ní vás smete, to je vlna které nelze nepodlehnout, stejně podlehnout chcete. A podléháte. Hodinu poté vnímáte v puse výraznou suchost, kterou je třeba zapít lokem vody. Co bylo mezitím? Kdo ví? ;)

https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... ne-1978-dl

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... -magdalene
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Odpovědět