Isle of Jura 19 yo The Paps

Odpovědět
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Isle of Jura 19 yo The Paps

Příspěvek od lalos »

Jura-The-Paps-19-Years.jpg
Jura-The-Paps-19-Years.jpg (38.8 KiB) Zobrazeno 3361 x
Info:Po nějaké době se mi nasbíraly pohromadě nějaké Jury, tak jsem si je vychutnal pěkně vedle sebe. Kromě dvou travel exklusive novinek The Loch a The Paps to byla ještě Destiny a pak jedna SMWS.
Jura The Paps je nejvyšší z řady pěti Travel Exclusives lahví finišovaných v sudech po PX sherry. Tato konkrétně je devatenáctiletá zrající v sudech po bourbonu a finišovaná v sudech po 40letém PX sherry.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/110512
Web:https://www.jurawhisky.com/
Alkohol:45,6 %
Barva:Tawny – barveno - filtrováno
Velikost:Lahev napůl s Richiem
Aroma:Sladce rumová, oproti The Loch méně výrazná. Ořechy, pomerančová marmeláda a opět karibský rum.
Chuť:Oproti vůni už docela výrazná. Sladká, hutná, rumová. Káva, karamel, čokoládový likér.
Dozvuk:Poměrně dlouhý a kořenitý. Dub a hořká čokoláda.
Shrnutí:Výrazná a dobrá whisky. Ke konci je trošku více kořenitá, než bych čekal. Taky na 19 let je cena dost vysoká. Po klasické Juře tady není ani památky, ale jsem docela rád, že jsem ji ochutnal.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Isle of Jura The Paps

Příspěvek od Nethar »

V palírně paní říkala, že s "klasickou Jurou" skončili. Přijde mi to hrozná škoda. Konec nakouřené smradlavosti, kupte poslední Superstitiony, chystá se nuda a šeď. Nerozumím tomu, výjimečnost bych si hýčkal, přijde mi to škoda, ale asi si to spočítali.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Isle of Jura 19 yo The Paps

Příspěvek od J.K.Ch »

Pozvolna se propíjím lahví. A tohle se mi moc líbí.
Aroma:Sušené banány a jablka, kandovaný zázvor, maliny, lískové ořechy a čokoláda.
Chuť:Silně rumové, bourbon, vanilková, čokoládová, sherry, lékořice.
Dozvuk:Chuťově je podivně zábavný protože je suchý a šťavnatý, sladký i slaný a kyselý i hořký. Dřevitý a dlouhý.
Shrnutí:Zábavná whisky. Líbí se mi co za danou cenu dostanu. Rumovitost v chuti překvapila a to veskrze pozitivně. Prostě se k tomu hodí.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Isle of Jura 19 yo The Paps

Příspěvek od tornado »

paps.jpg
paps.jpg (44.97 KiB) Zobrazeno 1892 x

Isle of Jura 19 yo The Paps

Alkohol:45,6 %
Barva:
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/110512
Velikost:vzorek 0,04 l od našeho moudré administrátora Nethara
Aroma:Lehčí, trochu uzavřené. Sladko nakyslá travnatá kytičkovost, sladká rašelina , trochu dřeva, slad, ovocné tóny portského. Po odstátí se otevře a objeví se náznak kakaa, sušenek, vlašských ořechů a sušených švestek.
Chuť:Nejprve lehčí, po chvilce dostane hezkou hutnost. Sladká hliněná rašelina, kysele sladká ovocnost, med, máslové sušenky a decentní pepřová pálivost.
Dozvuk:Sladkost trochu ustoupí a chuť pozvolna odeznívá. Zanechává delší dojem po hliněné rašelině.
Shrnutí:Příjemný pití, lahev bych si doma dokázal představit.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Isle of Jura 19 yo The Paps

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/110512
Barva:
Alkohol:45,6 %
Aroma:Jemná rašelina, sladká guma, sladová, slaměnky, kytičky, pomerančová kůra. (85 b)
Chuť:Nasládlá, jemná, zemitě rašelinová, za tím mírná hořčinka, dubové taniny. Olejnatá, v dochuti pak slanost. (85 b)
Body:85
Shrnutí: Čekal jsem víc, tu hořčinu bych oželil. Vzorek dovezený z Malé Morávky 2021.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět