Scapa 12 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Scapa 12 yo

Příspěvek od Petr KomáreK » 22 zář 2019, 13:14

Scapa 12-ti letá 40%
scapab12y01b.jpg
scapab12y01b.jpg (31.51 KiB) Zobrazeno 989 x
Aroma je sladce-slané, seno, listy, listí v lese, kůže, hlína, exotické ovoce. Aroma je příjemné, měkké, výrazné. Chuť je lehce nasládlá, trochu vanilky, celkem jemná, s tóny soli. Bohužel podstatně méně výraznější s zajímavější než vůně. Dokončení lehce s náznakem koření a slanosti a lehkou rašelinou. Celkově je ta whisky spíše jemnější, trochu slaná, ani tak moc bohatá. Vůně navnadí více než dá chuť, ale stále dobře pitelná. Mezi single malty spíše k slabším průměrům, chybí ji určitá bohatost hlavně v chuti a větší charakter, vyváženost celkem má.
Upozorňuji, že se jedná o staré plnění, ještě z doby před uzavřením palírny v roce 1994. Aktuální produkce je již z nově otevřené palírny.

Na první pohled hezká ženská, trochu šmrclá exotičnem. Líbí se vám, přitahuje vás, kroužíte kolem ní jak mlsnej kocour. Fantazie jede naplno. Jste fakt zvědaví, co se nastane dále. Jenže vaše představy byly z prvního dojmu trochu větší, než vám holka dokáže nabídnout. Není to špatné, ale nic co by tu už nebylo. Není špatná, ale ničím zajímavá, taková tuctová. Holka, co si jí prostě nezapamatujete. I když byste si přáli, aby vás nečekaně něčím překvapila, ale takových moc není. Občas na příjemně strávený večer dobré, ale na nastěhování to není. Citíte to od začátku a i když se jí věnujete, tak na pozadí přemýšlíte, kam půjdete dále.

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... k&ff=scapa
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 2-year-old
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html

Odpovědět