Tobermory 9 yo 2008 C&S

Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Tobermory 9 yo 2008 C&S

Příspěvek od josé »

tobermoryCS.jpg
tobermoryCS.jpg (29.7 KiB) Zobrazeno 2669 x
Info:německý bottler C&S Dram, 20.6.2008 - 19.2.2018, sherry hogshead, sud č.900041, 273 lahví
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/112444
Alkohol:68.7 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:lehčí. sladké, ovocné. červená jablka, bílé víno, citrusy, dřevo, skořice, pryskyřice. lehká zatuchlost. (b.1+/3)
Chuť:o krok výraznější. lihovější a jehličkově hodně pikantní. trnky, grepová kůra, výrazně dřevo. se slinami sládne, karamel, letní jablka.
s vodou se rozvine hlavně v ovocnosti, sušší sherry. (b.2+/4)
Dozvuk:nasládlé dřevo s výraznou čokoládou. hřeje na jazyku. lehká plastovost a nakonec hlinitá zemitost. (b.1/2)
Shrnutí:ostřejší nasládle ovocná whisky se zemitým dokončením. tak jsem si nevědomky posunul hranici % alkoholu zas o pár bodů výš. sudovku jsem věděl, ale tolik bych byl neřekl. naředění pomohlo k lepšímu - více se rozvinou sherry tóny. dobrý, no. (b.0+/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Tobermory 9 yo 2008 C&S

Příspěvek od xenopus »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/112444
Alkohol:68,7 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z W&GM Dresden 2018; D. 20. 6. 2008, B. 19.2.2018, sherry hogshead č.900041, lahev č. 52 z 273
Aroma:Silně lihové, poněkud smrduté. Potřebuje nechat hodně vydýchat. Trocha sklepní zatuchlosti, kouře, minerálnosti, lehce ovoce (meruňky), dřeva a víc nevím. Dost štípe do nosu. Přidáním vody se otevře a zesládne (nektarinky).
Chuť:Silná, výrazná, mohutná, vcelku olejnatá. Slaná. Lehce zatuchlé sherry, spousta dřeva a uschlého listí. S vodou se krásně zhladí, nepřestává být výrazná, hodně karamelově zesládne.
Dozvuk:Drsně dřevitý, kratší v chutích, ale zdrsnělý jazyk zůstává. S vodou zovocní (sladké citrusy) a zčokoládovatí.
Shrnutí:Chtělo to trochu rozkapat, pak to bylo nadmíru povedené pití. Body spíš za potenciál pro hraní si s vodou.
Docela by mě zajímalo, jaká je voltáž newmakeu před nalitím do sudu, když po devíti letech to má 68,7 %.
Body:88
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět