Tobermory 22 yo 1995 Valinch & Mallet

Odpovědět
xenopus
Znalec
Znalec

Tobermory 22 yo 1995 Valinch & Mallet

Příspěvek od xenopus » 25 čer 2018, 17:10

Tobermory_22_Valinch&Mallet.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/101301
Alkohol:51,5 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z Whiskyherbst 2017; 1995-2017, sud č. 17-2022, lahev č. 95 z 124
Aroma:Nehezké, smradlavé. Myslel jsem, že se to týká jen Ledaigu, ale vono je to někdy i tady, ach jo. Na ta léta ale celkem svěže ovocné, žádná přestárlá zatuchlina. Dominantní je tu pro mě hnilobný zápach a močál (naštěstí se vytrácí; snad onen zápach, ne moje intolerance k němu), dále logicky pozornost přitahuje další nehezké aroma, a sice nahořklý sud. Kromě toho tu ale máme pěkný mix sladovosti, zralého ovoce (jablíčka jak ze Speyside), vanilky, nugátu a vhodné dávky kořenitosti (skořicovník).
Chuť:Hladivá, poměrně olejnatá. Sladovost doplňovaná sladkým letním ovocem (žluté blumy, špendliky), opět nugátek, poměrně výrazné sladké opálené dřevo.
Dozvuk:Středně dlouhý, příjemně sladce, až medově doznívající. V dozvuku se už sud jeví býti lehce za zenitem. Světlá čokoláda, dotyk hašlerky na závěr.
Shrnutí:Whisky s pochybnou vůní, které ale pokud se dá čas, tak předvede, co v ní je. Hezky pitelná, sladká v základu s dobře nadávkovanou nadstavbou kořenitosti.
Body:86
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět