Kilkerran 12 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Kilkerran 12 yo

Příspěvek od josé »

kilkerran12.jpg
kilkerran12.jpg (17.43 KiB) Zobrazeno 3912 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/85213
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:velmi šťavnaté ovoce - kyselejší jablka, angrešt, citron. kousek gumy, šalvěj, suché piliny. lehce lihové, divočejší až blendové. (b.1+/3)
Chuť:dominantní dřevo. poněkud hořkne. ovocná stopa - grep, angrešt. opálenost. kouř. (b.1+/4)
Dozvuk:odpovídá chuti. hřejivý. dřevo, sušená grepová slupka, červené jablko. kouř v highland stylu, takový ten spálený vřes. (b.0+/2)
Shrnutí:moc mi nechutná. vadí mi nahořklost. po odtajnění jsem velmi nemile překvapen. po všech těch celkem obstojných WIP jsem byl zvědav na konečně "plnoletou" variantu. je pravda, že poslední WIP byly vždy čistokrevné exsherry nebo čistokrevný exbourbon. dnanáctka je mix obojího. že by špatně zvolený poměr? ve slepém duelu se Springbank 12 Claret to poněkud projela. zkuste sami. (b.0/1)
Body:3+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kilkerran 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Mé bohaté poznámky z festivalu: "Dobrý je to. Mně to vždycky přijde dobrý, ale ne skvostný. Ale nadprůměrný asi jo ;-)"
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kilkerran 12 yo

Příspěvek od Kobalt »

Moje první Kilkerrany, porovnávám s 8 yo CS.
Alkohol:46 %
Příležitost:Vzorky z WLP 2019
Aroma:Jemná, hutná, měkká, ale nijaká. Lehce ovoce, jablka, lehce slad, lehce bonbony.
Chuť:Jemná, plná, docela sladká, svěží, ovoce, bonbony, slad, šťavnatá zemitost.
Dozvuk:Slad, sladké ovoce a zemitost.
Shrnutí:Jednodušší, ale plná whisky, pitelná, vcelku dobrá. 8 yo CS je zajímavější.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Kilkerran 12 yo

Příspěvek od salam15 »

Aroma:Smrádek, jablka, Munster, zteřelost, kostelní vlhko, časem to trochu vyvane
Chuť:Chuťově je to takový hrubší Springbank, vanilka, rašelina, hezky se rozvíjí a končí až perníkovým závěrem
Dozvuk:střední bez dřevitosti a hořkosti
Shrnutí:Ostřejší vůně
i chuť, proti 16 yo, kterou jsem chutnal souběžně, je to méně uhlazené, ale OK a fajn.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Odpovědět