Talisker 10 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Talisker 10 yo

Příspěvek od Nethar »




Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Talisker 10 yo

Příspěvek od Hunter »

Obrázek
Talisker, jediná palírna z ostrova Skye. Její Talisker 10y je opravdový klenot. Drsné pití pro drsné muže! Štiplavá, kouřová whisky, plná vůně rašeliny.
Jim Murray ji ohodnotil 95 body ze sta. .
Aroma:Štiplavé, zvýrazněné kouřem, vyzrálé.
Chuť:Plné tělo. Kouřová, sladově sladká, nakyslá, výrazně rašelinová.V dokončení peprná, velmi dlouhý dozvuk.
Body:95
Shrnutí:Velmi příjemných 679,-Kč u Topalkoholu.Jeden z nejlepších poměrů cena/výkon, jaký můžete u whisky najít.Povinnost pro každého, kdo to s whisky myslí vážně.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
nok

Re: Talisker 10 yo

Příspěvek od nok »

Přestože Talisker 10y nebývá doporučován začátečníkům (za kterého se považuji) se single malt, tak mi sedla úplně báječně. Ze začátku mi přišla chuť složitá, ale postupně se v chutích musí každý vyřádit. Právem vyhrává kdejaké ceny whisky.
10/10
Króča

Re: Talisker 10 yo

Příspěvek od Króča »

Tahle whisky je naprostá osobnost!!
Aroma:Hutný rašelinný dým se valí přes statečný jód a v patách ho následuje sladká stopa peprného charakteru
Chuť:Výbuch sopky :twisted: spalující rašelinná láva, kterou hojí decentní ale sebevědomý jód, aby se následně vynořila ostrá pobřežní skaliska, která znovu zaútočí na všechny chuťové pohárky a celá bitva započne znovu..do toho všeho "překvapivá" a jemná sladkost mnou neurčeného ovoce
Dozvuk:Dlouhé,hluboké a žhnoucí.. rašelina a žár ulpí na jazyku i patře a ne a ne se pustit.. do toho přívalové vlny jódu, ostrosti a decentní sladkosti, které se neúnavně tříští o hradbu fenolů.. všude se rozlévá rozehřívající teplo a jeden by mohl mít pocit, že si dopřál doušek čistého ohně
Shrnutí:famózní, mnohovrstevná a nekompromisní.. tahle whisky si prostě nebere servítky.. spálí a zároveň znovuzrodí vše čeho se dotkne .. kdo jednou ochutnal nemůže zapomenout (ať už v dobrém, nebo ve zlém)..
Body:96
čolek

Re: Talisker 10 yo

Příspěvek od čolek »

Mé poznámky:
Aroma:Vodové barvičky, jemný mletý pepř
Chuť:Nepřišlo mi tak objemné, opět se projevuje ta pepřovost spolu se sladovostí a trochu i chuť vína
Dozvuk:Hodně dlouhé, mořské kamínky, doutnající táborák, vynahradí to, co tělo nemá (9 b)
Shrnutí:Souhlasím, že se jedná o jeden z nejlepších poměrů kvalita / cena. Líbí se mi její originální pepřový charakter, ale mám pocit, že nechala hodně místo pro zlepšení se, doufám, že 18letý mi to potvrdí.
Body:82
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Talisker 10 yo

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/74
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=talisker
Barva:
Alkohol:45,8 %
Velikost:lahve
Naslepo:ne
Aroma:kouřové jemnější, zaboříme-li zvídavý nos hlouběji, zaplní nám ho pepřová sprška, v pozadí i ovocné či květinové nenápadné tóny, zatuchlé dřevo, paráda
Chuť:velice ostrý, pepřový, ostrá paprika, horká láva, smršť jinde nevídaná, kouř
Dozvuk:ve finiši kouř a dezinfekce, stále doznívající uhasínající oheň v ústech i v krku
Shrnutí:Parádní whisky, výjimečná, za dobrou cenu, Talisker nesmíte minout!
MadChick85

Re: Talisker 10 yo

Příspěvek od MadChick85 »

Právě mi dorazil do práce společně s Laphroaig 10y tak jsem zvědav a už se moc a moc těším na mou sobotní whisky night :D
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Talisker 10 yo

Příspěvek od Hunter »

...to zase bude v alejích nablito... :D ;) ne, vážně, skvělý výběr, obě jsou pro mě naprostá špička!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
MadChick85

Re: Talisker 10 yo

Příspěvek od MadChick85 »

Ne, ne, bude čistě a pouze degustace :D Na ožranou mi přišlo jinačí pitivo :D Nedávno jsem ochutnal zajímavou a přesto velmi levnou lahvičku Dun Bheagan Island 8y a u té mě natolik uchvátilo medicínské aroma, že jsem hned objednal Laphroaig a jsem zvědaví na srovnání. No a Talisker, na toho slyším chválu ze všech stran, takže to byla má dlouhodobě jasná volba :)
Naposledy upravil(a) MadChick85 dne 25 kvě 2011, 12:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Talisker 10 yo

Příspěvek od Hunter »

Jsem pak zvědav na dojmy, neboj se pak o zážitek podělit s ostatníma!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět