Tobermory 15 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9304
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Tobermory 15 yo

Příspěvek od Nethar » 17 lis 2015, 16:46

Ledaig jak známo nemusím. Přesto jedna z mých dvou lahví na X. degustaci Bratrstva rašeliny bylo Tobermory 15 yo. Není to nakouřené jako Ledaig, je to z Gonzalez Byass sudů a to se všechno počítá. Nebo ne?
tobermory15.jpg
tobermory15.jpg (22.24 KiB) Zobrazeno 2620 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/2948
Web:http://tobermorydistillery.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=tobermory
Barva:
Alkohol:46,3 %
Akce:X. degustace Bratrstva rašeliny
Velikost:láhev
Naslepo:ne
Aroma:Na degustaci se mi zdála spíš jemná, to bylo ale asi v kontrastu s dalšími vzorky. Při přechutnávkách má docela sílu. Taková těžší vůně, zralé ovoce, povidla, marmeláda, příjemně uhlazené dřevo, kožená zatuchlost. Netradiční a zábavná.
Chuť:Výborná, bohatá, sladká, kořenitá, s náznaky dřevité kouřovitosti. Chilli čokoláda.
Dozvuk:Bohaté čokoládové sherry. Zase na degustaci spíš krátký, při všech přechutnávkách naopak dlouhý. Takový drsnější, zatuchlejší, je to dobré.
Shrnutí:Je svá a baví mě. Taková zatuchlá kořenitá sladkost. Sherry odvedlo velký kus práce. Z Tobermory i z Glenfarclasu jsem byl na degustaci BR v konkurenci ostatních lahví spíš zklamaný, ale věřil jsem zároveň, že při přechutnávkách ukážou svou sílu a bohatství. Glenfarclas to nezvládla a spíš měla sestupnou tendenci, Tobermory mi to vynahradila. Už nevím, za kolik jsem ji koupil, ale bylo to docela dost. Nicméně teď koukám stojí aspoň 3 tisíce a tolik to nebylo. Kažopádně v tuto chvíli poměr cena/výkon ve prospěch Tobermory nemluví. Nutno ale říct, že i ta bedýnka je krásná.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6227
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobermory 15 yo

Příspěvek od Hunter » 20 lis 2015, 18:22

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/2948
Barva:
Alkohol:46,3 %
Aroma:Velmi zvláštní, neobvyklá vůně. Je tam ostrost, dřevitá zatuchlost, ostřejší kořenitost, ale i peprmintová svěžest a chvílemi i ovíněná nakyslost, což dohromady tvoří zajímavý mix. (87 b)
Chuť:Pikantní, přitom působí vyzrále. Pomeranč, mléčná čokoláda, sherry, skořice. V dochuti peprná, štiplavě pikantní, s výrazným sherry závojem. (87 b)
Body:87
Shrnutí:Při prvním ochutnání na X. degu BR jsem si poznamenal 85 bodů. Ale doma, bez konkurence, v klidu, mi zachutnala ještě víc. Tuhle lahev mít doma, asi bych si ji hodně oblíbil. K tomu i ta krásná dřevěná krabice s vyřezávaným reliéfem, vypadá to výborně. Takže díky Netharovi za možnost okusit tuhle interesantní whisky.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Uživatelský avatar
Króča
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1525
Registrován: 11 dub 2011, 20:54
Bydliště: Olomouc

Re: Tobermory 15 yo

Příspěvek od Króča » 27 led 2016, 11:41

Aroma:obuvnictví a domácí potřeby dohromady.. později lehká rašelina s ovocem (datle?) a trocha mléčné čokolády..celkově je ve vůni velmi jemná až nevýrazná
Chuť:mléčný řez s kakaovým piškotem, pražené mandle a místy zemitá příchuť..oproti vůni velmi výrazná a bohatá chuť
Dozvuk:ve znamení černé čokolády s kousky ovoce a lehkým kouřem k tomu
Shrnutí:vůni prospěje delší čas ve skleničce, přesto je to nejslabší část této whisky.. ovšem v chuti a finishi zvlášť je to velmi bohatá a komplexní whisky..na degu jsem z ní byl lehce v rozpacích, ale při přechutnání vzorku doma mé naděje potvrdila a ukázala, že si zaslouží jednoznačné doporučení ;) přesto za sebe raději Ledaig :)
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Odpovědět