Springbank 12 yo Duthies

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Springbank 12 yo Duthies

Příspěvek od Nethar » 22 říj 2011, 00:12

Tato láhev Springbanku pochází z produkce nezávislé stáčírny WM Cadenhead, vzniklé již v roce 1842 (nejstarší ve Skotsku). Konkrétně z řady Duthies. Cadenhead dává (jak už je to teď běžné, u independent bottlers spíše povinné) důraz na nefiltrování whisek a nedobarvování, pouze ředí vodou. Strávil jsem s jejím vzorkem dnes příjemný večer, takže bych se rád podělil o stručný výsledek.
springbank12duthies.jpg
springbank12duthies.jpg (13.49 KiB) Zobrazeno 1786 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/11393
Aroma:v prvním dojmu vždy extrémní rebarbora; v porovnání s klasickým desetiletým Springbankem je toto zastřenější, více sladké, méně slané, kurňa ale ta rebarbora, to je něco; uzené maso, jen to hodit na chleba
Chuť:trochu zvláštní vyjádření, ale ve vůni mi přijde taková teplá, o to více mě překvapila čerstvá a svěží chuť. Stejně jako 10y jde do kořenité ostrosti s mírným kouřem
Dozvuk:dosti sladký, oproti 10y více klasického kouře a méně jódu, s nakyslým ovocným dozvukem (zase ta rebarbora?), až skoro olejovité (a tentokrát pro změnu nemyslím konzistenci ale opravdu chuť)
Shrnutí:zajímavý kousek, který si jistě zaslouží pozornost, i když vzhledem k tomu, že už jej asi stěží někde seženeme, se mu jí nedostane. Ale nezoufejme, klasický Springbank nezklame stejně tak a ten rozdíl v charakteru není propastný, v bodech už vůbec ne
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Re: Springbank 12 yo Duthies

Příspěvek od Shargard » 22 říj 2011, 00:32

Springbank je velmi dobrá whisky a tenhle kousek není, jak se zdá, vyjímkou. Velmi dobá práce :clap: .Zrovna včera jsem kontroloval počet lahví a závratnou rychlostí se blížíme hranici 200. lahve -spíš recenze na fóru. Slušné, slušné
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 22 říj 2011, 09:15

Springbank umí, o tom žádná.Pěkná práce Nethare, taháš přesčasy, obětuješ volný čas, (možná i ten pracovní), v sázku dáš svá játra, a to by bylo, aby jsme tu dvoustovku nepřekonali ještě tento víkend! :mrgreen: Projel sem whiskyauction, Springbanků je tam hromada, tohle konkrétní plnění ale ne.V historii se tam prodaly 2, jedna loni za 40 € a jedna letos za 35 €.S trochou štěstí by se to mohlo v budoucnu povést, kdyby měl někdo zájem o celou lahev.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 říj 2011, 09:34

:angelic-little:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět