Longrow 10 yo Tokaji

Odpovědět
zyki
Znalec
Znalec

Longrow 10 yo Tokaji

Příspěvek od zyki » 11 srp 2014, 15:26

longrow tokaji.jpg
longrow tokaji.jpg (25.56 KiB) Zobrazeno 1547 x
Velikost:vzorek
Alkohol:55,6 %
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/529
Aroma:výrazná, hutná sladkost tokajského (nedokážu to popsat jinak), v pozadí lehký náznak rašeliny
Chuť:sirupový dojem, sladkost se zmírní, perlí na jazyku, o něco více rašeliny, ale ta je stále v pozadí
Dozvuk:tóny suchého bílého vína, pokračuje ovocnost a lehká stopa rašeliny
Shrnutí:výborná whisky, jsem nadšen, celá láhev by lákala, ale asi bude horší ji sehnat, v porovnání s Longrow Red se mi zdálo, že je tady méně rašeliny

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Longrow 10 yo Tokaji

Příspěvek od Króča » 11 srp 2014, 15:50

Ano ano, tokajské bylo u tohohle kousku opravdu znát.. ochutnal jsem na whiskyfestivalu 2013 a byl jsem jí opravdu nadšen :clap: po pár kapkách vody se navíc krásně rozvinula... bohužel jsem promarnil šanci a později už nebyla u Petra dostupná a to ani letos na festu k ochutnání.. škoda, plnění po tokajském se moc často nevidí :(
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Re: Longrow 10 yo Tokaji

Příspěvek od Radek » 21 zář 2016, 23:30

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/529
Alkohol:55,6 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Těžké tóny kůže v kterých probleskuje cosi travního.
Chuť:Na rtech to vypadá velice nadějně, nicméně v okamžiku kdy jí pustíte dál do úst poněkud zjankovatí. Takže výsledný dojem je že čokoládová chuť je poněkud narušena něčím co bych přirovnal k okeně.
Dozvuk:Čokoládový.... a na špičce jazyka holt ta okena.
Shrnutí:Vlastně je to docela dobrá whisky, ale jako kdyby jí připustili k něčemu kam neměli. Že by nevhodný finish? Vůbec netuším co by to mohlo být. Po odtajnění: To teda čumim. Tenhle vzorek jsem si kdysi objednal u Petra a naprosto zapomněl že něco po Tokajskym se mě válí v baru. Tak trochu pro mě zklamání, měl jsem od tokajskýho finiše větší očekávání.
Body:84
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Odpovědět