Hazelburn 17 yo Fresh Bourbon

Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Hazelburn 17 yo Fresh Bourbon

Příspěvek od josé » 25 lis 2015, 22:23

přiznávám, že zrovna tato whisky není jaksi z běžné produkce. já jsem jí měl možnost ochutnat letos v květnu přímo ze sudu na warehouse tasting při návštěvě v palírně. udělala na mě nejsilnější dojem z celé pětice vzorků (zbylé Kilkerran 17 fresh port, Springbank 22, Longrow Red mix vín, Springbank 25). z toho sudu bylo během Springbank Open Day 2015 navíc nalahvováno 45 kousků pro účastníky VIP večeře (tam už jsem nebyl). dík tomu má i své místo na whiskybase.
warehouse.jpg
warehouse.jpg (18.02 KiB) Zobrazeno 796 x
nicméně to hlavní, co jsem chtěl zmínit, že ochutnávku přímo ve skladu můžu vřele všem doporučit jako netradiční zážitek. takovou atmosféru si doma nevytvoříte. já jsem třeba nikdy neabsolvoval návštěvu vinného sklípku, což by se asi dalo postavit na roveň, takže mě to dostalo. výklad od nejpovolanějšího z povolaných, valinchem natáhne ze sudu a nacvrndá do sklenky. u toho posloucháte, koštujete a okukujete záplavu sudů okolo, jaké poklady asi ukrývají. trochu nevýhoda je pouze to, že je whisky dosti studená a je lepší ji ohřát v dlani. dále je dobré nezapomenout si vzít petku s vodu na výplachy sklenky a pusy mezi vzorky, případně na naředění pro slabší jedince, co špatně snášejí sudovou sílu. a občas se hodí třetí ruka, když si ještě chcete navíc dělat poznámky.
hazelburn17.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/68549
Web:http://www.springbankwhisky.com/whisky/hazelburn/
Alkohol:57.7 %
Velikost:vzorek
Aroma:krásné jemné, uhlazené, neostré. americký dub. vanilka, krásně sladké. pro mě dokonalá (b.3/3)
Chuť:tady už je dík procentům pikantní. ořechově dřevitá. sladká (b.2/4)
Dozvuk:dlouhý, hladký, kořenitý a sladký (b.1/2)
Shrnutí:úžasná. žádná rušivá hořkost, vyvážená. úplně mě nadchla (b.1/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase
mokrej únor. měsíc nezávislosti. nenech se zblbnout. zvol si sám. každý den alespoň jeden vzorek. každý den jedna recenze.

Odpovědět