Talisker 50 yo 1955 GM

Odpovědět
nidan
Profesionál
Profesionál

Talisker 50 yo 1955 GM

Příspěvek od nidan » 04 říj 2018, 17:28

talisker 50.jpg
Můj narozeninový vzorek. Jedná se o Talisker z roku 1955 stočený ve věku 50 let indi Gordon & MacPhail, sud sherry butt. Nechal jsem si ho až po whiskyshow, kdy jsem ochutnal starší věci, abych mohl trochu porovnávat a měl trochu přiviklou pusu na starší věci.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/10138
Barva:
Alkohol:45 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:výrazné sherry, lehce kořenité, sladký vanilkový pudink, trochu opálené dřevo, sladkokyselá vůně, ovocnost vína a ostružin, vůně je to krásná, sherry bomba
Chuť:jemná, sladká, hutné sherry, ne však ztuchlé prostě hodně silné, lehce nakyslé, vanilkový pudink, zase ty ostružiny, chuť je vrstevnatá a plná
Dozvuk:dlouhý, kořenitý, silný vliv sherry, které je nejdřív sladké, pak vysušuje a přidává se lehká dřevitost, dokončení suché kakao a popelnatost
Shrnutí:skvělá sherry bomba, vyvážená, velmi vrtstevnatá, opravdu skvělá whisky, jen toho Taliskeru sem moc nenašel. Talisker bych si netipnul ani náhodou. Ve srovnání s Talisker 40 yo je o chloupek horší, především v chuti a také v tom, že Talisker 40 yo měl na svůj věk stále zřetelný profil palírny, to zde není.

lalos
Znalec
Znalec

Re: Talisker 50 yo

Příspěvek od lalos » 04 říj 2018, 22:25

:clap:
Moc pěkné.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Odpovědět