Stránka 1 z 1

Auchentoshan Heartwood

Napsal: 18 črc 2012, 00:34
od Radek
Auchentoshan Heartwood.jpg
Auchentoshan Heartwood.jpg (15.36 KiB) Zobrazeno 4319 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/31072
Alkohol:43 %
Aroma:jemné, lehké, fialky... jo, je to lowland
Chuť:káva a ...sherry?
Shrnutí:silná a nekompromisní... to že je whisky z nížiny?
Body:81

Re: Auchentoshan Heartwood

Napsal: 22 črc 2012, 18:20
od Žiži
Web:http://www.auchentoshan.com/products/travel-retail/heartwood.aspx
Alkohol:43 %
Aroma:připomíná koňak, sladké tóny zralého ovoce, kandované ovoce (po zahřátí skleničky v dlani), lehce medové tóny, sherry, rozinky, trocha koření, dub v pozadí
Chuť:chuť je celkově mnohem slabší a jednodušší než vůně, ovoce, výraznější koření a dub, hořkosladký
Dozvuk:středně dlouhý, dominuje dub s trochou koření a ovoce, hořkosladký
Shrnutí:docela dobrá whisky z nížiny, vůně je bohatá a velmi příjemná, ale v chuti zklame, po naředění (2 kapky vody do cca 20 ml) je chuť sladší, vůně přechází do ovocného kompotu s trochou koření, lepší je neředit
Body:80

Re: Auchentoshan Heartwood

Napsal: 24 lis 2015, 17:21
od Cyra
Aroma:Jasný Auchentoshan. Travní až zeleninové a ovocné. Také kávové tóny. Vlašské ořechy v medu. Hrozinky a sherry. V pozadí vanilka. Příjemné.
Chuť:Sladší. Ovocně šťavnaté až nedozrálé ovoce. Trochu kakaové nahořklosti při polknutí. Nic nepříjemného.
Dozvuk:Spíše suchý. Tmavá čokoláda a káva avšak podkresleno ovocnou násladlostí a tóny sherry. V ústech zůstává pocit příjemné svěží sladkosti.
Shrnutí:Dlouho jsem nad Heartwoodem uvažoval, ale měl jsem trochu obavy, že to bude propadák (díky ne moc kladným recenzím). O to více mě potěšil. Zatím nejlepší Auchentoshan.

Re: Auchentoshan Heartwood

Napsal: 09 úno 2016, 15:28
od Hunter
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/31072
Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:Lakově kořenitá vůně, těžce ovocná s opáleným dřevem. Lak chvílemi přechází až do citrusových tónů. Dojem je celkem bourbonový, ale drží se v pro mě příjemných tónech připomínajících US produkci. (84 b)
Chuť:Opět ten bourbon...v chuti je snad znát ještě víc, opět ale v pohodovém vyznění, které mi vůbec nevadí. Snad jen dozvuk je takový obyčejný. (82 b)
Body:83
Shrnutí:Vliv sudu po bourbonu mi přijde velmi výrazný, sherry sudy pak výsledný dojem asi jen uhlazují, ty jsem tam nijak zvlášť nepocítil. Celkově ale i v zhledem k ceně a k litrovému objemu musím říct, že zajímavé plnění. Za velký vzorek mockrát děkuji Cyrovi.

Re: Auchentoshan Heartwood

Napsal: 24 kvě 2016, 08:02
od Duthoron
Porovnání s levnějším Auchentoshan Springwood:
Alkohol:43 %
Aroma:Podobné zatuchlé seno jako Springwood, ale kyselejší, při porovnání je sud po sherry cítit, přidává se nějaké slabé tropické ovoce (pomeranč až banán) a možná trochu lesních plodů.
Chuť:Začíná ovocně, snad jahody nebo spíš ne zcela dozrálý černý rybíz, pak se přidá trochu hořkosti, ale oproti Springwoodu je chuť mnohem bohatší a jemnější.
Dozvuk:Střední, zaštípou jehličky alkoholu a hořkost přejde do celkem příjemné pražené kávy, (Springwood hořkne spíš do toniku a má kratší dozvuk).
Shrnutí:Docela dobrá whisky. Oproti Springwoodu je to vykročení správným směrem, ale na lepší známku než trojku s malým mínusem to nestačí.

Re: Auchentoshan Heartwood

Napsal: 30 kvě 2017, 11:06
od J.K.Ch
GWC[url:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/a ... -yo-dalsi/[/url]
Aroma:Ve vůni si drží tu zajímavou zatuchlost, která je vlastní i Springwoodu, ale sem se tak nějak hodí. Je zde vanilka. Sladší ovoce, banánové mléko. A koření a kytičky.
Chuť:Vanilkové tóny a ovocné mírně sladké tóny. Náznak sherry a stopy žlutých rozinek. Celé to dokreslují v dáli se skrývající zázněje latte.
Dozvuk:Možná až moc dřevitý a zbytečně krátký, ale na druhou stranu má ho. Což se mi líbí.
Shrnutí:Tohle je dle mého nejzajímavější Auchentoshan. Není nejlepší, ale poměr cena výkon se mi líbí. Za necelých 1000 Kč dostanete jeden litr kvalitního destilátu. Hodí se do drinků a i na pití. Není to žádná hvězdam ale neurazí.
Body:77