Highland Park 14 yo Mission Murray McDavid

Odpovědět
Shargard
Znalec
Znalec

Highland Park 14 yo Mission Murray McDavid

Příspěvek od Shargard » 09 dub 2011, 18:59

Obrázek

Highland Park 14y Mission - v nezávislém plnění Murray McDavid

Mám radost, že jako první mohu napsat recenzi na whisky z Orknejí, protože tento ostrov skrývá opravdové poklady. Přestože jsou tu jen 2 palírny jedná se o skvosty. O Highlandu Parku se říká, že má od každého něco. Kousek nížiny, vysočiny, ostrova Islay..Nejspíš už si říkáte proč si proboha vybírá whisky od nezávislých plnitelů. No je to v celku prosté.Mám v plánu ochutnat co nejvíce(všechny)značky abych věděl co mi sedí a co ne a tak nekupuji celé lahve ale tzv. Samples - jedná se o 3cl vzorek, musím brát to co je. Pojďme na to
Aroma:mocca nebo espresso - nedokážu rozlišit, med- vřesový,koření - pepř, dotek kouře, karamelka - ohromující
Chuť:čokoláda, kakao,vřesový med, vzadu na jazyku - tropické ovoce - opět úžasné
Dozvuk:dlouhý, kořenený, oříškový a teď přichází ta zvláštnost na jazyku uschne a v zápětí přijde záplava štavnatosti - úchvatné
Shrnutí:Co víc dodat. Po dokončení ochutnávky jsem se zamiloval do Highland Parku.
Body:90
Slainte Mhath
Naposledy upravil(a) Shargard dne 11 dub 2011, 10:39, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Highland Park 15 yo Mission Murray McDavid

Příspěvek od Hunter » 10 dub 2011, 21:54

Dokážeš ty chutě i vůně moc pěkně popisovat...musím si jít nalít Lagavulinku :D
Na té fotce je ale jiné plnění, než 15y, že?
Můžu poprosit o bližší info k té lahvi, myslím rok stáčení/plnění,pokud ho víš?
Highland Park 12 jsi už ochutnal? Ten se dá sehnat za velmi příznivou cenu a mám na něj taky spadeno, přesněji-mám ho v širším výběru...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 11 dub 2011, 10:36

Omlouvám se za vizuální mystifikaci. Pokusim se napravit. Nejspíš se jedná už o špatný obrázek ze zdoje z kterého jsem čerpal. Nicméně díky za upozornění. Jinak díky. Snažim se nepopisovat jen co cítím na nose jak whisky chutná, ale jaký pocity to ve mně vzbuzuje, protože si myslim, že i tak ten kdo to čte a ještě předtim neochutnal, dokáže líp tu whisky pochopit. Moc mě i těší, že tě moje čtění podněcuje k nalití sklenky. Na Highland Park 12 y se teprve taky chystam, ale už se moc těšim. Jinak se ještě musím omluvit, že jsem nesplnil co jsem včera sliboval a sice ochutnávku z nejmenší palírny ve skotsku. Takže dneska napravím. Včera se mi podařilo získat Glenmorangie madeira wood finish plněnou v devadesátých letech tak jen co mi dorazí můžete se všichni těšit na recenzi. Já už se celkem třesu.
Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 11 dub 2011, 10:38

Ne tak chyba byla na mojí straně a sice jsem ze 14 udělal 15. Tak se ještě jednou moc omlouvám. Okamžitě opravuji.
Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Re: Highland Park 14 yo Mission Murray McDavid

Příspěvek od Shargard » 11 dub 2011, 11:05

Ještě k tvojí otázce

Rok destilování - 1995

Rok plnění do lahví - 2009

Prvotní zrávní v barrelech po bourbonu

Staření (dozrávání) v sudech po francouzkém vínu claret z oblasti Château Lafite - bohužel nevím jak dlouho

Do oběhu bylo uvolněno pouze 1900 lahví - taky velká škoda

Plněno v palírně Bruichladdich

Sehnat celou lahev m§ře být dnes velice obtížné. Pokud by ale byl zájem. Velmi rád investuju svůj čas do hledání.
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Highland Park 14 yo Mission Murray McDavid

Příspěvek od Hunter » 11 dub 2011, 15:17

Na Master of Malt mají už jen ty 3cl vzorky, celé lahve jsou už vyprodány. A díky za doplňující informace.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět