Talisker 10 yo

Odpovědět
ulikos
New-make
New-make

Re: Talisker 10 yo

Příspěvek od ulikos » 06 lis 2015, 11:08

Velikost:celá láhev

Aroma:Štiplavé,kouř,je tam cítít ovoce,udírna,voní to krásně.

Chuť:Exploduje na patře,poválím na jazyku a je to mazec,kouř,pepř zaštípe na jazyku,ale velice příjemně.

Dozvuk:Sedím s otevřenou pusou :shock: tohle jsem ještě nezažil,tak dlouhý a chuťově luxusní dozvuk.

Shrnutí:Čekal jsem hodně,ale tohle mi dálo ránu přímo na bradu.Tohle je zatím nejlepší whisky jakou jsem pil.Zážitek opravdu fantastický,první ochutnání jsem si připadal že sedím s kusem slaniny v puse u uzáku.Jsem příjemně šokován,pití které nutí zas a zas se napít.

Duthoron
Znalec
Znalec

Příspěvek od Duthoron » 08 lis 2015, 15:50

Jsi navěky ztracen cesta zpět již není! :twisted: Vítej v klubu :D

ulikos
New-make
New-make

Příspěvek od ulikos » 10 lis 2015, 17:47

To už vím od té doby co jsem ochutnal první single malt The Glenlivet 12.Voňavoučká whisky s dlouhým oříškovým luxusním dozvukem :D Budu potom ochutnávat Tullamore Dew Phoenix.Těším se na něj,pak dám vědět jaký byl

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 21 úno 2016, 19:42

[body][/body]
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/35001
Alkohol:45,8 %
Velikost:láhev
Aroma:trocha kouře, ovoce, sladkost, med, slad, nakvašené ovoce skryté za kouřovým závojem
Chuť:jemná, kouř, ovoce, sladkost, pepř, vanilka, med
Dozvuk:dlouhý, sladký, kouřový, pepřovitý s lehkou slaností
Shrnutí:Dlouho jsem se Taliskeru vyhýbal s tím, že je času dost ho poznat, že je napřed potřeba ochutnat whisky, které už třeba nebudu mít možnost nikdy okusit, až najednou se začaly objevovat zprávy, že 10 končí. Proto jsem neváhal a koupil láhev a musím říct, že to byla chyba, že jsem ho neochutnal dříve. Skutečně téměř dokonalá whisky (k dokonalosti ji chybí, že není malinko více nakouřená). Pro mě asi kandidát na whisky roku v kategorii poměr výkon/cena. A tímto všem, kteří mají Talisker ve svém hledáčku, sděluji: sežeňte si ho, dokud se ještě k mání, protože to fakt stojí za to!

spyna
Znalec
Znalec

Příspěvek od spyna » 09 kvě 2016, 10:50

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/74
No:16
Alkohol:45,8 %
Slepý test:NE
Velikost:láhev
Aroma:kouř, uzený, dřevo, trochu soli, v pozadí slad, trochu ovoce, tabák. Tahle vůně má několik vrstev, ve kterých lze hledat a hledat a hledat a člověka to pořád nepřestává bavit.
Chuť:slad, rašelina, trochu jódu, vzhledem k vyšší voltáži jsem ji čekal ostřejší
Dozvuk:příjemný delší sladový dozvuk, s ostrostí na úvod a dřevem/ rašelinou a sladkou suchostí v závěru
Shrnutí:Musím říct, že na první napití napití jsem byl trochu zklamán. Tahle whisky je opěvována téměř všude, a tak jsem čekal nějakou bombu. A ta se nedostavila. Vůně mě uchvátila svou mnohovrstevnatostí to jo. Chuť byla vyvážená, ale čekal jsem ji asi víc "ostrou, nebo hutnou". Nevím. Dozvuk taky vyloženě nezklamal, ale asi jsem ho čekal delší a výraznější. Prostě jasná přehnaná očekávání. No nicméně ještě než jsem dopil první sklenku (tj. o nějakých cca 20min. později) mi došlo, že jsem vlastně bombu dostal. Jen v trochu rafinovaném balení, takovou, která nepřeválcuje vše, co jí stojí v cestě, ale postupně buňku po buňce obsazuje vaše tělo, až Vám najednou jen tak mimoděk dojde, jak zatraceně dobrý pití to pijete. Ovšem i když mě každá další sklenka v tomto přesvědčení jen a jen utvrzuje, mám tam někde hluboko v hlavě stále trochu pocit, že jsem byl o něco ochuzen. U téhle WH jsem se totiž jako velký milovník pepře ze všeho nejvíc těšil na onu slibovanou pepřovost. A zabijte mě, ale já jí v tom prostě necítím, pálivost ano, ale chuť pepře to prostě není.
Whiskybase | Vzorky na výměnu - akt. 27.2.2019

Ultimo
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ultimo » 18 kvě 2016, 11:58

spyna píše:U téhle WH jsem se totiž jako velký milovník pepře ze všeho nejvíc těšil na onu slibovanou pepřovost.
Co když jde jen o přehnané očekávání? Byl jsi natěšený na opěvovanou whisky, navíc coby milovník na pepřovou chuť. Možná to co mnozí jiní pojmenovávají coby pepř cítíš a máš zažité coby něco jiného a v očekávání rozsypané pepřenky se ti to zdá nedostatečné.
ps. já v něm také ten pepř necítím :shifty:

spyna
Znalec
Znalec

Příspěvek od spyna » 19 kvě 2016, 08:18

Ultimo píše:Co když jde jen o přehnané očekávání?
Jo, souhlasím, určitě jde o přehnaná očekávání,... Žel jsem se prostě od toho očekávání v průběhu postupného propíjení se láhví nedokázal úplně oprostit. Asi se potrestám, vezmu papír a napíšu na něj 500x "Talisker není o pepři" a pak si koupím novou láhev :lol: .
Whiskybase | Vzorky na výměnu - akt. 27.2.2019

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 19 kvě 2016, 08:42

Ono možná ani tak nemusí jít o pepřovitost jako o jistou peprnost, což může být docela rozdíl.
:doh:
K tomu navrch přidávám jednu citaci z "Macka v botách":
Čeština je jazyk vtipný:
Onanista vzbudil v tramvaji pozdvižení: Pražští strážníci ho dohonili v zastávce Šumavská. (Titulek Blesku).
:mrgreen: :lol: :clap:

Senoy
Znalec
Znalec

Příspěvek od Senoy » 19 kvě 2016, 10:33

Pamatuji si na svou první zkušenost s Taliskerem 10 yo. Věděl, jsem, co by tam mělo být a očekával "pepřovost" ve stylu čerstvě rozdrceného pepře. Pepř tam byl, ale ne čerstvě nadrcený, ani zelený. Byl černý a hodně, hodně vyschlý a zvětralý, jakoby z mnoho let starého balíčku. Spíše pepřově a suše pálil, než chutnal. Chytil jsem ho po pár vteřinách od napití, kdy šel rozpoznat krátký okamžik, než ho překryl pocit odpálené petardy. A vzpomínám si, že v hlavě mi blesklo "WOW!".

Duthoron
Znalec
Znalec

Příspěvek od Duthoron » 19 kvě 2016, 12:51

Takhle vysokým očekáváním jsem si zkazil první ochutnávku Lagavulinu :-( Číst recenze před ochutnáním je holt chyba :-)

Odpovědět