Glenkinchie 12 yo

čolek

Glenkinchie 12 yo

Příspěvek od čolek »

Obrázek
http://www.discovering-distilleries.com ... /malts.php
Tohle byla má druhá single malt v životě, neodolal jsem výprodeji v Tescu za 600 Kč :D
Aroma:Zajímavá vůně, kterou jsem rozklouskl až ke konci lahve - hořící tráva, jablečný kompot, hašlerka, celkově moc pěkná netradiční vůně
Chuť:Střední, ani neomráčí, ani to není lehké pitíčko, nejvíc jsem postřehl chuť podobnou vůni mandlového tekutého mýdla (7 b)
Dozvuk:Opět se ukáže lékořice, pak taky sušenka ve víně a pivo. Není moc dlouhý, ale vyvážený svou originalitou
Shrnutí:Po prvotním ochutnání jsem byl zklamán, ale čím víc jsem se jí propíjel, tím mi chutnala více, až už mi nakonec žádná nezbyla. Dá se sehnat levně a myslím, že je to zajímavá alternativa pro ty, co si chtějí dát pauzu od kouřovek nebo sladkých speysajdek
Body:77
Poznámka:vychází to na 77, ale klidně bych jí dal 82/100 :D
Naposledy upravil(a) čolek dne 05 kvě 2011, 21:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Glenkinchie 12 yoo

Příspěvek od Hunter »

Hm, tak za ty peníze bych se nebál ji vyzkoušet.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Glenkinchie 12 yoo

Příspěvek od Króča »

Tak koukám, že jsme ji před časem koupili shodně :lol: :lol:
Osobně mě tahla krasavice nadchla už při první ochutnávce.. bohužel nemám žádné poznámky tak budu vařit po vzpomínkách :(
pamatuju, že voněla výrazně po citrónech, pokosené luční trávě a především po lineckém těstu (ještě nepečeném) možná taky trochu lékořice..na jazyku lehká ale živá a dráždivá whisky plná svěžích chutí korespondujících s vůní..v dokončení byla tuším poměrně suchá a krátká..taky více dřevitá než v chuti..
Celkově jsem byl nadmíru spokojen a oproti obecnému (ne tolik příznivému) názoru právě na Glenkinchie, jsem ji zařadil mezi ty povedené kousky ;)
Bodově bych se přiblížil k vyšší laťce 8-)
Body:80
2Hunter: neboj nemáš proč :lol: bohužel za tu cenu (600,-Kč) je to docela problém :?
čolek

Re: Glenkinchie 12 yoo

Příspěvek od čolek »

Já už vařím ze zápisek v Balvenie notýsku, protože už mi zbyla jenom krabice :) Nevím ale, jestli si v dohledné době koupím tu samou, spíše ne, radši bych sáhl po Distillery Edition. A když si to tak vybavuju, to linecké tam možná bylo taky!
Króča

Re: Glenkinchie 12 yoo

Příspěvek od Króča »

Distillery Edition je lákavá :ugeek: POKUKOVAL jsem POKUKOVAL :geek: letos se mi už ale nejspíš vyhne :cry: :D
zivak
New-make
New-make
Příspěvky: 53
Registrován: 25 říj 2011, 10:21
Bydliště: Jihlava

Re: Glenkinchie 12 yo

Příspěvek od zivak »

Moje první lahev z Lowland

Glenkinchie 12y

Barva:
Aroma:vlhká louka, někde na konci jemný kouř (18 b)
Chuť:veliké překvapení, silně dřevitá chuť, dub, trocha kouře (23 b)
Dozvuk:dlouhý, dřevitý, na konci ostrý citron (21 b)
Shrnutí:po nevýrazné vůni překvapivá výborná dřevitá chuť s krásným dozvukem (22 b)
Body:84
autor:Živák
Musím říct že mě Edinburg velice příjemně překvapil
Obrázek
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Glenkinchie 12 yo

Příspěvek od Radek »

Tak tohle byla whisky na kterou jsem byl hodně zvědavej... no zvědavej, od vidění ji znám skoro 20 let. V tý době jsem jí totiž zaregistroval v setu United Distilers ale jelikož jsem tam objevil svého favorita Talisker a pak pokračoval po trase Islay či Speyside už se na ní nedostalo. Takže až teď.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/505
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenkinchie
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Zelená tráva a citrón
Chuť:Hořké bylinky pokapané citrónem.
Dozvuk:Přetrvává nepříjemná hořkost.
Shrnutí:Tak tahle whisky se s mojí chutí zcela míjí, zjednodušeně řečeno mi nechutná... a to velmi. Jestli něco u whisky nemám rád tak je to hořkost. A ta tady dominuje.
Body:69
Naposledy upravil(a) Radek dne 11 lis 2012, 18:15, celkem upraveno 1 x.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Glenkinchie 12 yo

Příspěvek od Žiži »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/505
Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:sladová s trochou koření, stopy ovoce a ořechů, nasládlá
Chuť:sladová, trocha ovoce a ořechů, špetka koření
Dozvuk:střední, sladový s trochou ovoce a náznakem ořechů, mírně dřevitý
Shrnutí:celkem lehká whisky, která mě moc nezaujala, taková nevýrazná a docela obyčejná, ředění vodou to nezachrání
Body:74
Buster&Glen

Re: Glenkinchie 12 yo

Příspěvek od Buster&Glen »

................
Naposledy upravil(a) Buster&Glen dne 09 led 2014, 00:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Glenkinchie 12 yo

Příspěvek od Duthoron »

Včera jsem si rozdĕlal tři lahve najednou abych je porovnal a poprve jsem schopen trochu popsat i vůni. Když čuchám jen k jedné, tak si nos rychle zvykne a už to nepopíšu. Byly to Isle of Jura Superstition, Glenkinchie 12 a Ben Bracken 12. Výsledné recenze dám do příslušných témat. Na hodnocení ve 100 bodové škále si netroufnu, tak to oznámkuju jako ve škole :D  

Glenkinchie 12

Aroma:vůnĕ hokynářského krámu s krabicí lékořicových bombonů na pultu,
Chuť:sladká, sušené kvĕty (možná ty fialky), přechází do bylinkové hořkosti
Dozvuk:se střednĕ dlouhým suchým dokončením.
Shrnutí:Velmi dobrá až výborná.
Známka:Jedna mínus (a ten mínus spíš jen že mám rád "kouřovĕjší")
Odpovědět