Hazelburn 9 yo 2007 Barolo

Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

Hazelburn 9 yo 2007 Barolo

Příspěvek od Kobalt » 23 dub 2018, 18:30

30007303_2087509098160150_749568539_n - kopie.jpg
Devíiletý Hazelburn, 6 let v ex-bourbon pak 3 roky v sudech po Barolo. A sudová síla.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/88930
Alkohol:57.9 %
Podnik:Cynamon Klubokawiarnia Tychy
Velikost:vzorek č. 2
Aroma:Slabší než Edradour. Suchý se sladkostí, ovoce a slad, trocha kouře, exotické ovoce, ananas, slad, květový med, žluté ovoce, svěžest.
Chuť:Intenzivní, ovoce, ovocná šťáva, vosk, trpké ovoce, sladké bílé víno, sytě šťavnatě ovocná.
Dozvuk:Sladké ovoce, ovocná šťáva, suché dřevo, suchost i šťavnatost, slad, stopy kouře, svěží, sladké bílé víno, sladké dřevo, šťavnaté ořechy, šťavnaté ovoce. Postupně sládne.
Shrnutí:Výborná whisky, klidně bych ji ochutnal znovu. Edradour byl lepší.
Začínal jsem s sudovou silou a postupně kapal vodu. Čím později se v řádku recenze pojem objeví, tím více bylo potřeba vody. A děkuji Bartekovi, je to muž na správném místě (tedy za barem).
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Hazelburn 9 yo 2007 Barolo

Příspěvek od xenopus » 17 lis 2018, 15:41

Alkohol:57,9 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek na WF 2018; D. 06/2007, B. 10/2016; 9YRS HAZELBURN 27.10.16 ???
Aroma:Hondě lihové, hodně uzavřené, citelný vliv dřeva. Citrusy, kůže, obilí, motorová nafta.
Chuť:Extrémní. Hodně silná, sžírá jazyk, bez vody to téměř nemůžu pít. I naředěná je to vražda. S vodou vystoupí červené víno - tříslovatost.
Dozvuk:Dlouhý v pocitu na jazyku, ale chutě slabé. Dřevo, lehké vanilkové tóny. Hruškový kompot, kůže, kozina (nakyslost mléka).
Shrnutí:Tohoto bych potřeboval tak 1 dcl na hraní si s vodou. Po důkladném rozředění už pustil v chuti příjemnou ovocnost, do té doby dost nečitelná whisky. Bez hodnocení.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Hazelburn 9 yo 2007 Barolo

Příspěvek od Hunter » 23 dub 2019, 09:18

Barva:
Alkohol:57,9 %
Aroma:Travnatě slámová vůně, seno, med, slad. Takové obyčejné, vliv sudu po Barolu tedy nepobírám. (83 b)
Chuť:Chuť už je o něco lepší, ostrá, citrusová, sladově slámová, s vanilkou a trochu i parfémová. (85 b)
Body:84
Shrnutí:Panák číslo 7 na Whisky Festivalu v Radebeulu 2019. Nechal jsem se zlákat na kombinaci Hazelburn+sud po vyhlášeném italském červeném vínu, a pěkně jsem si naběhl. Vliv červeného vína se nijak neprojevil, celkově dost zklamání, i když whisky je to pitelná.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět