Raasay While We Wait R&BD

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Raasay While We Wait R&BD

Příspěvek od Hunter »

raasay-while-we-wait_zpswkss3rdc.jpg
Novinka od Raasay, palírny, která zatím svou whisky nemá, ale lidé stojící za tímto novým projektem si pro nás připravili, jako ukázku svých dovedností, tuto whisky bez udání skutečného původu. Byl použit destilát nakouřený i nenakouřený, finiš proběhl v sudech z Toskánska, ze tří různých vinic produkujících Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. Zařazuji tak do ostrovů. Isle of Raasay Distillery bude totiž stát na stejnojmenném ostrově nedaleko známějšího ostrova Skye. Stavba palírny započala 13. června 2016.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/74183
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Moc pěkná kombinace rašeliny a červeného vína. Hodně pikantní, svěží ovocnost, maliny, jahody, do toho hřejivost a vyuzenost. Občas vykoukne i jemná peprnost. Z bílého vína si to vzalo možná jiskrnou kyselinku. (87 b)
Chuť:Kyselost ovoce, pak rašelina. Sice je tělo trochu řídké, ale zároveň to dohání pikantností a táhlou rašelinovou dochutí. Dozvuk je suchý, trochu až popelnatý. (85 b)
Body:86
Shrnutí:Měl jsem vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2016. Zaujala i svou krásně narůžovělou barvou. No, svůj účel tahle whisky velmi dobře splnila a myslím, že se na produkci tohoto týmu můžeme opravdu těšit.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Raasay While We Wait

Příspěvek od Marvin »

Hunter píše: Novinka od Raasay, palírny, která zatím svou whisky nemá, ale lidé stojící za tímto novým projektem si pro nás připravili, jako ukázku svých dovedností, tuto whisky bez udání skutečného původu. Byl použit destilát nakouřený i nenakouřený, finiš proběhl v sudech z Toskánska, ze tří různých vinic produkujících Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. Zařazuji tak do ostrovů. Isle of Raasay Distillery bude totiž stát na stejnojmenném ostrově nedaleko známějšího ostrova Skye.
I když čím dál tím více považuji řazení whisky dle oblastí za neúčelné a prakticky k ničemu, tak na etiketě této konkrétní je uvedeno: "Distilled in Highlands for R&B Distillers". Takže Isle of Raasay Distillery bude, až ji postaví, spadat pod Ostrovy (což je vůbec velmi nesourodá "oblast"), tak tato whisky fakticky patří pod Highland. To jen technická poznámka pro milovníky škatulek.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Raasay While We Wait

Příspěvek od Hunter »

Ano Marvine, to máš pravdu, a aby toho nebylo málo, možná jste si vy všímavější mohli přečíst, jak zajímavě je zařazena na whiskybase. Je tam chybně Category: Single malt from Lowlands a k tomu navrch District: Isle of Skye.
Já se zařazením počítal s tím, jak tady v budoucnu budeme mít whisky z této palírny zařazenou (tedy v kategorii Ostrovy), tak aby v tom nebyl chaos, dal jsem tam i tuto. Čímž jsem možná chaos paradoxně mohl vytvořit.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Raasay While We Wait

Příspěvek od josé »

Info:2015, First Release
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/74183
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Aroma:hnedka z první suchý kouř. dehtová lepenka. poměrně sladké, cukrové. jahodovo malinové. objevuji i nakyslé citrusové náznaky. dřevo. kokos. je ale alkoholově těkavé. to bude něco mladého. takový spíš nakouřený newmake, lehce šmrncnutý ovocem za tu chvíli v sudu. chybí tomu hloubka. úplně nadšený z vůně nejsem. (b.1/3)
Chuť:suchý, maličko nahořklý kouř. postupně ovocně sládne. lehce se přidává dřevo. kořenité, lihově jehličkové. je lehká, ale chutná mi (b.2/4)
Dozvuk:sladký, hřejivý. až cigaretový kouř. pak nastupuje tmavá čokoláda než zůstane jen kouř (b.1/2)
Shrnutí:slepý vzorek z festivalu. podle růžovoučké barvy to může být jedině novinka Raasay. ve vůni se s ní trochu peru. v chuti je to takové lehké mladé a nenáročné pití. cena na běžné pití není moc přívětivá. jsem rád za ochutnání než se dočkám starších verzí? až se usadí, zklidní a sudy víc ukážou svůj vliv (b.1/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Raasay While We Wait

Příspěvek od Nethar »

Zprvu sladká, pak nakouřená, byl jsem spokojený.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Raasay While We Wait

Příspěvek od lalos »

Info:Vzorek z Petrovy masterclass na WF2019 o nových palírnách ve Skotsku. Raasay je nová palírna na stejnojmenném ostrově kousíček od Skye, která zahájila destilaci v roce 2017. Protože ještě vlastní whisky nemají (snad 2020), prodávají věc s názvem Raasay While We Wait, což je směs nakouřené a nenakouřené whisky z jiné palírny, zrající v sudech po toskánském červeném víně, která má suplovat budoucí chuťový profil palírny.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/119756
Web:https://raasaydistillery.com/
Alkohol:46 %
Barva:Deep Copper – nebarveno - nefiltrováno
Velikost:Vzorek na masterclass WF2019
Aroma:Mladá, štiplavá. Popel, lehce kouř a slad. Něco jako uzený sýr.
Chuť:Sladká, pěkně pitelná. Nějaká papričková ostrost, mladost, natrpklé šlupky z červených hroznů.
Dozvuk:Střední, ovocný. Slad a náznak tabáku.
Shrnutí:Vcelku normální whisky, která se dá pít. Mám slabost pro lehce nakouřené a nasládlé whisky, takže nemůžu nic zásadního vytknout, až na patrnou nevyzrálost. Pokud oficiální první whisky z palírny bude chutnat takto, tak se docela těším.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Raasay While We Wait

Příspěvek od josé »

Info:2016, 2nd Release, 1974 lahví
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/92766
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:mladý caolilovský kouř. nahnilé brambory, docela sladké, zelené meruňky, lehce dřevo, červené ovoce. jemné, hladké. (b.2/3)
Chuť:docela šok. výrazně suchý kouř. natrpklé zelené slupky z ořechů. pikantní, postupně sládne, med, perlivé víno. (b.2/4)
Dozvuk:sladký, kouř, mléčná čokoláda. (b.1+/2)
Shrnutí:dobrá kouřovka. sladká. líbí. (b.0/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět